<
11.kolo
>
  #KlubZSB
  1FC Viktoria Plzeň918:723
  2SK Slavia Praha1034:922
  3AC Sparta Praha1015:917
  4Bohemians Praha 19051014:1215
  5FC Slovan Liberec1015:1414
  6FC Zbrojovka Brno916:1714
  7FC Hradec Králové108:1014
  8FK Jablonec1018:1613
  9FK Mladá Boleslav1015:1313
  101.FC Slovácko1012:1413
  11FK Teplice1017:2213
  12SK Sigma Olomouc1013:1211
  13SK Dynamo České Budějovice1010:1911
  14FC Baník Ostrava1014:1510
  15FC TRINITY Zlín108:158
  16FK Pardubice105:283

  Chytré technologie? Milan Havel se může spolehnout na manželku

  S rodinou zatím žije v bytě. Milan Havel má k ruce zdatnou rádkyni, pomyslnou španělskou vesnicí pro ni není ani svět chytrých technologií. Jeho paní si pečlivě pročítá i internetové recenze, do domácnosti nechala pořídit třeba robotický vysavač. Další technologické vychytávky by mohly být v rodinném domě, který plzeňský obránce plánuje stavět.

  LFA
  Chytré technologie? Milan Havel se může spolehnout na manželku

  Ve FORTUNA:LIZE jste momentálně druzí, na vedoucí Slavii ztrácíte tři body. Jak moc v tomto ohledu mrzí remízy s Olomoucí a Ostravou? Mohli jste mít o čtyři body více a být lídrem soutěže.

  Jak říkáte, oba zápasy nás mrzí. Hlavně s Baníkem jsme to měli dobře rozehrané. Po poločase jsme vedli 2:0, ale nakonec jsme dostali dva góly a museli brát bod. Pokud bychom proti Olomouci i Ostravě zvítězili, pohled na tabulku by byl ještě hezčí. Člověk ale musí brát věci, jak jsou – jdeme zápas od zápasu. Teď jsme že rádi, že jsme ukončili sérii, kdy se nám nepodařilo vyhrát. Slavii zůstáváme na dostřel a kol bude ještě hodně. Pořád je to otevřené.

  V obou nakonec remízových duelech jste nemohli hrát kompletní, ať už kvůli červeným kartám nebo zraněním. Ovlivnilo to váš výkon?

  Každá ztráta v sestavě je nepříjemná, hodnotit bych to ale nechtěl. V Plzni máme silný kádr, ať už nastoupí kdokoliv, je konkurenceschopný. Zásadní vliv na náš výkon to určitě nemělo.

  Za dvě utkání – proti Slavii a Olomouci – jste obdrželi hned čtyři červené karty. Už jste něco takového předtím v kariéře zažil?

  Jak tak fotbal sleduji, už jsem něco takového viděl. Osobně ale musím říct, že jsem to předtím ani jednou nezažil.

  Pomohla vám reprezentační přestávka, po dvou zápasech a čtyřech červených kartách, k určitému zklidnění?

  (Zamyslí se) Trochu asi ano. Osobně jsem byl s reprezentací, ale pomoc pro mužstvo pauza představovala. Doléčily se nějaké šrámy, kluci si trochu odpočinuli. I předchozí reprezentační přestávky nám prospěly. Zapracovali jsme na určitých věcech a pak jsme šlapali dál.

  V posledním kole jste šesti góly rozstříleli Bohemians. Vedle vysoké výhry jste navíc skórovali po pohledných útočných akcích. Odráží to aktuální rozpoložení týmu?

  Jsme moc rádi, že nám to tam napadalo. Na druhou stranu, možná bychom tolik branek do sítě Bohemky vyměnili za méně a nějaké góly proti Olomouci. To jsme si vytvořili dost šancí, ale ani jednu jsme neproměnili. Někdy naopak přijde zápas, kdy vám to tam napadá. Je jenom dobře, že prosadilo více kluků zepředu. Určitě to pro nás byla dobrá vzpruha, v neděli ji můžeme potvrdit na Slovácku.

  Už jste se dívali na video utkání Slovácka v Českých Budějovicích, kde navzdory přesilovce ztratilo dvoubrankové vedení a nakonec prohrálo?

  Video teprve mít budeme, na řadu přijde před zápasem. Osobně už jsem to utkání ale viděl. Pro nás to bylo super, pro Slovácko naopak asi hodně kruté. Budeme se na něj ještě připravovat, nicméně FORTUNA:LIGU sleduji v podstatě v každém kole. Vím, že Slovácko vždycky bylo a stále je nepříjemný soupeř. Na Moravě nás nečeká nic jednoduchého.

  Jak moc jste se zatím v životě setkal s chytrými technologiemi?

  Asi jako každý, přicházím k nim nějak průběžně. Doba k tomu sama trochu spěje, technologie se vyvíjejí, jsou stále modernější. Doma s něčím vždycky přijde manželka a vyzkoušíme to. Má větší přehled než já. Nedávno jsme si třeba pořídili robotický vysavač. Hrozně si ho přála. Čte si i recenze na internetu a důkladně si vyhodnocuje, co by se nám hodilo.

  Jak vám tento přístroj pomáhá?

  Je super. Máme malého, skoro tříletého kluka. Každý, kdo má dětí, ví, co se za den dokáže doma na podlaze nashromáždit. Večer tak zapneme vysavač, sedneme si k televizi a můžeme důvěřovat našemu velkému pomocníkovi.

  Jak robotický vysavač vnímá váš syn?

  (Smích) Rozhodně ho vnímá. Dá se říct, že hlavně ze začátku to pro něj byl skoro mazlíček. Děti to tak mají. Malý byl z vysavače trochu vykulený, ale nebojí se ho. Reaguje na něj dobře.

  Kdo se o vysavač více stará – vy, nebo manželka?

  Moje žena, o tom není sporu (úsměv). Už mi ukazovala, jak se ovládá, ale ještě jsem se k tomu nedostal. Princip jeho fungování jsem však pochopil. Je skvělé, že ho můžete ovládat i přes aplikaci, když jste třeba někde venku. Jde o velice užitečnou věc. V bytě, kde bydlíme v nájmu, se hodí.

  Chystáte si pořídit i něco dalšího z chytrých technologií?

  Těžko říct. Máme v plánu stavět rodinný dům, takže se budeme koukat i po dalších věcech. Uvidíme, jak se nakonec rozhodneme.

  Když jste si zařizovali váš dosavadní byt, kdo více mluvil do podoby obýváku?

  Byt byl už částečně vybavený. Ale řešila to spíš žena, která se více vyzná v dekoracích a podobných věcech. Všechno to jde za ní, na mně je to pak přivrtat, přišroubovat. Ne, že bych byl pomalu dělník. Zase tak šikovný nejsem (úsměv). Co je však doma potřeba, to zvládnu.

  Víte o některém ze spoluhráčů, že by se o chytré technologie hodně zajímal?

  Abych pravdu řekl, v tuto chvíli mě nikdo nenapadá. I když… z bývalých spoluhráčů možná David Limberský, ten doma něco mít bude.


  Partnerem rubriky je společnost ELKO EP