<
>

Plzeň porazila Slovácko, dvakrát se trefil Beauguel

Plzeň – Fotbalisté Plzně v prvním kole nadstavby FORTUNA:LIGY ve skupině o titul zvítězili doma nad Slováckem 3:1 především díky dvěma gólům a asistenci Jeana-Davida Beauguela. Viktoria v nejvyšší soutěži porazila soupeře z Uherského Hradiště počtvrté za sebou.

fcviktoria.cz
    1. kolo, Skupina o titulPLZ3:12:1FCS

Západočeši prodloužili ligovou sérii bez porážky na 18 zápasů a poskočili do čela neúplné tabulky o dva body před mistrovskou Slavii, která se od 19:00 utká s Hradcem Králové. Slovácko je nadále čtvrté.

Beauguel otevřel skóre v šesté minutě. Hostující Rigino Cicilia odpověděl z penalty, ale ještě před pauzou Plzni vrátil náskok Jan Sýkora. Beauguel v 75. minutě přidal pojistku z pokutového kopu. Francouzský útočník se s 15 góly v ligové sezoně vyhoupl do čela tabulky střelců. Domácí několikrát výrazně podržel brankář Jindřich Staněk.

Plzeňskému týmu vyšel začátek. Kalvach z přímého kopu obloučkem našel Beauguela a ten se prosadil hlavou. Hosté mohli rychle vyrovnat, ale Viktorii dvakrát podržel Staněk. Nejprve zneškodnil Reinberkovu hlavičku po rohu a následně tváří v tvář vychytal Jurečku, jenž svůj 100. ligový zápas gólem neoslavil.

Slovácko se dočkalo vyrovnání ve 29. minutě. Čermák v šestnáctce přišlápl Sadílkovi nohu a rozhodčí Klíma po kontrole u videa nařídil pokutový kop, který s přehledem proměnil Cicilia. Rodák z Curacaa si v tomto ročníku nejvyšší soutěže polepšil na šest gólů.

Viktoria si za šest minut vzala vedení zpět. Beauguel si pohrál s bránícím Hofmannem a ideálně předložil míč volnému Sýkorovi. Ten zblízka nezaváhal, skóroval počtvrté v ligové sezoně a poprvé od prosincového utkání s Libercem.

Sýkora mohl zvýšit po hodině hry, ale tentokrát nepřekonal brankáře Nguyena. Domácí Staněk o chvíli později dalším skvělým zákrokem zastavil ránu Reinberka.

Jeho spoluhráč Daníček pak v pokutovém území fauloval střídajícího Chorého a nařízenou penaltu čtvrt hodiny před koncem proměnil Beauguel, jenž v posledních třech ligových duelech se Slováckem zaznamenal čtyři branky.

Plzeňští si vedení v klidu pohlídali a protáhli domácí ligovou šňůru bez porážky na 24 utkání. Slovácko venku nebodovalo podruhé za sebou.

Michal Bílek (trenér Plzně): "Byl to pro nás těžký zápas, protože jsme věděli, že Slovácko hraje dobře. Dali jsme brzy branku a potom se soupeř dostal do několika šancí. Během zápasu nás asi třikrát podržel Jindra Staněk, který podal výborný výkon. Kluci hodně běhali, ale v první půli scházel takový větší klid s míčem. Nekombinovali jsme úplně tak dobře, jak jsme si představovali. O tom jsme raději, že jsme utkání zvládli takovýmhle způsobem. Je to pro nás velmi důležité vítězství. Jsem rád, že celý tenhle týden byl z naší strany dobrý, přišly výsledky (včetně středeční výhry 2:0 v Mladé Boleslavi). Kluci to zase odpracovali dobře, ale kombinačně tohle utkání mělo být lepší."

Martin Svědík (trenér Slovácka): "Z naší strany velice špatný vstup do utkání, nekoncentrovaný, neaktivní. Pramenil z toho faul a gól opět ze standardní situace. To byl katastrofální začátek, pak to pokračovalo dál. Celý zápas jsme byli málo aktivní, hlavně první poločas. Někteří hráči nechtěli hrát. Byť jsme měli šance Reinberka a Jurečky, dali jsme vyrovnávací gól, což samozřejmě kvituju, že jsme se tam nahoru tlačili. Ale myslím, že toho mělo být ještě víc, prostory jsme měli. Někteří hráči hráli s respektem nebo si to přišli jenom odehrát. Nevím, jak to mám pojmenovat. Od svého týmu já takový výkon nechci, některé jednotlivé výkony byly velmi špatné."

FC Viktoria Plzeň – 1. FC Slovácko 3:1 (2:1)

Branky: 5. a 75. z pen. Beauguel, 35. Sýkora – 29. Cicilia z pen.
    Rozhodčí: Klíma – Hájek, Antoníček – Ondráš (video).