<
>

Pardubice utnuly sedmizápasovou venkovní šňůru Slovácka

Praha – Fotbalisté Slovácka podlehli v dohrávce 22. kola FORTUNA:LIGY pardubickému nováčkovi na jeho hřišti v pražském Ďolíčku 1:3. Hosté se zásluhou Jana Klimenta ujali vedení, ale v rozmezí 33. až 37. minuty domácí obrátili skóre díky Ewertonovi a vlastnímu gólu Stanislava Hofmanna. Po přestávce stanovil konečný výsledek první trefou v nejvyšší soutěži Dominik Kostka.

fkpardubice.cz
    22. koloPCE3:12:1FCS

Tým z Uherského Hradiště prohrál po čtyřech kolech a nevyužil možnost minimálně do středy poskočit na druhé místo neúplné tabulky před pražskou Spartu, s níž se utká v neděli. Na čtvrtý Jablonec má pouze jednobodový náskok, Severočeši odehráli o zápas méně. Pardubice napravily páteční prohru s Bohemians 1905, Slovácko porazily i podruhé v ligové sezoně a posunuly se na sedmou pozici.

Zápas se v původním březnovém termínu nehrál kvůli koronaviru v týmu Slovácka. Hosté se prosadili hned z první vážné akce v deváté minutě. Petržela prostrčil míč mezi domácí obranou na Klimenta, který zamířil přesně na přední tyč a desátou brankou v ligové sezoně potvrdil pozici nejlepšího týmového střelce. Devět z nich vsítil venku. Z opakovaných záběrů situace zaváněla ofsajdem, gól však platil.

Domácí vyrovnali ve 33. minutě, kdy Ewerton z dálky z přímého kopu zakroutil míč a pomocí odrazu od tyče překonal Nemravu.

Za necelé čtyři minuty Pardubice dokonaly zvrat. Ewerton našel nabíhajícího Čelůstku mezi dvěma protihráči, pardubický bek přihrál před branku a Hofmann si nešťastně srazil míč do vlastní sítě.

V závěru poločasu si pardubický gólman Letáček nejprve poradil s Klimentovou střelou a následně i Kubalovým pokusem z bezprostřední blízkosti. Z těžké pozice zamířil mimo tři tyče Kalabiška.

Po změně stran v 52. minutě Pardubice navýšily náskok. Ewertonovu přihrávku před branku na Černého odvrátil Nemrava pouze ke Kostkovi, který prostřelil gólmana mezi nohama. Čtyřiadvacetiletý záložník se prvního ligového zásahu dočkal ve třináctém utkání.

Poté si hostující obránce Divíšek při razantním odkopu málem dal vlastní branku. V 74. minutě pálil Ewerton vedle. V nastavení nepřidali čtvrtý gól domácích ani střídající Sláma a Hlavatý.

Slovácko si nevytvořilo výraznější tlak a venku v lize prohrálo poprvé od prosince a po sedmi duelech. Pardubice v azylu v Ďolíčku bodovaly v 11 ze 13 utkání a v tomto ročníku tam získaly 25 z celkových 38 bodů.

Jaroslav Novotný (trenér Pardubic):"Slovácko je ve formě, na vlně. Věděli jsme, že to bude hodně těžké a úvod tomu odpovídal, protože v prvních 20 minutách by si na nás nikdo nevsadil ani korunu. Paradoxně jsme se po brzy inkasovaném gólu zmátořili, začali jsme víc presovat. Nejdůležitější byl trestný kop od Ewertona, který nás zvedl. Za čtyři minuty přišel vlastní gól, který nás hodil úplně jinam. Začali jsme si věřit. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že budeme dál aktivní, abychom nepropadali. To se nám podařilo. V 52. minutě jsme přidali třetí gól. Dostali jsme se na vlnu a začaly se nám dařit věci, které by se normálně nedařily. Zaslouženě jsme vyhráli. Musíme pochválit kluky za perfektní výkon."

Martin Svědík (trenér Slovácka): "Dobrý vstup do utkání, dali jsme gól. Paradoxně nám strašně ublížil. Začali jsme hrát úplně jinou hru, než jsme zvyklí. Pomalu jsme si přihrávali, uspali jsme hru, neběhali jsme, nenabízeli se. Pardubice jsme zbytečně pustili do hry, do té doby byly bázlivé. Jednoznačně jsme je měli dorazit aktivnějším výkonem. Dostali jsme gól z trestného kopu. Pan (rozhodčí) Orel měl dneska divný metr, ale budiž, asi byl faul. Pak jsme si dali vlastní gól, který byl vyústěním našeho špatného výkonu. Ke konci prvního poločasu jsme měli šance, ale nedůrazem a špatným výběrem místa jsme je nedokázali dohrát do konce. Ve druhém poločase už existovalo jenom jedno mužstvo, začali jsme šlapat vodu. Hráči byli všude pozdě, nevyhrávali jsme osobní souboje a neměli střed pole. Pardubice hrály velmi dobře, ale i proto, že jsme jim to hodně usnadnili. Byl vidět náš nahuštěný program a covid. Nechci to omlouvat, ale tak to je."

FK Pardubice - 1. FC Slovácko 3:1 (2:1)

Branky: 33. Ewerton, 37. vlastní Hofmann, 51. Kostka - 9. Kliment.
    Rozhodčí: Orel - Hájek, Flimmel - Hocek (video).
    ŽK: Hlavatý - Kliment, Kadlec, Přibyl (trenér brankářů).
    Bez diváků.

Pardubice: Letáček - Cadu, Čihák, Toml, Čelůstka - Jeřábek - Kostka (87. Sláma), Hlavatý, Solil, Ewerton (84. Pfeifer) - Černý (72. Huf). Trenér: Novotný.

Slovácko: Nemrava - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Kalabiška (52. Divíšek) - Havlík (78. Srubek), Sadílek - Petržela (65. Tomič), Kubala (52. Kohút), Jurečka (78. Rezek) - Kliment. Trenér: Svědík.