<
>

Příbram doma podlehla Budějovicím, rozhodla paráda Čoliče

Příbram – Fotbalisté Příbrami prohráli ve 30. kole FORTUNA:LIGY s Českými Budějovicemi 0:1. Zápas rozhodl ve 20. minutě z přímého kopu Benjamin Čolič, na druhé straně ve 36. minutě neproměnil Tomáš Pilík penaltu. Příbram doma v lize podeváté za sebou nezvítězila, zůstala v neúplné tabulce předposlední a vzdaluje se jí záchrana. Dynamo vyhrálo poprvé po 11 kolech.

fkpribram.cz
    30. kolo0:10:1CEB

Příbram po vítězstvích v posledních dvou venkovních zápasech potřebovala konečně naplno bodovat i doma, ale utekl jí začátek zápasu. Ve 14. minutě ještě Novákovu ránu z 20 metrů dokázal brankář Šiman vyrazit, ale po dalších šesti minutách neměl čisté svědomí při přímém kopu Čoliče, který prošel přímo nad ním do sítě. Bosenský obránce dal ve svém 100. utkání v české lize devátý gól, z toho sedmý v této sezoně.

Středočeši se vzpamatovali až po půlhodině hry. Výrazně dostat do utkání je mohla penalta, kterou po nepřehledné situaci za faul Čoliče a po přezkoumání u videa nařídil sudí Machálek. Jenže zkušený Pilík s velkou šancí naložil mizerně, jeho slabý pokus k pravé tyči brankář Vorel vyrazil.

Příbram přes smolný okamžik nesložila zbraně, připsala si další střelecké pokusy a před pauzou byla znovu blízko k vyrovnání. Opět u toho byl Pilík, jehož pokus z přímého kopu skončil na břevně.

Také po přestávce se domácí tlačili za vyrovnáním, ale tvrdá rána Treglera šla mimo tyče. S přibývajícími minutami příbramská převaha ustávala a v 70. minutě nechybělo mnoho, aby se Čolič podruhé trefil z přímého kopu. Domácí se snažili o zvrat řadou střídání, ale žádný další střelecký pokus již na Vorla nevyslali.

1. FK Příbram – SK Dynamo České Budějovice 0:1 (0:1)

Branka: 21. Čolić.
    Rozhodčí: Machálek – Horák, Mikeska – Adam (video).
    ŽK: Obdržal, Kvída – Králik, Diop, Vorel, Horejš (trenér).
    Diváci: 160 (omezený počet).

Příbram: Šiman – Kvída (77. Soldát), O. Kingue, S. Kingue, Mezera – Pilík, Zorvan, Tregler (85. Voltr), Obdržal (67. Dočekal), Vávra (77. Antwi) – Lubega. Trenér: Valachovič.

Č. Budějovice: Vorel – Čolić, Havel, Králik, Novák – Brandner, Čavoš, Valenta (78. Talovierov), Havelka (66. Diop), Mršić (85. Vais) – Alvir. Trenér: Horejš.