<
>

Finále skupiny o umístění začala výhrou Boleslav, Olomouc nedala penaltu

Olomouc – Fotbalisté Mladé Boleslavi zvítězili v úvodním finále skupiny o umístění v nadstavbě FORTUNA:LIGY v Olomouci 2:1. Hosty poslal těsně před pauzou do vedení David Pech a pojistku přidal po změně stran Michal Hlavatý. V 70. minutě už jen snížil střídající Pavel Zifčák. Tři minuty před koncem mohl srovnat Antonín Růsek, který ale neproměnil penaltu. Odveta je na programu za týden v Boleslavi. Ve skupině o umístění mezi sedmým až desátým týmem po základní části soutěže se hraje o prémii milion korun a lepší nasazení v příštím ročníku domácího poháru.

sigmafotbal.cz
    Finále – 1. zápas, Skupina o umístěníOLO1:20:1MBL

První šanci měli domácí už ve druhé minutě, po nepřesném odkopu brankáře Šedy zakončoval z hranice pokutového území Zmrzlý jen do blokujících obránců. Pak se dlouho hrál opatrný zápas s naprostým minimem větších možností.

Až po 30 minutách se k pokusu zpoza vápna dostal hostující Hlavatý, ale branku přestřelil. O pět minut později našel Zmrzlý na opačné straně Breiteho, jenže také on zamířil nad. V druhé minutě nastavení první půle šla Boleslav z úvodní střely na branku do vedení. Po dlouhém autu z levé strany odvrátil Breite míč jen na volného Pecha, který střelou k tyči nedal gólmanu Stejskalovi šanci a skóroval poprvé v ligové kariéře. Hosté dokonale využili ošetřování domácího kapitána Hubníka, jenž už do druhé půle nezasáhl.

Po změně stran pálil Ladra z úhlu do gólmana. Hosté vstoupili do druhého poločasu lépe a potvrdili to druhou brankou. Střela Hlavatého z 55. minuty se otřela o blokujícího Vepřeka a obloukem přes Stejskala zapadla přesně k tyči.

Střelec druhého gólu vzápětí předložil míč do stoprocentní šance Ladrovi, jenže hostující útočník minul. Půl hodiny před koncem mohl snížit Růsek, Šeda si však s jeho střelou z větší vzdálenosti nadvakrát poradil.

O chvíli později už byl hostující brankář bezmocný. V 70. minutě ho po přihrávce Zmrzlého z levé strany bez problémů překonal z malého vápna střídající Zifčák. Pět minut před koncem základní hrací doby byl v pokutovém území faulován domácí Langer a rozhodčí Krejsa nařídil pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Růsek, ale pozici nejlepšího týmového střelce ligové sezony nepotvrdil a po nepříliš povedené střele nechal vyniknout Šedu.

Václav Jílek (trenér Olomouce): "Dnes to je zasloužené vítězství Boleslavi v kontextu toho, že jsme nedokázali dát druhou branku. S dnešním výkonem nejsem spokojený, oproti zápasům s Libercem nám chyběla kvalita a daleko větší pohyb. Chyběla nám také odvaha ve finální fázi, byli jsme hrozně málo nebezpeční. Bohužel jsme dostali dva z našeho pohledu nešťastné góly. První při absenci Hubníka a druhý úplně nešťastný po tečované střele. Na druhou stranu musíme uznat, že Boleslav z jediné vypracované příležitosti mohla zvýšit už na 3:0 a naše výchozí pozice by pak byla úplně jiná. Výsledek 1:2 je tak z naší strany stále hratelný a je v našich silách, abychom se o celkové vítězství v dvojzápase ještě pokusili. Nedali jsme pět pokutových kopů v řadě, už je to na vypsání výběrového řízení na střelce penalt."

Pavel Hoftych (trenér M. Boleslavi): "Zápas ukázal, že ani tato skupina o umístění nemusí být při motivačním doladění o ničem. Sigma byla do 30. minuty lepší, ale my jsme dokázali do poločasu vstřelit branku. Než stihla Sigma zareagovat na zranění Hubníka, tak to Pech krásně trefil. Ve druhém poločase se nám podařilo vstřelit druhou branku a mohli jsme jít i do tříbrankového vedení. Ladra to tam bohužel nedokázal uklidit. Sigma se poté za povzbuzování olomouckého publika dostala do varu a zatlačila nás. V závěru utkání nám pomohl Šeda chycenou penaltou. S trenéry se připravují na střelce i na to, kam to jednotliví hráči kopou. Vyhráli jsme o jednu branku a máme dvojutkání dobře rozehrané."

SK Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav 1:2 (0:1)

Branky: 70. Zifčák - 45.+2 Pech, 55. Hlavatý.
    Rozhodčí: Krejsa - Podaný, L. Matoušek - Orel (video).
    ŽK: Daněk - Douděra, Smrž, Matějovský, Hoftych (trenér).
    Diváci: 2750.

Olomouc: Stejskal - Hubník (46. Poulolo), Jemelka, Vepřek (62. Langer) - Chvátal, Breite, Sedlák (83. Slaměna), Daněk (55. Zifčák), Zmrzlý - Hadaš (55. Šíp), Růsek. Trenér: Jílek.

M. Boleslav: Šeda - Pech (80. Sladký), Šimek, Suchý, Karafiát - Douděra (74. Skalák), Hlavatý (63. Mašek), Matějovský, Smrž, Ewerton - Ladra (74. Škoda). Trenér: Hoftych.