<
>

Budějovice díky penaltě v závěru zdolaly oslabenou Olomouc 2:1

České Budějovice - Fotbalisté Českých Budějovic porazili v 18. kole FORTUNA:LIGY Olomouc 2:1. Vedoucí gól Jihočechů vstřelil před přestávkou Fortune Bassey. Po změně stran vyrovnal Pablo González, který uviděl v 76. minutě červenou kartu. Domácí přesilovku využili, když z penalty v 88. minutě rozhodl Benjamin Čolič. Dynamo poskočilo na sedmé místo, Sigma po druhé ligové prohře za sebou klesla na desátou pozici.

dynamocb.cz
    18. kolo, Základní částCEB2:11:0OLO

Utkání začalo oboustranně opatrně. České Budějovice využily ke skórování situaci ve 35. minutě, ale hodně jim s tím nechtěně pomohla olomoucká defenziva. Bassey po Škodově prostrčení vystřelil a jeho pokus z mírného úhlu by zřejmě sám o sobě nebyl úplně nebezpečný. Jenže míč chtěl zblokovat olomoucký Hubník a jeho teč změnila směr letu, na což olomoucký brankář Stejskal nedokázal zareagovat. Třiadvacetiletý Nigerijec Bassey zaznamenal devátou trefu v aktuální ligové sezoně.

Hosté se však na soupeře brzy gólově dotáhli. V úvodu druhého poločasu se prosadil González. Jeho střelu nejprve domácí gólman Vojtěch Vorel vyrazil, ale González se pohotově k míči opět dostal a akrobatickým pokusem přesně trefil šibenci.

Domácím mohl vrátit vedení v 65. minutě Čavoš. Po pohotové přihrávce českobudějovický záložník bez přípravy střílel, ale těsně minul. Jihočeši navíc měli od 76. minuty výhodu přesilovky, když po faulu na Králika dostal druhou žlutou kartu González. Početní převahu nakonec Dynamo využilo. Po ruce Látala v pokutovém území nařídil rozhodčí po zhlédnutí videa penaltu, kterou v 88. minutě proměnil Čolič.

Svěřenci trenéra Horejše neprohráli doma v lize pošesté za sebou a v tomto ligovém ročníku tam získali 22 z celkových 24 bodů.

David Horejš (trenér Č. Budějovic): "Bylo to těžké utkání, hodně soubojové. Trochu jsme pozměnili sestavu, dali jsme po delší době do sestavy od první minuty Škodu, ve středu hráli Čavoš s Valentou a díky tomu jsme získávali hodně odražených míčů. První poločas byl z naší strany hodně dobrý, vedli jsme 1:0. Soupeř udělal do druhé půle změnu, přešel na čtyři obránce a dokázal z ojedinělé střely vyrovnat. Ale po tom, co Olomouc přišla o vyloučeného hráče, to už bylo utkání jen na jednu branku. Zápas rozhodla penalta, ale myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Kluci podali velice slušný výkon. Máme velké rozdíly ve výkonech doma a venku. Je to v nastavení hráčů. Doma do toho jdeme agresivně, vzadu jsme organizovanější, ale venku je to složitější. Ono se těžko něco vymýšlí, když v Ostravě v páté minutě prohráváte 0:2. Pořád je na čem pracovat. Chceme se zlepšit i v zápasech venku."

Václav Jílek (trenér Olomouce): "Po průběhu zápasu musím říct, že jsme nebyli daleko od bodu a asi bychom si ho zasloužili. Soupeř byl důraznější v prvním poločase a navíc dal tak trochu šťastný gól, i když z naší strany při obdržené brance ta obranná součinnost nebyla dobrá. Ve druhém poločase jsme byli jednoznačně lepším týmem, více jsme kombinovali, udržovali jsme si aktivitu, ale utkání zlomilo vyloučení. Pak šlo o to těch 15 minut dohrát a třeba pozlobit z nějakých brejků. Bohužel rozhodla penalta po nešťastné ruce. Červená karta Pabla Gonzáleze byla zbytečná, ale nechci to teď víc komentovat, musím se na to podívat. Měli jsme připravené střídání, Pablo měl jít dolů, ale už jsme to nestihli."

SK Dynamo České Budějovice - SK Sigma Olomouc 2:1 (1:0)

Branky: 35. Bassey, 87. Čolič z pen. - 57. González.
    Rozhodčí: Krejsa - Leška, Slavíček - Berka (video).
    ŽK: Talověrov - González, Spáčil.
    ČK: 76. González.
    Diváci: 903 (omezený počet).

Č. Budějovice: Vorel - Čolič, Havel, Králik, Talověrov - Van Buren (81. Mihálik), Valenta (79. Hellebrand), Čavoš, Mršič (89. Skovajsa) - Škoda, Bassey. Trenér: Horejš.

Olomouc: Stejskal - Poulolo (46. Zahradníček), Hubník, Vepřek - Látal (89. Beneš), Spáčil, Greššák (79. Sedlák), Zmrzlý - Daněk, Růsek, González. Trenér: Jílek.