14FC Zlín2836:6024
    15SK Dynamo České Budějovice2830:5822
    16MFK Karviná2828:5121

Sigma doma válí, uspěla už potřetí v řadě. Třemi góly sestřelila Jablonec

Olomouc – Fotbalisté Olomouce zvítězili v 15. kole FORTUNA:LIGY s Jabloncem 3:0. V první půli otevřel skóre Pavel Zifčák, ve 39. minutě byl vyloučen hostující útočník Václav Sejk. Sigma využila početní převahu po přestávce brankami Jiřího Spáčila a Mojmíra Chytila z penalty.

sigmafotbal.cz
    15. kolo, Základní částOLO3:01:0FKJ

Hanáci vyhráli třetí domácí ligový duel v řadě a v neúplné tabulce poskočili na šesté místo. Severočeši prohráli čtvrté z posledních pěti kol a klesli na dvanácté příčku.

Olomouci chyběl na lavičce nemocný trenér Václav Jílek, který si tak na odkoučovaný 150. zápas v lize musí počkat. Poprvé v kariéře se role hlavního trenéra ujal jeho dlouholetý asistent Jiří Saňák.

Sigma začala velmi aktivně, dobrým pohybem a kombinační hrou si vynutila převahu a s nimi i šance. V 10. minutě orazítkoval Navrátil hlavou břevno. V 17. minutě hlavičkoval Růsek ve slibné pozici o kousek vedle, podobně dopadla i Chvátalova střela.

Domácí svoji převahu zúročili rychlou kombinací. Od Chytila přes Růska se míč dostal k Zifčákovi, který z 10 metrů dal svůj druhý gól v ligové sezoně.

Jablonec se dopředu příliš neprosadil, pár rohů i brejků efekt nepřineslo. Navíc byl ve 39. minutě za faul rovnou vyloučen Sejk.

Hanáci dominovali i po změně stran a dočkali se navýšení vedení. Spáčil se vydal s míčem od poloviny hřiště až na hranici pokutového území, zamířil k tyči a radoval se z prvního ligového gólu v kariéře.

Až s dvoubrankovým mankem začali hosté více útočit. Do střelecké šance se dostal Cools, ale přestřelil.

Olomoučtí však žádné komplikace nepřipustili a své zasloužené vítězství korunovali v 72. minutě. Kondův kontakt s Benešem posoudil sudí Radina jako penaltový. Pokutový kop proměnil Chytil, který se trefil pošesté v aktuálním ročníku.

Sigma porazila Severočechy v domácím prostředí v lize podruhé za sebou. Jablonečtí venku v lize prohráli čtyři z posledních pěti duelů a získali tam jen pět z celkových 16 bodů.

Jiří Saňák (asistent trenéra Olomouce): "Při své premiéře v roli hlavního jsem byl dost nervózní, ale spolupráce s kolegy i Vencou (Jílkem) na telefonu byla velmi dobrá. Dnes jsme si zasloužili vyhrát. Vstoupili jsme do zápasu koncentrovaně, vyplatilo se nasazení Pavla Zifčáka. Bylo naším záměrem dostat soupeře pod tlak, proti deseti jsme pak měli roli usnadněnou. O přestávce jsem apeloval na hráče, aby zůstali u své poctivé hry, což se jim povedlo a patří jim absolutorium. I když jsme tam měli pár momentů za stavu 2:0, které budeme hráčům vyčítat."

David Horejš (trenér Jablonce): "Zápas se nám zkomplikoval hned v úvodu, kdy se smolně zranil Polidar. Měli jsme šanci Michalem Surzynem, pak nás srazila obrovská nedisciplinovanost hráče. To se nemůže stávat, Sejkovo vyloučení bylo hrubým ovlivněním zápasu, budeme to muset řešit. V deseti se nám pak hrálo proti rozjetému soupeři špatně, těžko se s tím dalo něco dělat. Jen za stavu 2:0 jsme měli ještě jednu šanci, ale zápas jsme si prohráli sami. Jsem zklamán."

SK Sigma Olomouc – FK Jablonec 3:0 (1:0)

Branky: 32. Zifčák, 54. Spáčil, 72. Chytil z pen.
    Rozhodčí: Radina – Vodrážka, Slavíček – Zelinka (video).
    ŽK: Zifčák, Matoušek – Jovovič, Konda.
    ČK: 39. Sejk (Jablonec).
    Diváci: 2 115.

Olomouc: Trefil – Chvátal, Beneš, Vraštil, Zmrzlý (89. Sláma) – Breite, Spáčil (89. Sedlák) – Navrátil (77. Vodháněl), Růsek (77. Zorvan), Zifčák (70. Matoušek) – Chytil. Trenér: Saňák.

Jablonec: Hanuš – Cools, Heidenreich (62. Konda), Akpudje – Šulc, Kratochvíl, Houska (62. Považanec), Polidar (8. Surzyn) – Jovovič (62. Malínský) – Chramosta (77. Černák), Sejk. Trenér: Horejš.