<
30.05.-04.06.
>
  Skupina o titul
  #KlubZSB
  1AC Sparta Praha3576:3378
  2SK Slavia Praha3598:3178
  3FC Viktoria Plzeň3560:3861
  4Bohemians Praha 19053556:5852
  51.FC Slovácko3540:4650
  6SK Sigma Olomouc3553:4748
  Skupina o záchranu
  #KlubZSB
  1FC Baník Ostrava3553:5042
  2FK Teplice3545:6742
  3FK Jablonec3549:6340
  4FK Pardubice3538:6337
  5FC TRINITY Zlín3543:6034
  6FC Zbrojovka Brno3541:6433

  Budějovický Vorel bude stavět dům. Ovládání garáže či světel přes telefon by bylo fajn, uvažuje

  Žádné čekání v zimních bundách. Rodina Vojtěcha Vorla si chatu zmodernizovala chytrými technologiemi. Topení si zapne na dálku prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu – třeba z auta. A než dorazí, je už uvnitř příjemně teploučko. Na chytré technologie hodlá v budoucnu sázet i sám pětadvacetiletý brankář Dynama České Budějovice. Příští rok by se totiž chtěl pustit do stavby domu.

  dynamocb.cz
  Budějovický Vorel bude stavět dům. Ovládání garáže či světel přes telefon by bylo fajn, uvažuje

  Reprezentační přestávku trávíte na devátém místě tabulky, jak jste s touto průběžnou pozicí spokojení?

  Spokojení jsme. Samozřejmě víme, že to mohlo být lepší. Ale jak jsme se s klukama bavili, bereme to, jak to je. Jsme rádi za body, které jsme udělali. Pořád je však na čem pracovat. Teď jsme týden dobře potrénovali a doufáme, že budeme připraveni na další zápas.

  V pátek jste měli teambuilding, z čeho se skládal?

  Celý tým jsme se sešli na hřišti na beachvolejbal a zahráli si odpolední turnaj. Plus jsme měli nějaké posezení. Hlavním záměrem byl každopádně beachvolejbalový turnaj.

  Jak vás taková akce stmelila?

  Doufám, že dost. Akce svůj účel splnila. Byla sranda, hlavně spoluhráči z Afriky byly docela vtipní. Pobavili jsme se a zároveň se zapotili. To byl asi hlavní cíl, povedlo se to.

  Z dosavadních šesti odehraných kol FORTUNA:LIGY jste dvakrát vyhráli, jednou remizovali a třikrát prohráli. Který z nevyhraných zápasů vás mrzí nejvíce?

  Asi byste čekal, že řeknu Olomouc, kde jsme v závěru přišli o vedení 3:1. Ale takovéto zápasy se stávají. Hrálo se nahoru dolů, padla spousta gólů, šance byly na obou stranách. Spíš mě mrzí a štve domácí utkání s Baníkem Ostrava (1:3). Jako tým jsme ho úplně nezvládli. Jasně, v Olomouci jsme dostali vyrovnávací gól v devadesáté sedmé minutě. Ale to byl už od začátku bláznivý zápas. Proti Baníku jsme doma třikrát inkasovali a nebyli schopni moc odpovědět.

  Sám jste zmínil, že jste v Olomouci přišli o výhru v sedmé minutě nastavení druhého poločasu. I druhá branka Sigmy padla v závěru – v 86. minutě. Dalo se z pohledu brankáře oběma gólům zabránit?

  Jsem toho názoru, že s každým gólem se dá něco dělat. Také jsme trávili dlouhou dobu u videa. Už se nad tím ale nemůžeme moc zamýšlet. Góly jsme prostě dostali, bylo jich docela dost. Zaplaťpánbůh, že v Olomouci jsme třikrát skórovali a bod si nakonec odvezli.

  Jak důležité bylo po divoké remíze se Sigmou hubené domácí vítězství nad Libercem (1:0)?

  Už po utkání v Olomouci jsme věděli, že nás čeká Liberec, který nebyl v ideální formě. Věděli jsme také, že ani trenér Hoftych to tam neměl jednoduché. Pro nás šlo o strašně důležitý zápas. Připravovali jsme se na něj, jako kdyby to byl zápas sezony. Jak herně, tak výsledkově se povedl, za což v klubu panovala skvělá nálada. Byli jsme rádi, že jsme uspěli za tři body. Nějaké chybičky a rezervy tam sice byly, ale nejpodstatnější bylo vítězství.

  Do branky jste se zatím postavil pětkrát. Při posledním duelu proti Spartě jste ale nebyl ani lavičce. Proč?

  Je to úplně jednoduché. V Českých Budějovicích jsem pořád na hostování ze Sparty. Ve smlouvě je, že proti Spartě nemůžu nastoupit ani figurovat v zápasové nominaci. Z tohoto důvodu jsem chyběl, věděl jsem to už před sezonou. I tak jsme se ale na Spartu připravovali celý tým.

  Byl jste se na utkání alespoň podívat?

  Ano, byl. Už jsem to někde i říkal – měl jsem divný pocit, když jsem stál u hřiště a koukal se na rozcvičky týmů. Nevěděl jsem, jestli mám být nervózní, nebo se na zápas těšit. Nikdy jsem takovou situaci nezažil a už bych ji ani zažít nechtěl. Raději už bych stál na jedné či druhé straně hřiště. Byla to taková bezmoc, jen se koukat. Věděl jsem, že týmu nemohu nijak pomoci.

  Když jste věděl, že proti Spartě nebudete moci chytat, měl jste víc prostoru postarat se o domácnost?

  Nemyslím si, že by to bylo tím, že jsem teď nechytal zápas. V domácnosti občas s něčím pomůžu. Určitě to nebylo tím, že jsem měl volnější víkend. Doma se snažím pomáhat, co to jde.

  V Českých Budějovicích bydlíte v bytě, co je nejdůležitější částí vašeho obýváku?

  V obýváku trávíme nejvíce času, takže nejdůležitější jsou sedačka, televize. Podstatné je udělat si tam pohodlí a rodinnou pohodu.

  Jak náročné bylo zařídit si byt?

  Když jsme byt brali do pronájmu, byl úplně nezařízený. S přítelkyní jsme si ho celý zařídili, jak jsme chtěli. Jsme spokojení. Myslím, že se nám to povedlo.

  Předpokládám tedy, že do výsledné podoby bytu vám nejvíce mluvila přítelkyně?

  Dá se říct, že do toho mluvila hodně. Ale poslední slovo jsem měl samozřejmě já (úsměv). Společnou řeč jsme nicméně našli, jako vždycky. Domluvili jsme se.

  Má váš byt nějaké speciální vychytávky?

  (Přemýšlí) V kuchyni asi nějaké budou, ale tam moc nezavítám. Jinak mě nic speciálního nenapadá.

  Nejste typ fotbalisty, který vaří?

  Dřív jsem vařil, ale teď už se do kuchyně nedostanu skoro vůbec. Přítelkyně mě tam nepouští (úsměv). Hlavní slovo ohledně kuchyně má doma ona.

  Konzultovali jste podobu bytu s designérem?

  Tím, že jsme pouze v nájmu, jsme si byt zařídili, jak nás napadlo. Aby to bylo co nejrychleji hotové. V blízké budoucnosti ale plánujeme stavět dům. V něm už si to budeme zařizovat úplně podle sebe, třeba někoho využijeme.

  Plánujete dům vybavit chytrými technologiemi?

  Rozhodně. Doufám, že předtím, než dům postavíme, se doba posune ještě malinko dopředu. Nějaké vychytávky bychom určitě přivítali.

  O jakých konkrétně přemýšlíte?

  Teďka mě asi nic nenapadne. Ovšem v dnešní době už se dá všechno ovládat přes telefon. Ať už to je například otevření garáže na dálku. Už nemusíme mít žádné ovladače, stačí vám chytrý telefon. Kdybychom jím mohli ovládat i světla nebo teplotu v domě, bylo by to fajn.

  Zjišťoval jste si o chytrých technologiích nějaké podrobnosti?

  Na něco jsem koukal. Vím, že chytré technologie máme v rodině na chatě. Přes telefon se dá ovládat klimatizace a topení. Nějaké informace zjištěné mám, ale spíš se na to asi vrhnu, až to s domem bude aktuální. Chtěli bychom začít stavět nejlépe na začátku příštího roku. Když se však začne kdykoliv v příštím roce, budu spokojený.

  Takže vaši rodiče už s chytrými technologiemi mají zkušenost…

  Je to spíš rodina mojí ségry. Švagr je do chytrých technologií zběhlý. Když jede na chatu, pustí si přes telefon topení, aby nepřijeli a nemuseli dvě hodiny čekat, než se vytopí celá chata. Je to přínosné. Z mládí si pamatuji, že jsme přijeli na chatu a dvě hodiny jsme v obýváku stáli v zimních bundách. Je super, že doba chytré technologie umožňuje. Je to ulehčení práce a času. Když si z auta můžete na dálku zapnout topení, je to pohodlnější.

  Kdo chytrým technologiím nejvíce rozumí v českobudějovické kabině?

  Nikdo mě nenapadá. Vím, že většina z nás má technologie, jako jsou chytré telefony, notebooky, PlayStationy. Ale co se chytré domácnosti týče, to moc neřešíme. PlayStationy a herní konzole nicméně jedou.

  Pořádáte mezi sebou i herní turnaje?

  Vím, že kluci hrají. Utkávají se přes internet, ne, že by se scházeli v jedné místnosti. Mě to nějak moc nechytlo. Občas si doma zahraju, na PlayStationu mě hodně baví třeba formule. Ale nevěnuji se tomu v takové míře jako někteří spoluhráči. 


  Partnerem rubriky je společnost ELKO EP