14FC Zlín2936:6025
    15SK Dynamo České Budějovice2932:6023
    16MFK Karviná2929:5222

Sparta v přípravě přehrála Žilinu, Jablonec podlehl polské Legnici

Praha – Fotbalisté pražské Sparty za sebou mají úvodní přípravný duel. Na Strahově si sparťané poradili s Žilinou, kterou porazili v poměru 3:1. Dvakrát se trefil Lukáš Haraslín. Jablonec v Jelení Hoře podlehl účastníkovi polské nejvyšší soutěže z Legnice.

sparta.cz

Jablonečtí fotbalisté v Jelení Hoře před týdnem porazili místní celek KS Karkonosze 1:0 díky trefě záložníka Michala Černáka. Na stejném místě tentokrát změřili síly s Legnickou, účastníkem polské ekstraklasy. Severočeši nezachytili vstup do utkání, polské mužstvo v úvodních deseti minutách dvakrát udeřilo a vedení 2:0 uhájilo až do závěrečného hvizdu.

„Bylo to vyrovnané utkání v poli i na šance. Rozhodlo první deset minut, kdy jsme obdrželi dvě branky a dostali takový direkt. Snažili jsme se s tím výsledkem něco udělat, ale z našich šancí jsme nic nevyřešili,“ řekl pro jablonecký web Jiří Kohout, asistent kouče Horejše.

„Bohužel nepřišla kontaktní branka, kdyby dal na začátku druhé půle Patrák gól do odkryté branky, se zápasem se dalo ještě něco dělat. Soupeř ovšem velmi dobře bránil,“ doplnil Kohout.

MKS Miedź Legnica – FK Jablonec 2:0 (2:0)

Branky: 7. Kobacki, 10. Henriquez.

Sestava Jablonce: Surovčík (46. Hanuš) – Surzyn, Konda (46. Štěpánek), Heidenreich, Polidar – Hübschman (46. Považanec) – Houska (70. Souček), Patrák (70. Ritter) - Černák (46. Šulc), Sejk (70. Ikaunieks), Jovović (46. Malínský).

První zápasovou prověrku má za sebou i Sparta, která si na Strahově poradila se Žilinou. K vítězství vykročil pražský celek díky povedenému startu. Během úvodních devíti minut totiž dvakrát skóroval Lukáš Haraslín, před pauzou se prosadil ještě Jakub Jankto a slovenský soupeř sparťanů po změně stran už jen mírnil porážku gólem na 3:1.

„Máme za sebou přes dva týdny kvalitního tréninku a fyzických testů, před dovolenou pro nás bylo důležité opět získat herní praxi. Se zápasem jsem spokojený. Líbilo se mi nasazení i pěkné gólové akce,“ pousmál se trenér Sparty Brian Priske.

Před Vánoci měla Sparta podle původního plánu sehrát přípravné utkání s Varnsdorfem, to ale bylo zrušeno bez náhradního termínu. Sparťané zahájí druhou část přípravy v pondělí 2. ledna, následně zamíří na soustředění do Španělska.

AC Sparta Praha – MŠK Žilina 3:1 (3:0)

Branky: 1. a 9. Haraslín, 44. Jankto – 54. Kopásek.

Sestava Sparty:
    1. poločas: Kovář – Wiesner, Vitík, Panák, Vydra, Suchomel – Jankto, Sadílek, Kaštánek, Haraslín – Juliš.
    2. poločas: Vorel – Kukučka, Sørensen, Zelený – Wiesner, Pavelka, Daněk, Suchomel – Goljan, Juliš, Minčev.