<
>

Sparta porazila České Budějovice 1:0, rozhodl Hancko

Praha – Fotbalisté pražské Sparty před reprezentační pauzou zvítězili v 6. kole nad Českými Budějovicemi 1:0 a minimálně do neděle se dostali do čela neúplné tabulky. Zápas rozhodl ve 38. minutě po rohu Dávid Hancko. Letenští v nejvyšší soutěži porazili Dynamo po čtyřech zápasech a vyhráli 10 z posledních 11 ligových duelů. Českobudějovičtí nebodovali po dvou kolech.

sparta.cz
    6. kolo, Základní částACS1:01:0CEB

Jihočechům kvůli hostování ze Sparty chyběla brankářská jednička Vorel, jeho náhradník Šípoš ale zpočátku příliš práce neměl. Sparťané si sice podle předpokladů vytvořili převahu, k velkým šancím se však v úvodu dostávali těžko. Karlsson stejně jako Hložek mířili mimo. Už v 19. minutě musel střídat zraněný Polidar, kterého v sestavě Pražanů nahradil Souček.

V 28. minutě mohl otevřít skóre Pulkrab, hlavičku ale poslal vedle. Za 10 minut už Letenští vedli. Na rohový kop v podání Karlssona si na přední tyči naběhl Hancko a obloučkem hlavou překonal Šípoše. Slovenský stoper skóroval podruhé v sezoně.

Těsně před pauzou udělali chybu v defenzivě i domácí, ale Dynamo závar ve vápně nevyužilo a Čavoš následně pálil vedle. Další možnost měli Jihočeši šest minut po pauze, kdy mířil po brejku nepřesně Mihálik.

Od té doby sparťané přidali a několikrát mohli pojistit náskok. Po signálu z rohového kopu vypálil z hranice vápna z voleje těsně vedle Wiesner, vzápětí zblízka neuspěl agilní Hložek a po hodině hry hlavičkoval nad Pešek.

V 72. minutě vystrašil domácí střídající Škoda, před Nitou ale nezakončil. Na opačné straně přestřelil Hancko a následně Panák zblízka hlavičkoval jen do obránce.

Letenským se nevedlo v koncovce. Karlssonovu střelu z přímého kopu v 86. minutě vytáhl Šípoš a pojistku Sparta nepřidala ani po akci střídajícího Karabce. Přesto Pražané vyhráli také dvanácté domácí ligové utkání pod trenérem Vrbou.

Pavel Vrba (trenér Sparty): "Když jsem viděl, že jsme měli 32 střel, což nebývá tak často, tak to spíš ukazuje na naši slabou produktivitu v utkání. Brankových situací jsme měli strašně moc a bohužel jsme druhý uklidňující gól nedali, jako se nám to podařilo v minulých zápasech. Furt jsme se obávali o to, aby nám soupeř náhodou z nějakého brejku nedal gól, protože brejkové situace mají velice nebezpečné."

David Horejš (trenér Č. Budějovic): "Náš výkon byl velice slušný, Spartu jsme hodně potrápili. Abychom mohli pomýšlet na lepší výsledek, museli bychom vstřelit branku. V předchozích zápasech, v nichž jsme tady bodovali, jsme byli produktivní. Možnosti, které jsme dnes měli, jsme nedokázali dotáhnout, a to zápas rozhodlo. Sparta rozhodla ze standardní situace. To mě mrzí hodně, protože jsme se na to hodně připravovali. Sparta působila lépe v poslední třetině, byla tam vidět větší kvalita. Z naší strany tam byly nadstandardní výkony od některých hráčů. V přechodové fáze jsme působili jistě, byli jsme kvalitní na míči. Ale zápas se rozhoduje ve vápně a v poslední třetině a tam jsme byli bohužel hodně zbrklí. Výkon se dá hodnotit pozitivně, ale výsledek pro nás bohužel nic."

AC Sparta Praha – SK Dynamo České Budějovice 1:0 (1:0)

Branka: 38. Hancko.
    Rozhodčí: Franěk – Hrabovský, Leška – Berka (video).
    ŽK: Panák – Novák, Škoda, Talovierov, Mihálik, Horejš (trenér).
    Diváci: 6363.

Sparta: Nita – Wiesner, Panák, Hancko, Polidar (19. Souček) – Pavelka, Sáček – Karlsson (90. Minčev), Hložek, Pešek – Pulkrab (57. Karabec). Trenér: Vrba.

Č. Budějovice: Šípoš – Sladký, Králik, Talovierov, Novák – Čavoš, Hellebrand (82. Vais) – Brandner (61. Tolno), Hora, Mihálik – Bassey (65. Škoda). Trenér: Horejš.