<
17.kolo
>
  #KlubZSB
  1AC Sparta Praha1640:1141
  2SK Slavia Praha1630:1139
  31.FC Slovácko1721:1729
  4SK Sigma Olomouc1727:2028
  5FC Viktoria Plzeň1534:2326
  6FK Mladá Boleslav1532:2526
  7FC Baník Ostrava1622:1524
  8FC Slovan Liberec1623:2421
  9Bohemians Praha 19051613:1921
  10FK Teplice1613:1520
  11FC Hradec Králové1617:2317
  12FK Jablonec1615:2116
  13MFK Karviná1618:2913
  14FK Pardubice1612:2313
  15FC Zlín1615:3711
  16SK Dynamo České Budějovice1615:3410

  Ondřej Karafiát relaxuje se psy či na zahradě, s úklidem mu pomáhá robotický vysavač

  Defenzivní univerzál Ondřej Karafiát zakotví po sérii hostování v Mladé Boleslavi, se kterou začíná novou sezonu FORTUNA:LIGY. Vyzkoušel si další náročnou přípravu pod trenérem Pavlem Hoftychem. Na jaře ho přitom trápila tříselná kýla, ovšem po operaci v Německu se až zázračně rychle zotavil. O tom všem vypráví v rozhovoru.

  LFA
  Ondřej Karafiát relaxuje se psy či na zahradě, s úklidem mu pomáhá robotický vysavač

  Během kariéry jste putoval po hostováních, ale od ledna budete hráčem Boleslavi. Vítáte, že už někde zakotvíte na stálo?

  Vítám to, protože je to v dojezdové vzdálenosti z Prahy. Můžu být s rodinou doma a zatím se nestěhovat. Na hostováních jsme ale poznali s manželkou spoustu nového. Líbilo se nám v Liberci, to je krásné město. Půl roku to byly i Budějovice, které jsou taky krásné. Jsem rád, že se to teď na chvíli ustálilo. Bydlíme v domečku u Prahy a dojíždím.

  Součástí vašeho bydlení je i zahrada. Je to pro vás místo pro relax?

  Je to pro mě způsob psychického relaxu. Když sekám zahradu a zalévám květiny, tak si psychicky odpočinu.

  Používáte na zahradě nějakou chytrou technologii?

  Ne, já si to sekám sám. Baví mě to a potřebuju si tam udělat pořádnou ofsajdovou lajnu, takže se o to starám převážně sám. (smích)

  V domácnosti něco takového máte?

  Část spotřebičů máme napojených na telefon. Je to například robotický vysavač, protože máme dva pejsky z útulku. Ten u nás jezdí denně. Pak je to klimatizace, tu taky občas zapnu přes telefon, když jsou pejsci sami doma, aby jim nebylo vedro. Nově mám solární panely, které mám také napojené na telefon a vidím, kolik energie to vytváří. Tyto věci přes chytrou domácnost používám.

  Mluvil jste o tom, že máte psy z útulku. Jak se to přihodilo?

  Já jsem psy nikdy ani neměl, byli jsme převážně v bytě. Psy jsme neměli ani já, ani manželka. Jak jsme byli v Liberci, tak se nám zalíbilo, že bychom mohli chodit aspoň venčit psy z útulku. Říkal jsem, že v žádném případě nepřipadá v úvahu, abychom měli psa doma. Jenže jeden den, kdy šla manželka venčit sama, tak tam přivezli asi osm nových štěňat a od té doby máme Jacka, našeho prvního pejska. To byla okamžitá láska, jedno oko modré, druhé hnědé.

  Máte víc psů?

  Máme ještě jednoho pejska Kyru. Jednou jsme chtěli udělat nějaký dobrý skutek, tak jsme nakoupili granule a nějaké věci a zavezli jsme to do útulku Krásný les u Frýdlantu. Samozřejmě tam bylo pět fenek, sester, které byly někomu zabavené za týrání, tak jsme si jednu, Kyru, vzali. Bylo to moje rozhodnutí, podlehl jsem psímu tlaku. (smích)

  Před sezonou jste absolvovali osm přípravných utkání, vyhovovalo vám to?

  Absolvovali jsme fakt hodně zápasů, měli jsme i nějaké modelové v rámci týmu. Tato příprava byla hodně náročná. Trenéra Hoftycha znám už třetí přípravu a musím říct, že tato byla nejnáročnější. Trenér Hoftych se posouvá a zlepšuje, bylo to hodně o posilování, dynamice, výbušnosti. Zamakali jsme pořádně.

  V Boleslavi nastupujete spíš na kraji obrany. Je to pro vás oblíbenější pozice než střed obrany nebo záloha?

  Možná ta šestka je pro mě trošku oblíbenější, ale jak se říká, nemáš fleka, hraješ beka. (smích) Trenér Hoftych mi našel místo na levém beku a nějak se mu to zalíbilo. Jsem na sebe fyzicky náročnější, protože je to náročnější pozice, ale už jsem si na to nějak zvyknul a jsem rád, že hraju. Je to něco nového a doufám, že to bude dobré.

  Sešel se tým s mixem mladších i zkušenějších hráčů. Jaké jsou ambice?

  Chtěli bychom hrát vysoko, je to naše přání, ale nemáme vytyčené cíle. Chceme jít od zápasu k zápasu. Přáli bychom si, aby ta sezona byla povedená, protože kvalitu na to máme.

  Na jaře jste se potýkal s tříselnou kýlou. To už je za vámi?

  Dlouhou dobu se nevědělo, co tam je. Doktoři to nemohli najít, protože vyjela až po nějaké zátěži. Já jsem čtyři měsíce nemohl pořádně trénovat, na hřišti to bylo myslím vidět. Od té doby, co se přišlo na to, že je to kýla, jsem podstoupil operaci v Německu a devatenáct dní na to jsem hrál zápas. Teď je to skvělé a doufám, že to bude všechno v pohodě.

  Tak to jste byl rychle zpět…

  Podstoupil jsem operaci v Německu, což bylo trochu finančně náročné, ale musím říct, že se to vyplatilo. Dělají tam jediný takový způsob operace. Měl jsem vlastně dvě kýly, sportovní a tříselnou. U sportovní vám vyndají nervy. Pod jizvou to mám teď trochu znecitlivělé. Tříselnou mi zatlačili dovnitř a svaly a šlachy mi sešili k sobě. Za tři dny po operaci jsem jezdil na kole, byl to fofr.

  Partnerem rubriky je společnost ELKO EP