<
>

Ve Wembley se představilo šest hráčů z FORTUNA:LIGY, Hromada byl u prohry Slováků

Také v posledních zápasech skupinové fáze Eura 2020 se představila řada hráčů z FORTUNA:LIGY. Hned šest hráčů nastoupilo ve svatostánku Wembley proti Anglii za český národní tým. Při prohře Slovenska se Španělskem jeden poločas zase odehrál Jakub Hromada.

sparta.cz

Skupina D: Česko - Anglie 0:1 (0:1)

Branka: 12. Sterling.

Sestava Česka: Vaclík – Coufal, O. Čelůstka, Kalas, BořilHoleš (84. Vydra), Souček – Masopust (64. Hložek), Darida (64. Král), Jankto (46. Ševčík) – Schick (75. Pekhart).

Česko mělo už před posledním zápasem ve skupině D jistý postup do vyřazovací fáze, ale jakýkoli bodový zisk by mu zajistil vítězství ve skupině. Nakonec utkání rozhodl jediný gól, o který se už ve 12. minutě postaral po akci Jacka Grealishe rychlík Raheem Sterling.

Do utkání stejně jako v předchozích duelech na Euru 2020 zasáhlo v českém dresu šest hráčů z FORTUNA:LIGY. V základní sestavě byli slávisté Jan Bořil, Tomáš Holeš, Lukáš Masopust, a sparťan Ondřej Čelůstka. Jak Bořil, tak Čelůstka odehráli celý zápas.

Masopust po 64 minutách hry odešel ze hřiště za sparťana Adama Hložka, krátce před koncem střídal i Holeš, místo kterého šel na hřiště Matěj Vydra. V poločase se současně dostal na hřiště také Petr Ševčík ze Slavie místo Jakuba Jankta.

Češi v neděli 27. června vyzvou v Budapešti v osmifinálovém zápase Nizozemsko.

Skupina E: Slovensko - Španělsko 0:5 (0:3)

Branky: 30. Dúbravka (vla.), 45+3. Laporte (G. Moreno), 56. Sarabia (Alba), 67. F. Torres (Sarabia), 71. Kucka (vla.).

Sestava Slovenska: Dúbravka – Pekarík, Šatka, Škriniar, Hubočan – Haraslín (69. Suslov), Kucka, Hromada (46. Lobotka), Mak (69. Weiss) – Hamšík (90. Bénes) – Duda (46. Ďuriš).

Slovenská fotbalová reprezentace se středečním zápasem proti Španělsku rozloučila s Eurem 2020. Sokoli prohráli utkání 0:5 a ve své skupině nakonec se třemi body končí na čtvrtém nepostupovém místě.

V zápase nastoupil jediný hráč z FORTUNA:LIGY. Slávista Jakub Hromada začal ve středu zálohy v základní sestavě a proti Španělsku odehrál 45 minut, o přestávce jej trenér Štefan Tarkovič stáhl ze hřiště a rozhodl se na hřiště poslat ofenzivnějšího Stanislava Lobotku.

Na lavičce tentokrát zůstali Martin Koscelník z Liberce a sparťan Dávid Hancko.

Hráči FORTUNA:LIGY na Euru 2020

Česko: Aleš Mandous (Olomouc), Jan Bořil (Slavia), Jakub Brabec (Plzeň), Ondřej Čelůstka (Sparta), Tomáš Holeš (Slavia), David Zima (Slavia), Lukáš Masopust (Slavia), Jakub Pešek (Liberec / Sparta), Michal Sadílek (Liberec / PSV), Petr Ševčík (Slavia), Adam Hložek (Sparta).

Slovensko: Dávid Hancko (Sparta), Martin Koscelník (Liberec), Jakub Hromada (Slavia), Ivan Schranz (Jablonec / Slavia).