<
>

V souboji dvou nejhorších týmů remíza 1:1, Karviná dál čeká na výhru

Karviná – Zápas dvou týmů ze dna tabulky mezi Karvinou a Teplicemi skončil v 8. kole remízou 1:1. Domácím zařídil v 54. minutě vedení Lukáš Čmelík, ale už za minutu srovnal Daniel Trubač. Pro Slezany to byla už čtvrtá dělba bodů v této sezoně a jako jediní zůstávají bez vítězství. Na předposledním místě mají čtyři body, stejně jako jejich soupeř, který je vinou horšího skóre poslední.

fkteplice.cz
    8. kolo, Základní částKAR1:10:0TEP

Karviná naposledy slavila ligové vítězství v květnu právě v zápase s Teplicemi, od té doby na něj čeká už devět utkání marně. Severočeši dnes venku získali první bod po šesti porážkách v řadě. Domácí, na jejichž lavičce znovu chyběl trenér Jozefa Weber, pykající za vyloučení v zápase se Slavií, jim to hodně usnadnili.

Teplická obrana, která ve třech zápasech na hřištích soupeřů inkasovala celkem 11 branek, tentokrát moc práce neměla. Oba týmy názorně dokumentovaly, proč mají tak špatný vstup do sezony. Diváci dlouho neviděli ani náznak šance, natož pak střelu na branku, zato sledovali přehlídku nepřesností, nešikovných zákroků a zbytečných faulů.

Ve 24. minutě se protlačil do šestnáctky nejlepší střelec domácích Papadopulos, ale k zakončení se ani on nedostal. Závěr prvního poločasu patřil Teplickým, kteří jako by si uvědomili, že na půdě neškodného soupeře mohou získat víc než jen bod. Ale jejich tlak byl bez efektu. Jen deset minut před přestávkou vypálil z dálky Jukl, ale mířil příliš vysoko.

Druhé dějství přece jen nabídlo víc fotbalových momentů. V 54. minutě vystřelil Papadopulos, brankář Čtvrtečka míč jen vyrazil a Čmelík ho zblízka doklepl do sítě. Už za minutu zamířil Trubač z hranice šestnáctky přesně k tyči a bylo vyrovnáno.

Čmelík, který vstřelil gól i při jarním vítězství nad Teplicemi, měl v 73. minutě další šanci, ale Čtvrtečka jeho střelu z dálky nadvakrát zneškodnil. Pak znovu převzali aktivitu hosté, ale strhnout vítězství na svou stranu se jim nepodařilo. Laňka sice dvě minuty před koncem dopravil míč do sítě, ale video zmařilo teplickou radost pro předchozí ofsajd.

Jan Baránek (asistent trenéra Karviné): "Výkon nebyl optimální, hlavně první poločas, uprostřed nám to nefungovalo. Chyběly přihrávky za obranu,Túlio a Qose nás zklamali. V prvním poločase jsme vůbec neohrozili soupeře, bylo to spíš o boji. Druhý poločas byl lepší i tím, že přišel Bartl, který to oživil. Pak dáme gól a místo abychom se uklidnili a soupeř to otevřel, tak za dvacet vteřin vytahujeme míč z brány. Hned z rozehrání po řetězci nesmyslných chyb a odkopů, prohraná hlava, odražený balón... Máme zkušené mužstvo, to by se nemělo stávat, to by zamávalo s každým. To se na nás podepsalo, už jsme si nedokázali vytvořit tlak. Není to ideální situace. Mužstvo to cítí, máme problém s lehkostí v ofenzivě, ale cesta zpátky nikam nevede."

Radim Kučera (trenér Teplic): "Věděli jsme, že nás čeká nepříjemné, důrazné mužstvo. Vstoupili jsme do utkání dobře, šla nám i kombinace, ale dokázali jsme to zúročit jen po šestnáctku. Pak jsme měli dostatek střel, ale málo mezi tyče, finalizace byla horší. Karviná se poprvé dostala do nebezpečného útoku a hned z toho byl gól, což mě mrzí. Byli jsme přitom v dobrém postavení, ale ta reakce byla pozdní, Bartošák nám zaběhl za obranu, soupeř nás potrestal. Naštěstí jsme se rychle zvedli a akci zakončili gólem. Pak už se jen čekalo na chybu. Remíza pro nás ani pro Karvinou není důvod k radosti, ale bod zvenku je určitá vzpruha. Remíza je asi spravedlivá. Zůstáváme tady, nachystáme se na pohár v Třinci."

MFK Karviná – FK Teplice 1:1 (0:0)

Branky: 54. Čmelík – 55. Trubač.
    Rozhodčí: Machálek – Nádvorník, Podaný – Ondráš (video).
    ŽK: Čmelík, Bartošák, Křapka, Šehič – Mazuch, Černý, Fortelný, Vondrášek, Moulis, Čtvrtečka.
    Diváci: 2138.

Karviná: Bolek – Křapka, Santos, Buchta, Šehič – Stropek, Túlio (90. Zych) – Čmelík (85. Nešický), Qose (46. Bartl), Bartošák – Papadopulos. Trenér: Baránek.

Teplice: Čtvrtečka – Laňka, Mazuch, Chlumecký, Vondrášek – Jukl, Knapík – Černý (83. Kodad) Trubač (90. Krunert) – Fortelný (83. Moulis) – Ledecký (72. Succar). Trenér: R. Kučera.