<
>

Dynamo na jaře poprvé zvítězilo, Potočný srazil Bohemians gólem v závěru

České Budějovice – Fotbalisté Českých Budějovic udolali ve 20. kole FORTUNA:LIGY Bohemians 1905 1:0. Zápas rozhodl v 84. minutě střídající Roman Potočný, který se prosadil proti bývalému klubu. Dynamo v lize porazilo Pražany potřetí za sebou a znovu jednobrankovým rozdílem.

bohemians.cz
    20. kolo, Základní částCEB1:00:0BOH

Jihočeši v lize zvítězili po čtyřech porážkách, na jaře poprvé bodovali a v lize premiérově vyhráli pod novými trenéry Markem Niklem a Tomášem Zápotočným. Českobudějovičtí poskočili na 12. místo tabulky, Bohemians jsou po druhé porážce po sobě šestí.

Dynamo v minulém kole po solidním výkonu prohrálo na půdě mistrovské Plzně 1:2 a aktivně začalo i proti Bohemians. Pražané museli už ve 13. minutě střídat, zraněného Petráka nahradil na stoperu mladík Kadlec.

V dresu domácích byl hodně vidět Adediran, který se vrátil do sestavy po odpykání trestu za vyloučení. Ve 20. minutě po jeho střílené přihrávce z úhlu zasáhl brankář Jedlička, ještě blíže k otevření skóre byl nigerijský útočník o chvíli později, kdy osamocený jen trefil hostujícího gólmana.

Poté měli velkou šanci také hosté, stoper Hůlka však zamířil jen do tyče. Následně Puškáčovu hlavičku zlikvidoval domácí brankář Janáček. Už v nastavení úvodního dějství si naskočil na centr z pravé strany Škoda, ale hlavou ve velké možnosti minul.

Druhou půli začali aktivněji Bohemians. Proti Hůlkovi zasáhl Janáček a v 53. minutě po Kovaříkově centru hlavičkoval těsně vedle Aleš Čermák. Na druhé straně v 76. minutě napálil Adediran po úniku tyč, ale akci předcházel ofsajd. Nigerijský útočník poté hlavičkou o zem minul.

V 84. minutě už se domácí dočkali. Po centr z levé strany vyhrál hlavičku Havel, Adediranovu zakončení zblízka ještě Jedlička zneškodnil, ale na dorážku Potočného už nemohl dosáhnout. Bývalý hráč Bohemians skóroval teprve podruhé v ligové sezoně.

V nastavení neproměnil sólo střídající Čmelík, ale Jihočeši už cenné tři body udrželi. Dynamo si připsalo teprve druhé domácí vítězství v ligové sezoně. Naopak Bohemians prohráli třetí z posledních čtyř venkovních ligových utkání.

Marek Nikl (trenér Českých Budějovic): "Pro nás strašně důležité vítězství. Byl to i těžký zápas, Bohemka je nepříjemný soupeř. V první půli na nás bylo vidět, že si doma ještě pořád nevěříme. Hra nebyla dobrá, přečkali jsme nějaké situace soupeře. Dopředu jsme moc nebezpeční nebyli. Druhá půle byla jiná, začali jsme hrát, přestali jsme se schovávat a postupně jsme přebírali kontrolu nad zápasem. O poločase jsme si řekli, že to tam prostě dotlačíme a to se povedlo. Vyšla nám střídání, všichni střídající hráči se dostali velmi dobře do hry. Že dal Roman Potočný konečně gól, to je super. Jsme hodně spokojeni, že to vyšlo, že i doma se to konečně povedlo za tři body."

Jaroslav Veselý (trenér Bohemians): "Když prohrajete o gól brankou ke konci utkání, je to zklamání. Úplně dobře jsme do utkání nevstoupili, domácí měli větší entuziasmus. Postupem času jsme ale nacházeli okénka v domácí obraně a vytvořili jsme si několik zajímavých příležitostí, abychom vstřelili branku už v prvním poločase. To byl jeden z první z důležitých bodů utkání. Do druhé půle jsme vstoupili lépe my, vytvořili jsme si tlak a několik příležitostí, které jsme neproměnili. Postupem času to zase domácí překlopili na svou stranu, entuziasmem nás v závěru dostali pod tlak a kýžený gól z jejich pohledu tam dotlačili. Měli jsme utkání dohrát tak, abychom získali minimálně bod. Zápas nebyl na to ho prohrát. Ale pokud nevstřelíte branku, což je nám dlouho nestalo, tak je to hodně složité. Domácí měli větší vůli to tam dotlačit."

SK Dynamo České Budějovice – Bohemians Praha 1905 1:0 (0:0)

Branka: 84. Potočný.
    Rozhodčí: Radina – Kotalík, L. Matoušek – Adámková (video).
    ŽK: A. Čermák (Bohemians).
    Diváci: 1 974.

České Budějovice: Janáček – Sladký, Havel, Králik, Skovajsa (64. Mršič) – M. Čermák (64. Čolič), Hora, Hellebrand – Adediran (87. Penner), Škoda (74. Čmelík), Jakub Matoušek (74. Potočný). Trenér: Nikl.

Bohemians: Jedlička – Hůlka, Petrák (13. Kadlec), Vondra – Dostál, A. Čermák, Jánoš (81. Jindřišek), Kovařík – Drchal, Prekop (59. Jan Matoušek) – Puškáč (81. Beran). Trenér: Veselý.