<
27.05.-02.06.
>
  Skupina o titul
  #KlubZSB
  1AC Sparta Praha3582:3087
  2SK Slavia Praha3576:2485
  3FC Viktoria Plzeň3576:4070
  4FC Baník Ostrava3556:4849
  5FK Mladá Boleslav3551:5947
  61.FC Slovácko3545:5644
  Skupina o záchranu
  #KlubZSB
  1FK Jablonec3545:5041
  2FK Pardubice3539:4740
  3Bohemians Praha 19053534:4839
  4MFK Karviná3538:6232
  5SK Dynamo České Budějovice3541:7029
  6FC Zlín3540:6927

  S Plzní jsme uspěli díky maximální koncentraci, říká hradecký Dvořák a už vyhlíží derby s Pardubicemi

  Pavel Dvořák v loňské sezoně vstřelil deset branek a velkým dílem tak přispěl k postupu Hradce Králové do FORTUNA:LIGY. Východočeši zatím uhráli v šesti zápasech šest bodů a v posledním utkání před reprezentační pauzou porazili favorizovanou Plzeň. Jak hodnotí dvaatřicetiletý útočník vstup Hradce do nové sezony a čím si vylepší domácnost v novém domě?

  LFA
  S Plzní jsme uspěli díky maximální koncentraci, říká hradecký Dvořák a už vyhlíží derby s Pardubicemi

  Jak vypadala vaše reprezentační pauza?

  Byla zkrácená tím, že jsme ve středu po utkání v Plzni hráli pohárový zápas. Potom jsme normálně trénovali, ale o víkendu jsme dostali osobní volno s rodinou a hned v pondělí jsme najeli na klasický předzápasový týden.

  Hradec má po šesti kolech šest bodů. Jak jste se startem sezony spokojený?

  Tím, že jsme v posledním zápase porazili Plzeň, tak můžeme být spokojení. Bodů jsme samozřejmě mohli mít víc, ale nakonec si myslím, že to máme rozehrané docela dobře. Věřím, že body budou přibývat.

  Vítězství s Plzní je důležité nejen z hlediska bodů, že?

  Věděli jsme, že předtím jsme body spíš ztráceli. Hlavně v remízových zápasech, kde jsme měli i na vítězství. Proti Plzni jsme si to vzali zpátky.

  Ve kterých z těch remízových zápasů na začátku sezony, kdy jste třikrát hráli 1:1 (Bohemians, Karviná, Liberec), jste měli k vítězství nejblíž?

  Určitě v Karviné, kde jsme dostali blbý gól po naší hloupé chybě. Ve druhém poločase jsme pak byli lepší a měli jsme velké množství šancí, takže tento zápas měl skončit výhrou.

  Byla před Plzní cítit v kabině větší nervozita? Měli jste po pěti kolech tři body…

  Před každým zápasem je cítit napětí v kabině, ale samozřejmě jsme vnímali, že to není ideální a chybí nám body. Říkali jsme si, že Plzeň po zápase v evropském poháru můžeme porazit a přistoupili jsme k tomu s maximální koncentrací. Možná kdybychom měli před Plzní více bodů, tak bychom nehráli tak pod tlakem a nevyhráli bychom.

  Loni jste byl nejlepším střelcem Hradce, dotáhl jste tým do FORTUNA:LIGY. Co bylo vaším receptem?

  Vůbec nevím, čím to bylo. (smích) Že bych něco změnil, to určitě ne. Hrál jsem tak jako vždycky, ale tým byl skvělý a každý zápas jsme byli herně lepší, hodně na balónu a pak se hraje lépe, když máte hodně šancí. To je rozhodně jednodušší, než když hrajete o záchranu.

  Předtím jste byl v Olomouci a Slovácku, kde se vám gólově tolik nedařilo. Bylo to i tím, že v té době to právě nebyly tolik dominantní týmy?

  Především jsem tam toho tolik neodehrál, byla tam větší konkurence. Když se mi něco nepodařilo, šel jsem hned na lavičku, k tomu mě tam potkala zranění. Všechno se to tak sešlo. V Hradci jsem hrál každý zápas od začátku, i když se mi třeba předchozí zápas nepovedl. Prakticky celou sezonu jsme odehráli ve stejné sestavě, to tomu taky hodně pomohlo.

  Přesto, nejgólovější sezony ve vaší kariéře jste odehrál v Hradci Králové. Přemýšlel jste nad tím někdy?

  Je to tak no, asi mi to tady nejvíc sedí. Nevím, čím by to mohlo být. Cítím se tady asi nejlíp, ale opravdu těžko říct.

  Hradec hraje letos v azylu v Mladé Boleslavi. Jaká je to změna?

  Paradoxně si myslím, že to může být naše výhoda než kdybychom hráli na starém Malšáku (Malšovický nebo též Všesportovní stadion v Hradci Králové). V Boleslavi je pěkný stadion a když tam přijdou i dva nebo tři tisíce lidí a fandí, tak udělají lepší atmosféru než na Malšáku.

  Čekají vás dva těžké zápasy. České Budějovice a potom Pardubice, jak jsou pro vás důležité?

  To jsou přesně ty zápasy, které bychom měli zvládnout. Pokud získáme aspoň čtyři body, tak se odpíchneme do klidnějších vod. Jinak se budeme plácat dole. Budou to vyrovnané zápasy, kde opravdu rozhodnou maličkosti.

  A jak se těšíte na derby s Pardubicemi?

  Samozřejmě se těším, jen je trochu škoda, že derby Hradce s Pardubicemi se bude hrát jednou v Boleslavi a jednou v Ďolíčku, je to trochu paradox. Myslím ale, že lidi i tak přijdou a bude to dobrý zápas.

  Nyní stavíte dům, najde se v něm místo pro chytré technologie?

  Trochu jsem si dělal srandu, že nejchytřejší, co mám nyní doma, je dálkový ovladač.

  Ani jste o chytrých technologiích nepokukoval?

  Budeme mít ovládání venkovních žaluzií přes telefon, to je určitě dobrá vychytávka. Samozřejmě telefon s kamerou pro vstup do domu. Beru to jako základní věci. Pokud bude i nějaká další možnost, tak se na to určitě podívám, protože mám tyto vymoženosti rád.


  Partnerem rubriky je společnost ELKO EP