<
>

Pardubice remizovaly s Karvinou 2:2 a popáté za sebou v lize neprohrály

Praha - Fotbalisté Pardubic hráli ve svém vršovickém azylu ve 30. kole FORTUNA:LIGY s Karvinou 2:2. V souboji dvou týmů ze středu tabulky ve 32. minutě poslal hosty do vedení Albánec Kristi Qose z penalty, vzápětí vyrovnal Pavel Černý. Po změně stran otočil stav Brazilec Cadu z pokutového kopu, ale poslední slovo měl karvinský Lukáš Bartošák. Sedmé Pardubice jsou už pět kol bez porážky, což je pro ligového nováčka nejdelší série v nejvyšší soutěži. Karviná získala bod po dvou porážkách za sebou a je dvanáctá.-

Radek Klier (fkpardubice.cz)
    30. koloPCE2:21:1KAR

Hosté hned v úvodu naznačili, že nepřijeli do Prahy jen bránit. Hercova hlavička skončila na tyči, ale akci ukončil zdvižený praporek signalizující ofsajd. Ve 23. minutě se Papadopulos dostal až do souboje s domácím brankářem Letáčkem, ale rozhodčí mu odpískal faul. Kapitán hostů pak tvrdě vypálil z voleje nad břevno.

Po půl hodině hry Herc využil Tomlovu chybu v rozehrávce, při následném centru trefil ruku pardubického stopera a Qose z penalty zamířil přesně k tyči. Už za minutu však bylo vyrovnáno. Čelůstka rozehrál rohový kop a Černý zblízka hlavičkoval do sítě. Byla to vůbec první střela domácích mířící mezi tyče a pro Černého první ligový gól v pardubických barvách.

V 54. minutě dostali šanci kopat penaltu i domácí, když Mangabeira v šestnáctce smolně zasáhl míč rukou. Cadu stejně jako v předchozích zápasech se Spartou a Zlínem v roli penaltového exekutora nezaváhal. Pro brazilského obránce to byl celkově čtvrtý gól v posledních třech kolech.

Nejlepší pardubický střelec Huf mohl hned po svém příchodu na hřiště ještě vylepšit bilanci, ale zblízka přestřelil. V 70. minutě byli hosté blízko k vyrovnání. Po Jursově přímém kopu Letáčkovi vypadl centrovaný míč z rukou, Tavares mířil do opuštěné branky, ale za gólmana na čáře zaskočil jeden z obránců.

Hosté ale na bod přece jen dosáhli. Devět minut před koncem poslal Bartošák přímý kop ze 17 metrů překvapivě podél špatně postavené zdi. Karvinští měli dokonce blíž k vítězství, ale Tavaresovu tvrdou střelu Letáček vyrazil a prodloužil tak pardubickou neporazitelnost.

FK Pardubice – MFK Karviná 2:2 (1:1)

Branky: 33. Černý, 55. Cadu z pen. – 32. Qose z pen., 80. Bartošák.
    Rozhodčí: Ginzel – Pečenka, Hurych – Petřík (video).
    ŽK: Toml, Solil, Cadu – Pereira, Mangabeira, Jursa.
    Diváci: 148 (omezený počet).

Pardubice: Letáček – Cadu (81. Surzyn), Čihák, Toml, Čelůstka – Jeřábek – Tischler (90.+4 Sláma), Solil, Hlavatý, Ewerton (46. Kostka) – Černý (58. Huf). Trenér: Novotný.

Karviná: Ciupa – Pereira (46. Tavares), Šindelář, Santos, Bartošák – Mangabeira, Qose (67. Jursa) – Čmelík (90.+2 Sinjavskij), Herc (67. Haša), Mikuš – Papadopulos. Trenér: Weber.