14FC Zlín2936:6025
    15SK Dynamo České Budějovice2932:6023
    16MFK Karviná2929:5222

Olomouc remizovala se Slováckem bez branek

Olomouc – Fotbalisté Olomouce remizovali v dohrávce 23. kola FORTUNA:LIGY se Slováckem 0:0. Oba soupeři se ve vzájemném zápase rozešli bez gólů potřetí za sebou, i když měli v utkání řadu šancí a trefili brankovou konstrukci. Slovácko prohrálo jediné z posledních 13 kol a upevnilo si třetí místo v neúplné tabulce. Sigma po desáté remíze v ligové sezoně zůstala devátá.

sigmafotbal.cz
    23. koloOLO0:00:0FCS

Zápas se měl původně hrát už 14. března, vzhledem ke karanténě Slovácka kvůli hromadné nákaze koronavirem byl ale odložen. Hosté mají k dobru ještě další utkání s Pardubicemi.

Již ve čtvrté minutě postupovali hosté po Hubníkově chybné rozehrávce dva na dva, Jurečka vzal zakončení na sebe a povedenou střelou protáhl brankáře Mandouse. O čtyři minuty později stejný hráč vypálil po přihrávce od Petržely, tentokrát však z dobré pozice uvnitř vápna zamířil nad.

Poté však více hrozili Hanáci. V 16. minutě brankář Nemrava vyrazil míč jen ke Gonzálezovi, jehož zakončení vykopl z brankové čáry Hofmann. Další dvě velké šance měli domácí ještě před koncem první půlhodiny. Nejdříve po centru od Gonzáleze hlavičkoval Breite jen těsně vedle pravé tyče a vzápětí Yunis postupoval zprava na Nemravu, který si se střelou na zadní tyč poradil.

Hostům na hřišti viditelně scházelo několik opor. Mimo hru byli Havlík, Daníček či Navrátil a poprvé v základní sestavě dostal v lize šanci mladý Polášek. Další šanci domácích měl Breite, který nedokázal prostřelit blok hostujících hráčů s Nemravou. Chytil následně ve skrumáži před brankou také nezakončil ideálně.

V druhé půli začalo na Hané hustě sněžit. V 56. minutě chtěl nacentrovat Zmrzlý, podklouzl a míč trefil brankovou konstrukci. Gólman Nemrava pak předvedl proti stejnému hráči skvělý zákrok po hodině hry.

Navzdory těžkému terénu se střídaly šance na obou stranách. Hostující Kliment v úniku dvou na jednoho pokazil přihrávku a v 78. minutě domácí Mandous vychytal dorážejícího Jurečku.

V závěru měli blíž ke třem bodům hosté. V 79. minutě nejprve Petržela trefil tečovanou střelou tyč a z pokračující akce napálil Sadílek břevno odkryté branky. Slovácko venku v lize ztratilo body poprvé po šesti zápasech. Sigma doma v nejvyšší soutěži potřetí za sebou neskórovala.

Radoslav Látal (trenér Olomouce): "Rozhodli jsme se sestavu vyztužit Poulolem ve středu zálohy, aby nám posbíral dlouhé míče, kterými je Slovácko typické. Začátek utkání se vyvíjel v náš prospěch, měli jsme několik šancí, ze kterých jsme zápas mohli rozhodnout. Pracovali jsme dobře v defenzivě a v prvním poločase jsme hosty do ničeho nepustili. Bohužel nejsme schopni dát ze tří čtyř šancí branku. To je momentálně náš největší problém. Do druhého poločasu taky vstoupíme tutovkou, skoro do prázdné branky trefíme gólmana. Potom nám to tam skočí ještě na tyč. Od 75. minuty jsme náš výkon ale znehodnotili. Mohli jsme branku naopak inkasovat a už to celkově nebylo dobré. Musím přiznat, že tam jsme měli štěstí."

Martin Svědík (trenér Slovácka): "Každé z mužstev mělo pasáž, ve které bylo lepší a mělo svoji šanci. V prvním poločase to bylo vyrovnané. Měli jsme dobrý vstup do utkání a celou úvodní patnáctiminutovku. Nedotáhli jsme ale některé akce tak, jak bychom chtěli. Pak se to vyrovnalo a soupeř nás zhruba ve 30. minutě dostal pod tlak. Vytvořil si šanci Breiteho. Ale i my jsme měli šanci Jurečky a další nedotažené akce. Ve stejném rázu se nesl i druhý poločas. Do 70. minuty byla Sigma lepší než my. Zbytečně jsme kazili, neměli jsme střed hřiště a na některých hráčích bylo vidět, že jim nejdou nohy. V 70. minutě jsme se z toho oklepali a v závěru jsme byli lepší my. Přežili jsme největší šanci Sigmy a nastřelili dvě tyčky a břevno. Vzhledem k průběhu utkání tomu remíza sluší. Je to pro nás plusový bod, bylo pro nás důležité neprohrát."

SK Sigma Olomouc - 1. FC Slovácko 0:0

Rozhodčí: Hocek - Mokrusch, Ratajová - Cieslar (video).
    ŽK: Hála, Poulolo, Breite - Šimko, Kadlec, Kliment.
    Bez diváků.

Olomouc: Mandous - Radek Látal, Hubník, Beneš, Zmrzlý - González (63. Mihalík), Breite, Poulolo, Chytil (82. Zifčák), Hála (82. Šíp) - Yunis. Trenér: Radoslav Látal.

Slovácko: Nemrava - Šimko (76. Kalabiška), Hofmann, Kadlec, Divíšek - Polášek (76. Srubek), Sadílek - Petržela, Kohút (82. Kubala), Jurečka - Kliment. Trenér: Svědík.