<
>

Bohemians doma podlehli Budějovicím 1:2, rozhodl Sluka

Praha – Fotbalisté Českých Budějovic zvítězili v 6. kole FORTUNA:LIGY na hřišti Bohemians 1905 2:1. Jihočeši triumfovali v nejvyšší soutěži po čtyřech zápasech, naopak Pražané potřetí za sebou nevyhráli. Dynamo poslal do vedení Michal Škoda, po změně stran srovnal David Puškáč. Výhru hostů zařídila při svém debutu v české lize Branislav Sluka, pondělní posila ze Žiliny.

dynamocb.cz
    6. kolo, Základní částBOH1:20:1CEB

Záložník Bohemians Dostál si připsal 250. start v lize. První poločas moc šancí nenabídl. V šesté minutě Čmelíkův prohoz brankáře Valeše skončil těsně vedle. Za dalších sedm minut se už Dynamo radovalo. Čolič nacentroval do vápna a Škoda se hlavou do protipohybu domácího gólmana nemýlil. Čtyřiatřicetiletý útočník se trefil podruhé v tomto ligovém ročníku.

Po téměř půlhodině hry si první vážnější příležitost vypracovali i domácí. Hostující brankář Janáček vyrazil Hůlkovu hlavičku a dorážející Köstl míč překopl na tramvajovou zastávku. V závěru úvodního dějství přízemní střela záložníka Bohemians Petráka po rohovém kopu o kousek minula tyč. Na opačné straně Valeš vytáhl na roh Čoličův pokus zpoza šestnáctky.

Vršovičtí srovnali v 59. minutě. Hronek obral o míč váhajícího stopera Havla, nahrál Puškáčovi a ten překonal vyběhnutého Janáčka. Rovněž devětadvacetiletý útočník zaznamenal druhý gól v ligové sezoně.

V 68. minutě Puškáč vypálil z dálky a pořádně protáhl českobudějovického gólmana. Domácí si vytvořili tlak, ale v 84. minutě zničehonic udeřili hosté. Broukal na polovině hřiště vysoko nakopl balon a dost možná nevědomky našel ve vápně Sluku, který lehkým přiťuknutím rozhodl o plném bodovém zisku Jihočechů. Třiadvacetiletý slovenský bek přitom posílil České Budějovice teprve v pondělí na roční hostování s opcí ze Žiliny.

České Budějovice vyhrály v lize v Ďolíčku nad Bohemians po sedmi zápasech a poprvé od října 2007. V aktuální ligové sezoně neprohrály venku ani třetí zápas, oproti tomu "Klokani" doma v ligové sezoně ve stejném počtu utkání nezvítězili.

Jaroslav Veselý (trenér Bohemians): „Náš vstup do utkání byl špatný. Zejména v úvodních patnácti minutách nám to neběhalo, byli jsme všude druzí. Celkově byl první poločas z naší strany špatný, nebyly tam emoce ani nebezpečné akce. Druhá půle už byla lepší. Měli jsme i souvislejší tlak a po vyrovnání to vypadalo tak, že jdeme za druhou brankou. Nechápu rozhodují gól, bylo to spíš do Silvestra. Vůbec nerozumím, z čeho jsme inkasovali. Zápas měl končit minimálně remízou.“

Jozef Weber (trenér Českých Budějovic): „Nechci říct, že jsme vyhráli šťastně, protože průběh zápasu byl pro nás zhruba do 60. minuty příznivý. Nakonec jsme ale zvítězili velice šťastným gólem, který byl takový unikátní. Musím se na něj pořádně podívat v televizi.“

Bohemians Praha 1905 – SK Dynamo České Budějovice 1:2 (0:1)

Branky: 59. Puškáč - 13. Škoda, 84. Sluka.
    Rozhodčí: Proske – Kotík, Dresler – Szikszay (video).
    ŽK: Puškáč – Sluka, Sladký, Čmelík.
    Diváci: 4 202.

Bohemians: Valeš – Köstl (86. Koubek), Křapka, Hůlka – Dostál, Jindřišek, Petrák (55. Jánoš), Kovařík (55. Hála) – Hronek (81. Mužík), Beran – Puškáč (81. Novák). Trenér: Veselý.

Č. Budějovice: Janáček – Broukal, Havel, Králik, Sluka – Čolič (77. Sladký), Čmelík (90. Grič), Čavoš, Hellebrand (90. Hora) – Zajíc (77. Hais), Škoda (72. Skovajsa). Trenér: Weber.