<
28.kolo
>

Hradec Králové porazil oslabenou Olomouc 1:0

Mladá Boleslav – Fotbalisté Olomouce v 5. kole FORTUNA:LIGY podlehli v dlouhém oslabení Hradci Králové 0:1 a počtvrté za sebou nebodovali. Hanáci hráli v Mladé Boleslavi, kde mají "Votroci" domácí azyl, od 42. minuty bez vyloučeného Lukáše Vraštila. Utkání pak v 53. minutě rozhodl Petr Kodeš. Východočeši poskočili na páté místo neúplné tabulky, Sigma je na 13. pozici jen o skóre před nejhorší trojicí Jablonec, Zlín a Pardubice.

fchk.cz
    5. kolo, Základní částHKR1:00:0OLO

Diváci v Mladé Boleslavi se ve vyrovnaném prvním poločase dočkali jediné větší šance ve 27. minutě. Královéhradecký brankář Reichl, který dříve působil v Olomouci, podběhl míč po Zorvanově rohu a hostující Růsek hlavou trefil spojnici tyče a břevna.

Hanákům pak ve 42. minutě výrazně zkomplikoval situaci obránce Vraštil, jenž tvrdým zákrokem "sestřelil" domácího Kubalu a rozhodčí Proske mu udělil rovnou červenou kartu.

Královéhradečtí dobře vstoupili do druhé půle a přesilovku využili v 53. minutě. Kapitán Vlkanova si v šestnáctce pohrál s několika soupeři, před brankou vybídnul Kodeše a šestadvacetiletý defenzivní záložník v 89. ligovém utkání zaznamenal premiérový gól.

Domácí si následně vytvořili velkou převahu a aktivní Vlkanova připravoval spoluhráčům jednu šanci za druhou. Kubalovu střelu ale zneškodnil Trefil a branku poté v ideální pozici minul Ryneš i Kodeš z voleje.

Olomoučtí z ojedinělé příležitosti málem vyrovnali. Střídající Matoušek v 76. minutě přihrál na volného Růska, jenže Reichl míč ještě tečoval a rozhozený hostující útočník ve skluzu zakončil těsně vedle.

Pojišťující trefa Hradce v závěru neplatila kvůli ofsajdu zakončujícího Prekopa, přesto Východočeši o třetí výhru v ligovém ročníku nepřišli. "Votroci" podruhé za sebou v nejvyšší soutěži porazili Olomouc bez inkasované branky.

Miroslav Koubek (trenér Hradce): "Toho vítězství si dnes velice vážím. Toužili jsme po takovém podepsání velmi cenného výsledku na Bohemce (výhra 2:1). Kluci byli od začátku trochu nervózní a v křeči. Olomouc hrála velice dobře, neustále nás napadala, stopeři hráli důrazně do těla. Měli jsme problém kombinovat, těžko jsme se prokousávali. Určitě nám nahrálo vyloučení Vraštila, tam už jsem začal věřit, že to zvládneme. Druhá půle se podařila. V početní výhodě to mělo herní parametry dopředu, i když jsme mohli dát třeba o jednu branku víc, některé akce dořešit lépe a dokráčet ke klidnějšímu vítězství. Olomouci se málem něco podařilo a nás zachránil Michal Reichl."

Václav Jílek (trenér Olomouce): "Samozřejmě ráz utkání, možná i výsledku dalo zbytečné vyloučení Lukáše Vraštila. První poločas moc koukatelný nebyl. Druhý poločas jsme chtěli zůstat v aktivitě, nechtěli jsme zalézt a čekat na to, až se Hradec dostane do příležitostí. Hlavně díky Adamu Vlkanovovi, jeho individuální kvalitě a způsobu řešení herní situace to Hradec zužitkoval poměrně rychle. Myslím, že jsme se rvali aspoň o bod, ale bohužel štěstí nám možná trošku nepřálo. Nebyli jsme tak kvalitní, abychom si bod odvezli. Určitě se od tohohle výkonu odrazit můžeme. Ale je potřeba také dávat góly a být nebezpečnější, abychom si pro body došli případně hned v nejbližším zápase doma proti Liberci."

FC Hradec Králové - Sigma Olomouc 1:0 (0:0)

Branka: 53. Kodeš.
    Rozhodčí: Proske - Kotík, Bureš - Adámková (video).
    ŽK: Klíma, Smrž, Ryneš, Čech - Poulolo, Zorvan.
    ČK: 42. Vraštil (Olomouc).
    Diváci: 1051.

Hradec: Reichl - Klíma, Čech, Smrž - Kučera (63. Gabriel), Rada, Kodeš, Ryneš - Kubala (75. Prekop), Vašulín, Vlkanova (90. Dvořák). Trenér: Koubek.

Olomouc: Trefil - Beneš (69. Greššák), Poulolo, Vraštil - Chvátal, Breite (78. Navrátil), Spáčil (69. Vodháněl), Zorvan, Sláma (78. Zmrzlý) - Chytil (59. Matoušek), Růsek. Trenér: Jílek.