<
>

V souboji týmů bez jediného bodu uspěl Zlín, Teplice dál čekají

Zlín – Fotbalisté Zlína ve třetím kole zvítězili doma nad Teplicemi jednoznačně 3:0 a poprvé v sezoně bodovali. Severočeši jsou naopak jako jediní dál bez bodu. "Ševce" k první výhře v nejvyšší soutěži po 13 zápasech nasměrovali obránci. Skóre otevřel ve 34. minutě Róbert Matejov a krátce po změně stran zvýšil Lukáš Vraštil, v poslední minutě přidal třetí gól Tomáš Poznar.

fkteplice.cz
    3. kolo, Základní částFCZ3:01:0TEP

Aktivněji vstoupili do zápasu hosté, kteří ovládli střed hřiště a po křídlech se snažili najít mezeru ve zlínské obraně. Po chybě Matejova se do slibné brejkové pozice dostal v osmé minutě Kodad, ale selhal v zakončení.

Zlín nedokázal udržet míč, vázla mu rozehrávka i přechod do útoku, proto se do střeleckých příležitostí příliš nedostával. První slibnou akcí byla střela Dramého po individuálním průniku, která však skončila po teči těsně vedle.

Přesto se po půl hodině hry jako první radovali domácí. Po centru Dramého posunul Hrubý v šestnáctce míč Matejovovi a ten překonal Grigara. Ve 39. minutě mohl vedení navýšit Poznar, ale mířil nad bránu, mezi tyče se netrefil ani Hrubý.

Po přestávce pokračovali Zlínští v nátlakové hře, což přineslo druhý gól. Po centru Dramého si nejvýš vyskočil Vraštil a počtvrté ve své prvoligové kariéře skóroval.

Domácí zcela ovládli dění na trávníku a dostali se do dalších šancí. Po střele Čanturišviliho ještě zachránila Grigara tyč, ale brankářský veterán mezi tyčemi už v poslední minutě nezabránil ve skórování kapitánovi Poznarovi. Severočeši vypadli z útočné role a ani v závěru branku "Ševců" nijak neohrozili.

Zlín se tak dočkal třech domácích bodů po šesti ligových duelech, Teplice venku nezvítězily pojedenácté za sebou, z toho zaznamenaly osmou prohru.

Jan Jelínek (asistent trenéra Zlína): "Prvních třicet minut bylo z naší strany strašně nervózní, nedařilo se nám, ale zlom přišel po prvním gólu. Naše vedení jsme mohli navýšit ještě do poločasu, kdy jsme měli další šance, nicméně jsme se uklidnili a dobře jsme vstoupili i do druhé půle. Vytvořili jsme si spoustu příležitostí a dospěli k zaslouženému vítězství. To vždycky chutná, mám z něj radost, došli jsme k němu trpělivostí po dvou porážkách s kvalitními celky. Teplice jsme do ničeho většího nepustili, i když první půlhodina nebyla dobrá. Mohli jsme nastřílet ještě více branek."

Radim Kučera (trenér Teplic): "Vstoupili jsme do utkání dobře a aktivně, měli jsme hru pod kontrolou, ale po vedoucím gólu domácích jsme nepochopitelně vyklidili pozice a přenechali iniciativu Zlínu, úplně jsme vypadli z role a přestali jsme věřit, že bychom mohli se zápasem něco udělat. První půle měla ještě jakž takž nějaké parametry, ale po přestávce jsme se i přes změny neprosadili, soupeř nás trestal z brejků. Závěr byl z naší strany vyloženě špatný. Jednáme o posilách, ale není to jednoduché, zvednout se nyní potřebujeme sami po nějakém dobrém výsledku. Nejlepší lék jsou body, ty dnes nepřišly, ani jsme se nesnažili zdramatizovat dění kontaktním gólem."

FC Fastav Zlín – FK Teplice 3:0 (1:0)

Branky: 34. Matejov, 54. Vraštil, 90. Poznar.
    Rozhodčí: Petřík – Vlček, Hurych – Julínek (video).
    ŽK: Hlinka – Jukl.
    Diváci: 2326.

Zlín: Dostál – Vraštil, Kolář, Procházka, Matejov (55. Fillo) – Hlinka (85. Tkáč), Conde – Dramé (85. Simerský), Hrubý (74. Čanturišvili), Reiter (74. Fantiš) – Poznar. Trenér: Kalivoda.

Teplice: Grigar – Laňka (46. Hasil), Knapík, Chlumecký, Hyčka (60. Mareš) – Černý (87. Švanda), Mareček, Jukl, Trubač (46. Krunert), Kodad (46. Moulis) – Ledecký. Trenér: R. Kučera.