<
28.kolo
>

Dočkal se stal novým Přihraj:Králem asistencí

Praha – Spartaň Bořek Dočkal se stal předposledním Přihraj:Králem asistencí letošní sezony FORTUNA:LIGY. Zkušený záložník zaznamenal od 26. do 30. kola nejvyšší soutěže čtyři gólové nahrávky. Celkově jde o dvě třetiny všech jeho asistencí v letošní sezoně.

sparta.cz

Dočkal zaznamenal asistenci ve čtyřech po sobě jdoucích zápasech. Na gólech Sparty se podílel proti Mladé Boleslavi, Baníku Ostrava, Teplicím a Slovácku. Pražané pokaždé zvítězili. Jejich i Dočkalovu sérii zastavila ve 30. kole Olomouc, tým trenéra Vrby porazila na svém stadionu 2:0.

Právě v závěrečném kole základní části FORTUNA:LIGY Dočkala mocně dotahoval slávista Bah. Tehdy úřadující Přihraj:Král asistencí připravil v utkání se Zlínem dvě ze tří branek lídra tabulky. Na dorovnání rodáka z Městce Králové to ale dánskému krajnímu obránci nestačilo. Skončil o jednu asistenci za ním.

Někdejší český reprezentant zapsal dvě ze čtyř asistencí od rohového praporku. V Mladé Boleslavi kopal standardku z pravé strany a ve vápně balon umístil nohou do sítě Vitík. Mladý stoper se blýskl vůbec první trefou v nejvyšší soutěži. Doma proti Baníku centroval kapitán rudých pro změnu zleva. Ostravský brankář Laštůvka vyběhl, ale míč nezasáhl. Do odkryté brány ho vzápětí nasměroval Wiesner a druhým gólem ve F:L rozhodl o sparťanském vítězství 2:1.

Třetím gólovým pasem se Dočkal prezentoval na teplických Stínadlech. Balon letící vzduchem si na zadní tyči našel hlavičkující Vitík. Hráč s číslem 10 mu tak přihrál i na druhou branku na úrovni FORTUNA:LIGY. Výčet asistencí za základní část F:L uzavřel na Letné proti Slovácku. Na míč třiatřicetiletého záložníka z volného kopu si ve 33. minutě naskočil muž s číslem 33 Hancko. Hostující gólman Nguyen plachtil vzduchem marně. Dočkal navíc do přestávky přidal premiérovou trefu v sezoně, když potrestal velkou chybu Ljovina při rozehrávce.

Bořek Dočkal dosud ve FORTUNA:LIZE nastoupil do 272 zápasů. Před Spartou působil v Liberci, Kladně a ve Slavii. Od roku 2006 nasbíral na hřištích F:L dohromady 82 asistencí a v historické tabulce figuruje na druhém místě. Pod více gólů se podepsal pouze současný plzeňský asistent trenéra Bílka Pavel Horváth. Dočkalovi na něj chybí 24 asistencí.

Dres Bořka Dočkala ozdobí při utkáních FORTUNA:LIGY označení pro Přihraj:Krále asistencí. Následně na něj přibude hráčův podpis a poputuje do aukce. Její výtěžek obdrží Nadační fond  Zelený život.

Více informací o statistice Přihraj:Král asistencí naleznete zde.