<
>

Slovácko přišlo o dvoubrankové vedení, přesto nad Brnem zvítězilo

Uherské Hradiště - Fotbalisté Slovácka porazili ve 28. kole FORTUNA:LIGY nováčka Brno 4:2. Tým z Uherského Hradiště vedl v první půli po trefách Marka Havlíka a Milana Petržely 2:0, za hosty snižoval Luděk Pernica z pokutového kopu a po přestávce vyrovnával Peter Štepanovský. Domácí ale góly Vlastimila Daníčka z penalty a střídajícího Václava Jurečky během čtyř minut strhli výhru na svoji stranu.

fczbrno
    28. koloFCS4:22:1

Slovácko se po dvou porážkách v Praze na Spartě a s Pardubicemi vrátilo na vítěznou vlnu a upevnilo si čtvrté místo v tabulce. Šestnáctá Zbrojovka prohrála podruhé za sebou a na patnácté Teplice, které drží poslední nesestupovou pozici, má stále čtyřbodovou ztrátu. V neděli se soupeři utkají na jižní Moravě.

Domácí vstoupili do zápasu aktivně a už po deseti minutách byli odměněni. Čermák fauloval na hranici pokutového území Klimenta. Exekuce přímého kopu se ujal Havlík a kolem dvoučlenné zdi nachytal střelou i gólmana Berkovce a svým prvním gólem v sezoně otevřel skóre.

Brno pak na chvíli převzalo otěže zápasu, několikrát se dostalo na dostřel, nejblíže ke gólu měl brejk Reitera, ale jeho střela skončila nad.

Jenže Zbrojovka si nepohlídala rychlé brejky domácích. Po jednom z nich naservíroval Sadílek míč Petrželovi, který prokličkoval mezi stopery, obešel i gólmana a mazácky si na své konto zapsal svůj jubilejní 50. ligový gól.

Ve dvou momentech se pak ukázal gólman Slovácka Nemrava. Nejprve bravurně zlikvidoval hlavičku Záhumenského, ale pak v rohu šestnáctky nesmyslně fauloval Hladíka. Z nařízené penalty nekompromisně snížil Pernica.

Po přestávce Brno navázalo na útočnou aktivitu ze závěru poločasu. Růsek poslal jemný centr do šestnáctky, kde ho zpracoval Štepanovský a vyrovnal.

Slovácko se ale rychle vrátilo do vedení. Souboj Dreksy s Klimentem po konzultaci s videorozhodčím posoudil hlavní sudí Berka jako penaltový a Daníček se ze značky pokutového kopu nemýlil. Výhru pak pojistil střídající Jurečka. Slovácko si taktickým výkonem vítězství pohlídalo a oplatilo Zbrojovce porážku z prosince.

Martin Svědík (trenér Slovácka): "Byl to pro nás těžký zápas, měli jsme dobrý vstup do utkání, ale už v první půli jsme tam měli okénka a nechali jsme soupeře hrát. Vyvrcholilo to penaltou, která byla zbytečná. Po přestávce jsme reagovali na vývoj střídáním, ale neuhlídali jsme Brno při vyrovnání. Zákrok na Klimenta jsem viděl, byl to jasný faul a pro nás velice důležitý okamžik. Vzali jsme Brnu euforii, přidali jsme další gól, čímž jsme odpor Brna zlomili. Dali jsme čtyři góly a zaslouženě vyhráli. Jen mě mrzí vykartování Jurečky před důležitým duelem v Plzni. Takových zbytečností se musíme vyvarovat, máme příliš úzký kádr."

Richard Dostálek (trenér Brna): "Fotbal je o chybách a my jsme jich dneska dělali dost. Začalo to prvním gólem, kdy jsme špatně postavili zeď a ani brankář Berkovec nebyl bez viny. Musím ale celkově říct, že jsme dnes hráli proti velmi silnému soupeři, který má ambice hrát evropské poháry. V určitých fázích zápasu jsme mu byli vyrovnaným týmem, dostali jsme se dostat do zápasu a vyrovnali, ale pak jsme zase udělali chyby, Dreksův zákrok na Klimenta byl zbytečný. V neděli nás čekají Teplice, beru to jako velmi důležitý duel v boji o záchranu, ale ne jako klíčový."

1. FC Slovácko – FC Zbrojovka Brno 4:2 (2:1)

Branky: 11. Havlík, 24. Petržela, 66. Daníček z pen., 71. Jurečka – 34. Pernica z pen., 60. Štepanovský.
    Rozhodčí: Berka – Horák, Kříž – Petřík (video).
    ŽK: Reinberk, Divíšek, Šimko, Jurečka – Čermák, Moravec, Štepanovský, Hladík.

Slovácko: Nemrava – Reinberk, Hofmann, Kadlec, Divíšek (68. Šimko) – Havlík, Daníček – Petržela (68. Jurečka), Sadílek (85. Kohút), Rezek (46. Tomič) – Kliment (77. Kubala). Trenér: Svědík.

Brno: Berkovec – Moravec, Dreksa, Pernica, Záhumenský – Reiter (72. Přichystal), Pachlopník (55. Gajič), Čermák, Texl (55. Růsek), Štepanovský (72. Fousek) – Hladík (72. Fila). Trenér: Dostálek.