14FC Zlín2936:6025
    15SK Dynamo České Budějovice2932:6023
    16MFK Karviná2929:5222

Jablonec v Boleslavi dvakrát vedl, nakonec bere bod

Mladá Boleslav – Fotbalisté Jablonce remizovali ve 2. kole FORTUNA:LIGY 2:2 na hřišti Mladé Boleslavi a poprvé v nové sezoně bodovali. Severočeši v Lokotrans Aréně dvakrát vedli, na branky Václava Sejka a Vladimira Jovoviče ale odpověděli Marek Matějovský z penalty a Daniel Mareček. Kouč David Horejš se tak ve svém 100. ligovém zápase v roli trenéra nedočkal premiérové soutěžní výhry na jablonecké lavičce.

fkjablonec.cz
    2. kolo, Základní částMBL2:21:2FKJ

Severočeši alespoň ukončili šňůru porážek pod Horejšem, v součtu s přípravou jich měli na kontě pět. Mladá Boleslav prodloužila sérii ligové neporazitelnosti na šest zápasů.

V sestavě Jablonce nechyběl oproti úvodní porážce s Bohemians (0:3) zkušený Hübschman, který nastoupil ve stoperské dvojici s Heidenreichem. Došlo tak k nevšednímu kapitánskému souboji dvou čtyřicátníků, protože v domácí sestavě nechyběl další bývalý reprezentant Matějovský. Domácí trenér Hoftych poslal do hry stejnou jedenáctku jako před týdnem při bezbrankové remíze ve Zlíně.

Jablonec ukončil čekání na první gól v novém ročníku už v páté minutě, kdy si Šulc navedl za vápnem míč na střelu a jeho pokus vyrazil brankář Polaček jen k dorážejícímu Sejkovi. Dvacetiletý kmenový hráč Sparty dal v 15. ligovém zápase pátou branku.

Po čtvrthodině skončila Karafiátova hlavička na břevně, přesto se Mladoboleslavští záhy dočkali vyrovnání. Ve 20. minutě srazil Škodu v pokutovém území skluzující Surzyn a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Matějovský. Zkušený špílmachr, jenž v prosinci oslaví 41. narozeniny, přeskočil svého dnešního soupeře Hübschmana a stal se druhým nejstarším střelcem v historii české ligy.

Vyrovnaný první poločas ale přesto vyhráli hosté. Ve 34. minutě se Jovovič prodral ve vápně k míči a z velkého úhlu přesnou střelou překvapil Polačka. Černohorský reprezentant skóroval v tuzemské nejvyšší soutěži poprvé od loňského dubna.

Krátce před pauzou se blýskl při Škodově hlavičce brankář Hanuš. Po změně stran na druhé straně Sejk prováhal ve vyložené šanci vhodný okamžik ke střele.

Nervózní druhá půle už příliš šancí nenabídla, domácí přesto dokázali podruhé v zápase srovnat. V 78. minutě se dostal v pokutovém území k míči Mareček a prudkou křižnou střelou nedal Hanušovi šanci. Jablonecký gólman zachránil svému týmu alespoň bod, když si poradil se Skalákovou střelou z dobré pozice i s nebezpečným závarem na konci nastavení. Mladá Boleslav nepodlehla Jablonci v pátém ligovém utkání po sobě.

Pavel Hoftych (trenér Mladé Boleslavi): "Velmi těžké utkání, chvílemi jsme působili dost nervózně. Do druhé půle jsme poslali dva zkušené hráče Skaláka s Fulnekem, kteří měli za úkol přinést větší stabilitu do hry. Pozitivní na utkání je, že jsme se za žádného stavu nevzdali, a nakonec jsme předvedli ještě strhující závěr. Respektujeme sílu soupeře, navíc jsme dvakrát prohrávali, takže bod bereme. Oba týmy měly šance rozhodnout, takže remíza asi odpovídá průběhu."

David Horejš (trenér Jablonce): "Hrálo se velice slušné utkání, které jsme výkonem podpořili. Měli jsme dobrý vstup, byli jsme aktivnější, dobře jsme kombinovali. Po gólu jsme se zbytečně zatáhli, Boleslav nám dělala problémy dlouhými míči na Škodu, přesto jsme šli po penaltě znovu zaslouženě do vedení. Apelovali jsme na hráče o poločase, abychom jen nebránili výsledek. Kdyby dal Sejk na začátku druhé půli velkou šanci, tak jsme zápas zlomili na svou stranu. V závěru nás naopak podržel gólman, takže remíza je nakonec spravedlivá. Jsem ale spokojený hlavně s výkonem, který byl úplně odlišný než proti Bohemce. Před týdnem nás porazil vlastní strach, který tam dnes nebyl. Už jsme potřebovali nějaký výsledek. Kluci v tréninku dřou, pracujeme na naší hře, ale potřebujeme to přenést i do utkání. To se dnes dařilo."

FK Mladá Boleslav - FK Jablonec 2:2 (1:2)

Branky: 21. Matějovský z pen., 78. Mareček - 5. Sejk, 34. Jovovič.
    Rozhodčí: Batík - Kříž, Antoníček - Machálek (video).
    ŽK: Matějovský - Surzyn, Houska, Kratochvíl, Kadlec.
    Diváci: 3227.

Mladá Boleslav: Polaček - Mareček (82. Darmovzal), Šimek, Suchý, Karafiát - Pech (46. Fulnek), Mašek (46. Skalák), Dancák (63. Donát), Matějovský, Ladra (70. Stránský) - Škoda. Trenér: Hoftych.

Jablonec: Hanuš - Surzyn, Heidenreich, Hübschman, Polidar - Považanec - Šulc, Kratochvíl, Houska (90.+1 Kadlec), Jovovič (69. Pleštil) - Sejk (86. Chramosta). Trenér: Horejš.