14FC Zlín2836:6024
    15SK Dynamo České Budějovice2830:5822
    16MFK Karviná2828:5121

Teplice remizovaly s Bohemians 1:1

Teplice – Fotbalisté Teplic ve 24. kole FORTUNA:LIGY doma zachránili remízu 1:1 s Bohemians 1905 díky brance Ladislava Kodada z 82. minuty. Pražané, kteří se ujali vedení po hodině hry díky střídajícímu Matěji Pulkrabovi, v nejvyšší soutěži neprohráli počtvrté za sebou a jsou na 11. místě. Severočeši v neúplné tabulce zůstávají čtrnáctí a od sestupových míst je dělí sedm bodů.

fkteplice.cz
    24. koloTEP1:10:0BOH

Bohemians nastoupili bez brankáře Le Gianga, kterého nahradil Bačkovský. Obránce Dostál zase nastoupil k jubilejnímu 200. ligovému zápasu. V teplické sestavě pro změnu za vykartovaného obránce Mazucha zaskočil Kňapík a zraněného nejlepšího střelce týmu Mareše vystřídal v útoku Řezníček.

První větší příležitost měli po čtvrthodině hry domácí. Po přihrávce Žitného se opřel do míče na hranici pokutového území Kodad, ale Bačkovský byl pozorný. Pražané odpověděli o chvíli později, kdy po centru Hronka z voleje přestřelil Bartek.

"Klokani" do druhé půle vystřídali Necida za Pulkraba a útočník hostující z pražské Sparty jejich hru výrazně oživil. Při první výraznější šanci po přihrávce Puškáče přestřelil, při další příležitosti musel zasáhnout bránící Knapík.

V 65. minutě se však Pulkrab přeci jen dočkal, když si naskočil na rohový kop a přesnou hlavičkou nedal Čtvrtečkovi šanci. Šlo o jeho čtvrtý ligový gól v sezoně, třetí z venkovního utkání.

Tepličtí se vrhli za možným vyrovnáním a i jim pomohlo střídání. Devět minut před koncem Žitného vystřídal Vukadinovič a srbský záložník hned vzápětí pronikl do pokutového území odkud našel centrem Kodada, a ten přesnou hlavičkou nezaváhal. Dvaadvacetiletý záložník po nedávné trefě proti Opavě vstřelil svou druhou ligovou branku v sezoně.

Teplice v nejvyšší soutěži neporazily Bohemians ve třetím duelu za sebou a vyhrály jediné z posledních 10 kol. "Klokani" v aktuálním ročníku venku získali teprve sedmý bod.

Radim Kučera (trenér Teplic): "Jsem rád, že jsme v závěru urvali alespoň bod. Do zápasu jsme vstoupili velice dobře a v prvních deseti patnácti minutách s dobrou aktivitou. Cítil jsem, že si hráči věří, byli klidnější na míči a dostávali se do postupných útoků. Následně se hra vyrovnala a pohybovala se mezi šestnáctkami. Nepříjemnou střelu tam měl Láďa Kodad a naopak nás zase mohl po chybě potrestat Hronek. Druhý poločas byl hodně bojovný a moc velkých příležitostí tam také nebylo. Soupeř nás však potrestal ze standardní situace, kdy jsme si nepohlídali Pulkraba. Nakonec jsme to však silou vůle srovnali na 1:1 a myslím, že je to spravedlivá remíza, která odpovídá průběhu zápasu. Bod musíme po tom vývoji utkání, kdy jsme prohrávali, brát."

Luděk Klusáček (trenér Bohemians 1905): "Myslím, že jsme dneska ztratili dva body. Zatímco první poločas byl oboustranně nevýrazný s jednou šancí na každé straně, do té druhé jsme vstoupili mnohem lépe a ještě před gólem jsme měli několik nevyužitých brejků a kontrolovali hru. Bohužel jsme v závěru, v podstatě jen z nákopu, umožnili Teplicím skórovat a pak jsme se ještě třásli o bod. Za mě je to velká škoda a tyto zápasy rozhodují, kde se budeme pohybovat. Z takovéhoto duelu potřebujeme získávat výhry, abychom se posunuli v tabulce nahoru. Je rozdíl mít jeden nebo tři body."

FK Teplice – Bohemians Praha 1905 1:1 (0:0)

Branky: 82. Kodad – 65. Pulkrab.
    Rozhodčí: Orel – Nádvorník, Caletka – Petřík (video).
    ŽK: Pulkrab (Bohemians).
    Bez diváků.

Teplice: Čtvrtečka – Vondrášek (68. Hyčka), Gabriel, Kňapík, Droehnle – Kodad, Jukl, T. Kučera (81. Trubač), Moulis – Žitný (81. Vukadinovič) – Řezníček (68. Macej). Trenér: R. Kučera.

Bohemians: Bačkovský – Dostál, Köstl, Bederka, Bartek – Hronek (89. Kosek), Levin, Květ (89. Keita), Schumacher (60. Vaníček) – Necid (46. Pulkrab), Puškáč (81. Jindřišek). Trenér: Klusáček.