<
>

Plzeň proti Mladé Boleslavi nezaváhala a novou sezónu začala výhrou

Plzeň – Fotbalisté Plzně vstoupili do nové sezóny FORTUNA:LIGY domácím vítězstvím 2:1 nad Mladou Boleslaví. V rozmezí 28. až 36. minuty se za Viktorii trefili Jean-David Beauguel a Radim Řezník, po hodině hry snížil Milan Škoda. Západočeši na vlastním hřišti porazili Mladou Boleslav v nejvyšší soutěži počtvrté za sebou.

fcviktoria.cz
    1. kolo, Základní částPLZ2:12:0MBL

Svěřenci trenéra Michala Bílka bez řady zraněných hráčů navázali na čtvrteční triumf 2:1 nad Brestem v úvodním zápase 2. předkola Evropské konferenční ligy a dobře se naladili na odvetu s Dynamem, kterou sehrají ve čtvrtek v Jerevanu.

Po vyrovnaném úvodu bez větších šancí ve 28. minutě Plzeňští hned z první nebezpečné akce vstřelili gól. Pernica nákopem našel v šestnáctce Káčera, ten šťastně sklepnul míč na volného Beauguela, jenž ranou pod břevno otevřel skóre. Boleslavská obrana vedená navrátilcem Suchým dala francouzskému útočníkovi hodně prostoru.

Domácí hned za osm minut zvýšili na 2:0. Po závaru v šestnáctce Hybš vrátil míč před branku, kde ho ještě tečoval Beauguel a nepokrytý Řezník prostřelil gólmana Šedu. Obránce Viktorie se trefil proti týmu, kde v jarní části minulé sezony hostoval.

Boleslavští mohli už těsně po změně stran snížit. Letní posila Škoda přehodila Hrušku, ale míč skončil na břevnu. Plzeňskou branku následně z dálky minul také Ewerton.

Aktivní Brazilec poté obešel Káčera i Řezníka a připravil ideální střeleckou pozici pro Škodu, který v 62. minutě zblízka snížil. Pětatřicetiletý útočník zaznamenal 95. gól v české nejvyšší soutěži.

Západočeši se ve druhém poločase, podobně jako v duelu s Brestem, nějakou dobu hledali a působili nervózně. Hruška v 79. minutě nohou vykopnul Dancákovu střelu. Mladoboleslavský tým se ale v závěru do tlaku ani šancí nedostal.

Michal Bílek (trenér Plzně): "Určitě se to hodnotí líp než ve čtvrtek, protože jsme dneska byli efektivní. Vytvořili jsme si dvě šance a dali dva góly. Soupeř hrál dobře ve druhé půli, dobře kombinoval. Tolik jsme se nedostali do hry, ale bylo vidět, že máme za sebou pohárový zápas proti Brestu. Ukazuje se, že když vám chybí sedm hráčů, tak je to prostě znát. Hra je úplně jiná, máme úplně jiný střed zálohy než třeba na konci minulé sezony. Ale kluci dělají, co můžou. Myslím, že jsme to odpracovali na 100 procent. Jsme rádi, že jsme to utkání zvládli, protože bylo nesmírně důležité."

Karel Jarolím (trenér M. Boleslavi): "Věřili jsme si, že tady můžeme uhrát dobrý výsledek. Bohužel v prvním poločase ty situace, po kterých jsme inkasovali, z naší strany nebyly důsledně dohrané. V podstatě jsme Viktorku pustili do komfortního náskoku 2:0. V útoku to od nás bylo bezzubé, pořádně jsme na branku nevystřelili. Když jsme se tam dostali, nevyřešili jsme to dobře. Do druhé půle se udělaly nějaké změny. Mrzí mě, že Škoda místo břevna nevstřelil kontaktní gól, protože to bylo zkraje druhé půle a měli bychom víc času na to s výsledkem něco udělat. Přesto se nám kontaktní gól podařilo dát. Bohužel pak už jsme nebyli schopni přidat další a Viktorka má tři body."

FC Viktoria Plzeň – FK Mladá Boleslav 2:1 (2:0)

Branky: 28. Beauguel, 36. Řezník – 62. Škoda.
    Rozhodčí: Berka – Vlček, Váňa – Adam (video).
    ŽK: Ndiaye – Karafiát, Douděra.
    Diváci: 4321 (omezený počet).

Plzeň: Hruška – Řezník (67. Falta), Pernica, Brabec, Hybš – Ndiaye – Kayamba (80. Ba Loua), Šulc (86. Hlavatý), Káčer (86. Janošek), Mosquera – Beauguel (67. Chorý). Trenér: Bílek.

M. Boleslav: Šeda – Douděra, Suchý, Karafiát, Preisler (86. Plechatý) – Matějovský (72. Smrž), Dancák – Skalák (55. Fila), Ladra (86. Píchal), Ewerton – Škoda. Trenér: Jarolím.