<
>

Krmenčík s Lingrem dali po dvou gólech a Slavia deklasovala Pardubice

Praha - Fotbalisté mistrovské Slavie ve 14. kole FORTUNA:LIGY v pražském Ďolíčku rozstříleli Pardubice 5:0 a před reprezentační pauzou se dostali do čela tabulky o bod před Plzeň. Vršovický celek vstřelil všechny branky po změně stran. Po dvou gólech zaznamenali Michael Krmenčík a střídající Ondřej Lingr, konečný výsledek stanovil další příchozí hráč z lavičky Ubong Ekpai. V 31. minutě nedal domácí kapitán Jan Jeřábek penaltu.

slavia.cz
    14. kolo, Základní částPCE0:50:0SLA

Slávistický trenér Trpišovský udělal oproti čtvrtečnímu vítěznému utkání s Maccabi Haifa (1:0) v Evropské konferenční lize pět změn v základní sestavě. Na hrot útoku se místo Kuchty postavil Krmenčík. Poprvé od začátku nastoupil v lize pravý pardubický obránce Halász.

Úvodních 10 minut patřilo Slavii. Nejprve Ousou hlavičkoval do tyče a Masopust z úhlu nevyzrál na brankáře Boháče.

V 28. minutě hostující stoper Kačaraba, který si připsal 100. start v české lize, zahrál v pokutovém území rukou a sudí Petřík po zhlédnutí opakovaných záběrů nařídil penaltu. K ní se postavil Jeřábek, jenže gólman Mandous směr jeho zakončení vystihl a poradil si i s Kostkovou dorážkou z bezprostřední blízkosti.

V závěru prvního poločasu mohli Pražané udeřit, jenže Boháč se dvakrát během chvíle vyznamenal. Nejdříve nataženou nohou výborně zastavil Krmenčíkovu střelu a vzápětí si zastavil i Stanciův pokus z úhlu.

Slavia se třikrát prosadila v rozmezí 58. až 64. minuty. První dva góly zaznamenal po podobných akcích z pravé strany Krmenčík, který do prázdné branky nejprve uklidil Bahovu a poté Masopustovu přihrávku. Krmenčík dal v ligové sezoně čtyři branky. Masopust se asistencí podílel i na třetí trefě hostů, když za sebe nahrál zakončujícímu Lingrovi.

V 75. minutě Lingr přidal další zásah po parádní střele pod břevno. V ligové sezoně zaznamenal pátou branku. Skóre uzavřel o pět minut později první trefou v ročníku nejvyšší soutěže Ekpai, který zužitkoval samostatný únik. Jeho další zásah v nastavení neplatil kvůli ofsajdu.

Pět branek ve druhém poločase nasázela Slavia v Ďolíčku i v září v ligovém zápase proti Bohemians 1905 (5:1). Slavia nepodlehla Pardubicím ani ve třetím ligovém duelu a prohrála jediný z posledních 60 zápasů v nejvyšší soutěži. S 37 nastřílenými góly se pyšní nejlepším útokem v lize.

Naopak Východočeši nezvítězili devět kol po sobě a s 29 inkasovanými brankami mají nejhorší obranu v soutěži. Ve druhé sezoně v nejvyšší soutěži utrpěli největší debakl.

Jaroslav Novotný (trenér Pardubic): "Je to pro nás obrovské zklamání. Do zápasu jsme vstoupili dobře. Odehráli jsme velice dobrý první poločas. Kluky za něj můžeme pochválit. Škoda, že jsme neproměnili pokutový kop, ale to se stane. Poločas byl 0:0. Ani do druhého poločasu jsme nevstoupili špatně, ale pak jsme během šesti minut třikrát inkasovali a bylo po zápase. Slavia se uklidnila. Tahali jsme pak za kratší konec."

Jindřich Trpišovský (trenér Slavie): "Chtěl bych poděkovat týmu, jak jsme zápas odehráli vzhledem k programu, který jsme měli. Končili jsme ve čtvrtek večer a dneska jsme začínali od tří. Chtěl bych poděkovat lidem, kteří nám vytvořili domácí prostředí. Tenhle zápas počítám jako domácí než venkovní. Skvělá kulisa. Chtěl bych poděkovat (brankáři) Aleši (Mandousovi). Chycenou penaltou nám hodně pomohl. Vystupňovaným výkonem ve druhém poločase se nám zápas podařilo otočit na naší stranu. Výsledkově to vypadá jednoduše, ale Pardubice hrály v prvním poločase velice nepříjemně, dobře nás dostupovaly. Byl to soubojový zápas, v němž bylo málo místa. Celkově z naší strany dobře odvedená práce."

FK Pardubice - SK Slavia Praha 0:5 (0:0)

Branky: 58. a 63. Krmenčík, 64. a 75. Lingr, 81. Ekpai.
    Rozhodčí: Petřík - Horák, Paták - Adámková (video).
    ŽK: Šimek, Cadu (oba Pardubice).
    Diváci: 3492.

Pardubice: Boháč - Halász, Šejvl, Toml, Čelůstka - Jeřábek (81. I Sang-hjok) - Kostka (71. Huf), Tischler, Šimek (71. Černý), Cadu (81. Ramos) - Chytil (87. Lupač). Trenér: Novotný.

Slavia: Mandous - Bah, Ousou, Kačaraba, Oscar (81. Olayinka) - Holeš (72. Madsen), Hromada - Masopust (72. Ekpai), Stanciu, Plavšič (39. Lingr) - Krmenčík (72. Kuchta). Trenér: Trpišovský.