<
>

Zlín zvítězil nad Pardubicemi, remízu odmítl Hrubý

Zlín – Fotbalisté Zlína porazili v 6. kole FORTUNA:LIGY Pardubice 2:1 a poprvé v sezoně nejvyšší soutěže vyhráli. Domácí šli do vedení v první půli po vlastní brance Michala Hlavatého, v 71. minutě vyrovnal Vojtěch Sychra, ale tři body "Ševcům" zajistila trefa Roberta Hrubého ze 73. minuty. Krátce po ní byl vyloučen hostující Matěj Helešic. U pardubického týmu tak nevyšla premiéra Pavlu Němečkovi, který den před utkáním v roli dočasného kouče vystřídal odvolané dlouholeté trenéry Jiřího Krejčího a Jaroslava Novotného. Východočeši zůstali na posledním místě tabulky se třemi body.

fkpardubice.cz
    6. kolo, Základní částFCZ2:11:0PCE

Domácí si sice v úvodu vytvořili mírnou územní převahu, k jejímu vyjádření však chyběla přesnější finální přihrávka. V 11. minutě se jí sice od Procházky dočkal Jawo, ale hlavou mířil těsně vedle.

Brejkové pokusy Pardubic se mnohdy k brankáři Rakovanovi ani nedostaly, protože i jim chyběla přesnost. Hostům tak stačilo dobře bránit zejména standardní situace soupeře, což se jim na rozdíl od předchozích kol bez větších problémů dařilo.

Nudu první půle přeťala až 39. minuta. Reiter se prodral po pravé straně do šestnáctky východočeského týmu, kde si jeho přízemní centr nešťastně srazil do vlastní sítě Hlavatý. Gólman Budinský neměl nárok zareagovat.

Po přestávce kvalita hry vzrostla. Zlínští přidali na důrazu, akce více dohrávali do pokutového území. Střelecké příležitosti měli Čanturišvili a Jawo, ale oba mířili těsně vedle.

Také hosté přidali směrem dopředu. Blízko vyrovnání byl Hranáč po přímém kopu Hlavatého z pravé strany, ale pardubický stoper zamířil těsně vedle. Další nedůslednost zlínské obrany už hosté potrestali. Po levé straně unikl Sychra a podél padajícího Rakovana rozvlnil síť. Při devátém ligovém startu si připsal první gól.

Domácím vrátil vedení velmi brzy Hrubý, který se zmocnil míče před pardubickou šestnáctkou a mířil přesně k tyči. Vzápětí šli hosté do deseti, neboť druhou žlutou kartu dostal Helešic.

Výhodu gólu a jednoho hráče navíc už "Ševci" udrželi a radovali se z ligové výhry po osmi zápasech a čtyřech doma. Pardubice venku prohrály i třetí duel v sezoně.

Jan Jelínek (trenér Zlína): "Jsme moc rád, že jsme to zvládli a tři body zůstaly doma. Bylo vidět, že utkání je nervózní z obou stran, přesto si myslím, že jsme si v první půli vytvořili nebezpečnější situace. Oba týmy dobře bránily a bylo těžké se dostávat do zakončení. Šli jsme do vedení a bylo důležité, abychom proměnili další šanci na 2:0 a zklidnili jsme se, ale to se nestalo. Naopak Pardubicím jsme věnovali vyrovnávací branku. Jsem moc rád, jak na to kluci reagovali. Našli jsme rychlou odpověď, což bylo stěžejní pro to, abychom body urvali. Pardubice hrály v závěru vabank, ale my jsme to ustáli."

Pavel Němeček (trenér Pardubic): "Myslím, že jsme si nezasloužili prohrát. V první půli jsme dostali smolný gól, přitom do té doby jsme působili dobře a kompaktně. Pak jsme pokračovali v naší hře, kluci sami chtěli. Zvedli jsme se a zaslouženě vyrovnali na 1:1. Hráčům hned stouplo sebevědomí, chuť i fotbalovost, jenže pak jsme propadli v souboji, do kterého jsme d facto ani nešli. V závěru jsme to dobývali v devíti, takže už to bylo těžké, ale kluci zápas odmakali."

FC Trinity Zlín - FK Pardubice 2:1 (1:0)

Branky: 39. vlastní Hlavatý, 74. Hrubý – 71. Sychra.
    Rozhodčí: Zelinka – Podaný, Líkař – Adámková (video).
    ŽK: Procházka – Sychra, Hlavatý, Hranáč.
    ČK: 76. Hlavatý (Pardubice).
    Diváci: 3 610.

Zlín: Rakovan – Reiter (90.+1 Kovinič), Kolář, Procházka, Bartošák – Hlinka (81. Simerský) – Fillo (64. Vukadinovič), Hrubý (81. Dramé), Janetzký (90.+1. Hellebrand), Čanturišvili – Jawo. Trenér: Jelínek.

Pardubice: Budinský – Kostka, Vlček, Hranáč, Svoboda – Janošek (86. Mareš) – Sychra (79. Lima), Hlavatý, Vacek (64. Tischler), Helešic – Černý (79. Červenka). Trenér: Němeček.