14FC Zlín2936:6025
    15SK Dynamo České Budějovice2932:6023
    16MFK Karviná2929:5222

Mladá Boleslav a Příbram si rozdělily po bodu, domácí zahodili penaltu

Mladá Boleslav – Fotbalisté Mladé Boleslavi remizovali v 25. kole s Příbramí 0:0. Záchranářský souboj mohl rozhodnout domácí Tomáš Ladra, ale v 82. minutě neproměnil penaltu. Domácí nevyhráli v nejvyšší soutěži potřetí za sebou a v neúplné tabulce zůstali na 15. místě. Od sestupových příček je nyní dělí pět bodů, Brno má ale zápas k dobru. Příbram je nadále poslední a na vítězství čeká už 14 kol.

fkpribram.cz
    25. koloMBL0:00:0

Boleslavští během reprezentační pauzy postoupili do čtvrtfinále domácího poháru, když porazili Slovácko 4:2 po prodloužení. Do duelu s Příbramí sice nastoupili v základní sestavě bez kapitána Matějovského, přesto mohli jít brzy do vedení. Hned ve čtvrté minutě si naběhl na Preislerovu přihrávku Malínský, který překonal brankáře Šimana, jehož ale na brankové čáře na poslední chvíli zastoupil Cmiljanovič.

Domácí byli v úvodu dál nebezpečnější a o chvíli později se mohl prosadit po rohovém kopu Škoda, jenže hlavičkou minul. Příbram hru vyrovnala a rovněž si vypracovala nadějnou příležitost. Pohotová Rezkova střela však mířila jen doprostřed brány, kde ji skvěle vyrazil gólman Šeda.

Mladoboleslavský kouč Karel Jarolím, který začínal trenérskou kariéru právě v Příbrami, proto do druhé půle reagoval dvojnásobným střídáním a poslal na hřiště i Matějovského. Jeho hráči pak zvýšili tlak a v závěrečné dvacetiminutovce mohli několikrát rozhodnout.

Nejprve po centu Preislera a prodloužení Škody minul odkrytou branku Dancák. Následně Škoda orazítkoval hlavičkou obě tyče, než míč odkopl Rezek. Osm minut před koncem dostali domácí největší příležitost, když po zákroku Mezery na Preislera rozhodčí Marek po zhlédnutí opakovaných záběrů nařídil pokutový kop.

K němu se postavil nejlepší ligový střelec týmu Ladra, avšak při pokusu o svou sedmou branku v této ligové sezoně nasměroval míč jen vedle pravé Šimanovy tyče. Své zaváhání pak třiadvacetiletý útočník nenapravil ani při další šanci minutu před koncem. Boleslavi následně nepomohlo ani sedmiminutové nastavení a z posledních devíti domácích zápasů v lize vyhrála jediné. Příbram nepodlehla Boleslavi v nejvyšší soutěži potřetí za sebou.

Karel Jarolím (trenér M. Boleslavi): "Nevím, čím to je, ale první poločas šlo o podobný scénář jako v pohárovém zápase se Slováckem. Nebyli jsme schopní zakombinovat a být pro branku soupeře nebezpeční. V žádném případě se mi to nelíbilo. Do druhé půle jsme udělali nějaké změny a s příchodem Marka Matějovského se naše hra srovnala. Vytvořili jsme si tlak a měli šance, které vyústily odpískanou penaltou. Jenže ani z té jsme bohužel nedokázali dát gól. Krátce předtím jsme i měli smůlu, když se míč odrazil od jedné tyče do druhé a následně ven. Byly to situace, které jsme měli využít, abychom alespoň jednu branku vstřelili. Nicméně se tak nestalo. Když to proto shrnu, první poločas byl katastrofou, v tom druhém už to sneslo nějaké měřítko. Jenže když nedáte gól, tak nemůžete pomýšlet na vítězství."

Jozef Valachovič (trenér Příbrami): "Byl to pro nás důležitý zápas a zodpovědně jsme se na něj připravili. Věděli jsme o síle Mladé Boleslavi, která se potvrdila. Do zápasu jsme vstoupili dobře a v první půli se prezentovali, jak jsme si přáli. Chtěli jsme být aktivní s balonem i bez něj a dostávali jsme do příležitostí. Bohužel jsme je nevyužili, domácí ve druhém poločase prostřídali a přišla tam obrovská kvalita. Dostali jsme se pod velký tlak a hráli to hlavně ve vlastním vápně. Musím hráče pochválit, jak to odmakali. Nakonec byli i odměnění tím, že domácí své gólové šance nevyužili."

FK Mladá Boleslav – 1. FK Příbram 0:0

Rozhodčí: Marek – Váňa, Vaňkát – Hocek (video).
    ŽK: Antwi, Tregler (oba Příbram). Bez diváků.

M. Boleslav: Šeda – Fulnek (46. Douděra), Takács, Křapka, Preisler – Dancák, Budínský (72. Skalák) – Malínský (46. Matějovský), Ladra, Zmrhal (72. Drchal) – Škoda. Trenér: Jarolím.

Příbram: Šiman – Nový, Kvída, Mezera, Cmiljanovič – Tregler, Rezek (90.+3 Obdržal) – Pilík, Zorvan, Antwi (70. Lalkovič) – Lubega (57. Voltr). Trenér: Valachovič.