<
>

Karviná drží naděje na záchranu, otočila zápas s Pardubicemi

Karviná – Fotbalisté Karviné porazili Pardubice 3:2 a na posledním místě tabulky FORTUNA:LIGY stáhli ztrátu na svého dnešního soupeře na sedm bodů. Slezané se až v posledním 30. kole základní části dočkali premiérové domácí výhry v sezoně. Karvinští od třetí minuty vedli zásluhou Michala Papadopulose, ale náskok jim vydržel jen minutu, než vyrovnal Pavel Černý. Po změně stran se nejprve trefil pardubický Lukáš Červ, ale Petr Buchta vyrovnal a střídající Rafiu Durosinmi tři minuty před koncem zařídil svěřencům trenéra Bohumila Páníka první domácí vítězství po téměř roční přestávce.

mfkkarvina.cz
    30. kolo, Základní částKAR3:21:1PCE

Utkání mělo strhující úvod a během čtyř minut viděli diváci góly na obou stranách. Pardubice s vizitkou nejhorší obrany v lize kapitulovaly už ve třetí minutě. Nejlepší střelec domácích Papadopulos využil toho, že brankář Markovič vyrazil na Bartošákův centr pozdě, a hlavou vstřelil šestý gól v sezoně. Hned z následujícího útoku ale Černý střelou z úhlu ke vzdálenější tyči vyrovnal svým čtvrtým zásahem v ročníku.

Pardubice na poslední chvíli přišly o svého nejužitečnějšího hráče. Brazilec Cadu, autor čtyř branek a 10 gólových přihrávek, byl sice uveden v základní sestavě, ale nakonec usedl jen na lavičku. Přesto měly při brejcích, které se jim otvíraly při karvinském tlaku, několik šancí.

Do druhého poločasu domácí kouč Páník vyslal Túlia a Durosinmiho s cílem posílit ofenzivu, ale skutečnost byla zpočátku jiná. Hosté bez problémů drželi míč daleko od své branky a navíc v 56. minutě vstřelil Červ z voleje druhý gól. Až pak o sobě daly vědět karvinské posily. Durosinmi se zbavil svého strážce a Túliovu bombu brankář Markovič jen s námahou vyrazil. V 70. minutě Brazilec odcentroval a Buchta už nadvakrát překonal pardubického gólmana.

Oba týmy se snažily strhnout vítězství na svou stranu. Dokázal to až v 87. minutě Nigerijec Durosinmi, hrdina ze senzačního únorového triumfu nad Slavií. Díky jeho hlavičce Karviná nad Pardubicemi na čtvrtý pokus v lize vyhrála a udržela si naději na záchranu v nejvyšší soutěži. Z domácí výhry se předtím slezské mužstvo naposledy radovalo loni v květnu v utkání s Teplicemi.

Bohumil Páník (trenér Karviné): "Kdybychom nevyhráli, tak by Pardubice už byly v klidu v baráži. Měli jsme fáze, kdy hráči byli svázaní a řešili situace tak, jak by neměli. Hráči jsou už dlouho pod tlakem, jako v určitém komatu, neuvažují reálně. Ale byli tam hráči, kteří nás podrželi, Bajza v bráně, Buchta na stoperu... Ti hráči, kteří přišli na hřiště, nám pomohli, středoví hráči začali tvořit a díky tomu jsme utkání přetlačili na svou stranu. Naše vyhlídky jsou pořád stejné, musíme příště porazit Zlín a věřit, že Pardubice zase ztratí a budeme se jim přibližovat. Nikdo se nechce podepsat pod to, že byl v Karviné, když sestoupila."

Jaroslav Novotný (trenér Pardubic): "Pro nás je to krutá krutá porážka. Byli jsme více méně lepším mužstvem, ale vítězství patří domácím, kteří byli šťastnější. Fotbal to byl otevřený, nedokázali jsme využít toho, že byl soupeř po druhém gólu na kolenou. Domácí využili své silné stránky, standardní situace. Musíme bojovat dál, hlavně proměňovat takové šance, jaké jsme za stavu 2:1 měli. Cadu si při rozcvičování poranil třísla."

MFK Karviná – FK Pardubice 3:2 (1:1)

Branky: 3. Papadopulos, 70. Buchta, 87. Durosinmi – 4. Černý, 56. Červ.
    Rozhodčí: Radina – Hrabovský, Vyhnanovský – Štěrba (video).
    ŽK: Jursa, Dramé, Durosinmi, Bartošák, Páník (trenér) – Krejčí (asistent trenéra), Mareš, Jeřábek.
    Diváci: 1215.

Karviná: Bajza – Mikuš, Buchta, Dramé (58. Stropek), Šehič (68. Čmelík) – Jursa (46. Túlio), Ndiaye (58. Qose) – Sinjavskij (46. Durosinmi), Zorvan, Bartošák – Papadopulos. Trenér: Páník.

Pardubice: Markovič – Kostka, Čihák, Hranáč, Pojezný – Jeřábek – Patrák (88. Mareš), Červ, Solil, Rezek (67. Huf) – Černý (75. Matějka). Trenér: Novotný.