<
28.kolo
>

Slavia vyhrála v Mladé Boleslavi pošesté za sebou, rozhodl Kuchta

Mladá Boleslav – Fotbalisté Slavie zvítězili ve 4. kole v Mladé Boleslavi 2:0 a částečně si spravili náladu po středečním vyřazení ve 3. předkole Ligy mistrů od Ferencvárose Budapešť. Pražany poslal do vedení v 36. minutě Jan Kuchta a po změně stran přidal už v přesilovce pojistku střídající Ivan Schranz. Domácí hráli od závěru úvodního dějství bez vyloučeného Vojtěcha Smrže.

slavia.cz
    4. kolo, Základní částMBL0:20:1SLA

Vršovický obhájce titulu porazil v lize Boleslav pojedenácté za sebou a protáhl rekordní sérii bez prohry v nejvyšší soutěži už na 49 utkání. Červenobílí mají k dobru jeden zápas s Olomoucí, který si nechali odložit v minulém týdnu kvůli odvetě s Ferencvárosem. Boleslav ztratila body potřetí ze čtyř dosud odehraných kol a jejímu trenérovi Karlu Jarolímovi nevyšel duel proti bývalému klubu, s nímž získal dva tituly.

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský udělal několik změn v sestavě oproti středeční odvetě s Ferencvárosem, ve které Pražanům nestačila k postupu domácí výhra 1:0. Na stopera se vrátili Kúdela se Zimou, v záloze dostali šanci Ekpai či Lingr. V mladoboleslavské základní sestavě překvapivě scházel špílmachr Matějovský.

Od úvodu se hrál ofenzivní fotbal. V osmé minutě hostující Masopust předložil Kuchtovi, ale ten přestřelil. Na opačné straně obral Skalák o míč Kúdelu a od gólmana Koláře odražený balon skončil těsně nad.

V 19. minutě už domácí slávistického brankáře překonali. Skalákův gól však nakonec neplatil, sudí Zelinka ho po zásahu videorozhodčího a přezkoumání situace odvolal kvůli tomu, že posoudil předchozí zákrok na hostujícího Oscara jako faul.

Ve 24. minutě na opačné straně mířil nad Lingr, za dalších 12 minut už ale hosté vedli. Nejlepší střelec minulé ligové sezony Kuchta obral o míč domácího gólmana Šedu a do prázdné branky otevřel skóre.

Těsně před pauzou ještě více zkomplikoval Mladoboleslavským utkání Smrž. Domácí záložník se rukou ohnal po protihráči a sudí Zelinka mu po zásahu od videorozhodčího a přezkoumání situace ze záznamu udělil červenou kartu.

V oslabení už měl středočeský celek jen malou šanci na zvrat. Favorit hru kontroloval a mohl přidat další branky. V 54. minutě odvrátil míč bránící Lukáš Mašek, poté proti Ekpaiovi i Simovi zasáhl Šeda. Dvě šance neproměnil střídající Tecl. V 72. minutě minul a chvíli nato nastřelil domácího gólmana.

Pojistku Pražané přidali až v 83. minutě. Na dlouhý pas od Stanciua si naběhl Schranz a po samostatném úniku se štěstím prostřelil Šedu. Slovenský útočník dal čtvrtý gól v ligové sezoně, před dvěma týdny se blýskl hattrickem v Teplicích.

Karel Jarolím (trenér M. Boleslavi): "O výsledku rozhodly tři momenty. Neuznaná branka, chyba Šedy, po které jsme Slavii pustili do vedení, a v nastavení červená karta Smrže. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že budeme spoléhat na nějaký případný protiútok nebo standardní situaci a z toho bychom mohli udeřit. Bohužel se nestalo. Druhý inkasovaný gól už by v podstatě jen taková kosmetická úprava výsledku. Jsem zklamaný."

Jindřich Trpišovský (trenér Slavie): "Jsme rádi za tři body, protože to byl náročný zápas. Boleslav posílila, má zkušené hráče. Do zápasu jsme navzdory horku dobře vstoupili, první poločas byl dobrý. Zlomilo se to, když domácí šli do deseti. Náš výkon se ale postupně zhoršoval. Pozic tam bylo hodně. Chybí určitá sehranost, sestava se hodně točí. Chybí nám klid okolo vápna, což bylo vidět i v předchozích zápasech."

FK Mladá Boleslav – SK Slavia Praha 0:2 (0:1)

Branky: 36. Kuchta, 83. Schranz.
    Rozhodčí: Zelinka – Mokrusch, Hrabovský – Franěk (video).
    ŽK: Plechatý – Kúdela, Hromada.
    ČK: 45.+2 Smrž (M. Boleslav).
    Diváci: 3712.

M. Boleslav: Šeda – Douděra, Suchý, Karafiát, Preisler (61. Plechatý) – Dancák, Smrž – Skalák (71. Stránský), L. Mašek (71. Matějovský), Ewerton (61. Ladra) – Škoda (61. Fila). Trenér: Jarolím.

Slavia: Kolář – Masopust (77. Holeš), Kúdela, Zima, Oscar – Traoré (84. Hromada), Stanciu – Ekpai, Lingr (58. Schranz), Sima (77. Madsen) – Kuchta (58. Tecl). Trenér: Trpišovský.