<
17.kolo
>
  #KlubZSB
  1AC Sparta Praha1640:1141
  2SK Slavia Praha1630:1139
  31.FC Slovácko1620:1628
  4SK Sigma Olomouc1626:1927
  5FC Viktoria Plzeň1534:2326
  6FK Mladá Boleslav1532:2526
  7FC Baník Ostrava1622:1524
  8FC Slovan Liberec1623:2421
  9Bohemians Praha 19051613:1921
  10FK Teplice1613:1520
  11FC Hradec Králové1617:2317
  12FK Jablonec1615:2116
  13MFK Karviná1618:2913
  14FK Pardubice1612:2313
  15FC Zlín1615:3711
  16SK Dynamo České Budějovice1615:3410

  Odmalička jsem chtěl nastoupit na Letné. Doufal jsem, že Spartě dám gól, říká Christian Frýdek

  Christiana Frýdka čeká druhá sezona ve FORTUNA:LIZE. Po hostováních ve Vlašimi, Táborsku a Hradci Králové si vybojoval místo v sestavě Liberce. V loňské sezoně vstřelil dvě branky a na čtyři přihrál. Po dovolené v Egyptě se zase vrátil do tréninkového procesu. V rozhovoru mluvil o gólu do sítě domovské Sparty nebo vztahu s bratrem Martinem.

  LFA
  Odmalička jsem chtěl nastoupit na Letné. Doufal jsem, že Spartě dám gól, říká Christian Frýdek

  Jak hodnotíte uplynulou sezonu z vašeho pohledu?

  Co se týče klubu, tak to bylo jako na houpačce. Začátek byl strašidelný, ale pak jsme se zvedli. Hráli jsme dobrý fotbal, ale po čase ty výkony už nebyly tak dobré. Já osobně jsem rád, že za sebou mám první sezonu kompletně odehranou v lize a chci, aby to bylo stále lepší a lepší.

  Čím to bylo? Sedlo vám to v Liberci, nebo sehrály roli i zkušenosti nabrané ve druhé lize?

  Myslím si, že se sešlo obojí. V Liberci mi to sedlo a později přišel trenér Kozel, který mě znal z reprezentací, takže jsem cítil jeho důvěru. Sešlo se to celkově a jsem za to rád.

  V loňské sezoně jste zaznamenal dvě branky. Jednu z nich do sítě Sparty na Letné. Jaký to pro vás byl pocit?

  Už před zápasem jsem si říkal, že by bylo super, kdybych dal gól. Chtěl jsem pro to udělat maximum, protože jsem ve Spartě byl odmalička a chtěl jsem ukázat, že byla chyba, že mě pustili. Můj sen byl odmalička nastoupit na Letné.

  Vy Spartu máte v srdci, ale liberecké prostředí je dle vašeho gusta, ne?

  Vlastně i brácha byl v Liberci. Když tam hrál, tak jsem za ním i docela často jezdil a měl jsem to tam rád. Vždycky jsem si říkal, že by to bylo fajn angažmá. Brácha o tom vždycky mluvil jen v pozitivech, takže i kvůli tomu si to možná sedlo. V klubu je přátelská atmosféra, je to rodinné.

  Byla tam i nějaká vazba mezi tím, že se v Liberci bratr osvědčil a pak šel do Sparty?

  To popravdě nevím, jestli se na to tak dívali. Trenér Hoftych mě ale taky znal z dřívějška, navíc Pešek přestupoval do Sparty, takže i v rámci toho se udál ten můj přestup.

  O Liberci jste toho už ale věděl dost. Parta v týmu je dobrá?

  Přesně tak, zároveň tam byli kluci jako Havelka nebo Chaluš, což jsou moji kamarádi. Všichni mi klub doporučili, takže jsem měl jen pozitivní informace. Takto dobrou partu jsem nikde jinde nezažil.

  Liberec mohl na konci loňské sezony proniknout do první šestky, proč to nakonec nevyšlo?

  Paradoxně to bylo možná v zápase se Slavií, kterou jsme porazili, ale od té doby se nám nedařilo. Přišel útlum a moc zápasů jsme nezvládli. Tím zápasem jsme se vlastně zachránili a zároveň jsme věděli, že pohárové příčky jsou daleko. Těžko říct, čím to bylo.

  Vy osobně jste pracoval na tom, abyste nabral váhu a byl připravenější do soubojů. Konzultoval jste to třeba s bratrem, který je soubojovější typ?

  Loni v létě jsme se spolu připravovali. Zkoušeli jsme cvičení, kdy jsem si třeba proti němu zkoušel krýt míč. Radil mi, že nikdy nebudu úplně soubojový typ. Spíš musím být rychlý na míči a do soubojů se nedostávat. Případně nikomu nedat nic zadarmo. Nikdy asi 80 kilo a 180 centimetrů mít nebudu, ale nemůžu ze soubojů uhýbat.

  Máte na hřišti podobné povahové rysy s bratrem?

  My jsme každý jiný i v povaze. Nevím, jestli máme něco podobného. (smích) Brácha je levák, já jsem pravák. On je soubojový, já spíš techničtější. Oba máme společné, že chceme hodně vyhrávat.

  Po přestupu jste se stěhoval z Prahy do Liberce. Zařizoval jste si chytrou domácnost?

  Zatím jsem si nic takového nezařizoval. Byt, do kterého jsem se stěhoval už byl nějak řešený a vlastně ani nevím, jestli tam nějaké chytré zařízení jde dát.

  Neuvažoval jste nad něčím podobným?

  Nejsem úplně fanoušek technologií, že bych sledoval nejnovější trendy a kde je co nového. Takže zatím ne.

  Partnerem rubriky je společnost ELKO EP