16FC Zbrojovka Brno3127:4922
    171.FK Příbram3123:6221
    18Slezský FC Opava3120:6217

Jablonec v deseti hráčích otočil zápas s Olomoucí, dvěma góly se blýskl Schranz

Jablonec – Fotbalisté Jablonce zvítězili ve 30. kole nad Olomoucí 3:1, přestože od 30. minuty hráli bez vyloučeného Miloše Kratochvíla. Ve 13. minutě otevřel skóre hostující Radek Látal, ale Severočeši dali v oslabení tři branky. Před pauzou z penalty srovnal Ivan Schranz, který v 65. minutě otočil stav. Za další tři minuty se trefil Martin Doležal. Jablonec 10 kol po sobě bodoval, z toho osmkrát zvítězil a upevnil si druhé místo v neúplné tabulce. Naopak Hanáci v lize podruhé za sebou prohráli a jsou desátí.

fkjablonec.cz
    30. koloJAB3:11:1OLO

Jablonec podle očekávání začal aktivně. V páté minutě hostující gólman Mandous vytáhl křížnou střelu Schranze a slovenský kanonýr vzápětí sám před brankářem mířil nad. Neprosadil se ani druhý z domácích útočníků Doležal a Schranz z dorážky špatně trefil míč.

Ve 13. minutě z první vážnější akce udeřili Hanáci. Po Daňkově přihrávce mířil Nešpor z malého vápna do tyče a dorážející Radek Látal zblízka dostal balon do sítě. Syn olomouckého trenéra dal svůj první ligový gól.

Po půlhodině hry Jablonci ještě víc zkomplikoval zápas Kratochvíl, který dostal po zákroku na Hálu druhou žlutou kartu a byl vyloučen. Severočeši i v oslabení ještě do pauzy srovnali. Rozhodčí Julínek po zákroku Housky na Jovoviče, hrajícího 100. zápas v české lize, ve vápně odpískal penaltu a Schranz se nemýlil, byť Mandous vystihl směr střely.

Jablonec se i v deseti snažil o vítězný gól. Po hodině hry se Štěpánkův centr jemně otřel o břevno a po následném Krobově centru nebezpečně hlavičkoval Doležal.

V 65. minutě už domácí skóre otočili. Pleštil výborně potáhl míč po pravé straně do vápna, nacentroval a nabíhající Schranz z voleje před odkrytou brankou nezaváhal. Slovenský kanonýr se trefil potřinácté v ligové sezoně a dotáhl se na lídra střelecké tabulky slávistu Kuchtu.

Za další tři minuty domácí zvýšili. Mandousovu špatnou rozehrávku zachytil Doležal a z dálky trefil opuštěnou branku. Zkušený útočník skóroval proti svému bývalému klubu už v prosincovém vzájemném duelu na Hané a prosadil se ve třetím utkání po sobě. V ligovém ročníku se trefil podeváté a zároveň stylově oslavil pondělní 31. narozeniny.

Hanáci, kteří ve středu prohráli ve čtvrtfinále domácího poháru se Slavií 0:3, předvedli v hodinové přesilovce ostudný výkon a ani jednou neohrozili brankáře Hanuše. Naopak ještě mohli v závěru znovu inkasovat.

FK Jablonec – SK Sigma Olomouc 3:1 (1:1)

Branky: 45. z pen. a 65. Schranz, 68. Doležal – 13. Radek Látal.
    Rozhodčí: Julínek – Nádvorník, Vlček – Hrubeš (video).
    ŽK: Kratochvíl, Schranz, Považanec – Poulolo, Vepřek, Hála, Breite, Radek Látal.
    ČK: 30. Kratochvíl (Jablonec).
    Diváci: 392 (omezený počet).

Jablonec: Hanuš – Štěpánek, Kubista, Zelený, Krob – Pleštil (69. Pilař), Považanec, Kratochvíl, Jovovič (89. Smejkal) – Schranz (78. Hübschman) – Doležal. Trenér: Rada.

Olomouc: Mandous – Radek Látal, Štěrba (82. Hapal), Beneš, Vepřek (72. Zifčák) – Poulolo (66. Sladký) – Hála (66. Šíp), Breite, Houska, Daněk – Nešpor (72. Chytil). Trenér: Radoslav Látal.