14FC Zlín2936:6025
    15SK Dynamo České Budějovice2932:6023
    16MFK Karviná2929:5222

Pardubice dvakrát neudržely vedení a s Mladou Boleslaví remizovaly 2:2

Praha – Fotbalisté Pardubic remizovali v předehrávce 24. kola v azylu v pražském Ďolíčku s Mladou Boleslaví 2:2. Východočeský nováček nedokázal zvítězit počtvrté z posledních pěti zápasů v nejvyšší soutěži a zůstal osmý, má ale k dobru odložené utkání se Slováckem. Hosté bodovali ve třetím z uplynulých čtyř kol, ale v neúplné tabulce zvýšili náskok na sestupové příčky jen na pět bodů.

Radek Klier / fkpardubice.cz
    24. koloPCE2:21:0MBL

Domácí nováček vedl od čtvrté minuty zásluhou Emila Tischlera, v 55. minutě srovnal střídající Tomáš Ladra z penalty. V 74. minutě vrátil Pardubicím vedení prvním gólem v nejvyšší soutěži Tomáš Čelůstka, o šest minut později ale o rozhodl o dělbě bodů Ladislav Takács.

Tradiční kapitáni obou týmů Jeřábek (Pardubice) a Matějovský (Mladá Boleslav) začali pouze na lavičce. Východočechům se povedl začátek a ve čtvrté minutě se ujali vedení. Tischler vystihl Douděrův aut, vystřelil z hranice vápna, pravděpodobně s pomocí teče jednoho z bránících hráčů přehodil Šedu a míč se od břevna a tyče odrazil za brankovou čáru.

Na druhé straně Šimek po standardní situaci zakončil hlavou vedle. Poté domácí gólman Letáček včas vyběhl před Dominikem Maškem a z dorážky ho neprostřelil Zmrhal. Šeda si zase poradil zblízka se zakončením Tomla a s Hufovou dorážkou.

Trenér hostů Jarolím provedl o přestávce nezvykle čtyři střídání. Na hřiště se dostal i Matějovský. V 52. minutě mladoboleslavský záložník Malínský upadl ve vápně po souboji se Solilem. Sudí Hocek se v přerušené hře na základě intervence videorozhodčího Adama šel podívat na opakované záběry a odpískal penaltu, kterou proměnil Ladra.

V 66. minutě Hlavatý po rohovém kopu zblízka v šestnáctce přestřelil. O osm minut později si Pardubice vzaly vedení zpátky. Surzyn vzal míč Preislerovi, odcentroval do vápna, kde Kostka patičkou přistrčil míč Čelůstkovi, který propálil Šedu. Na premiérovou ligovou trefu čekal 17 zápasů.

V 80. minutě ale po rohovém kopu srovnal hlavou Takács. Hosté dokonce mohli dokonat obrat, ale střelu střídajícího Jiřího Klímy vytáhl Letáček nad břevno. Klíma se potom neprosadil ani z brejku.

Pardubice doma v Ďolíčku prohrály v jediném z 11 ligových zápasů v této sezoně a získaly tam 22 z celkových 32 bodů. Mladá Boleslav, která v podzimní ligové části i v lednové přípravě zdolala Východočechy shodně 4:1, vyhrála venku v nejvyšší soutěži jediný z posledních 14 zápasů.

Jaroslav Novotný (trenér Pardubic): "Odevzdali jsme fantastický výkon. Hlavně po fyzické stránce jsme utkání odběhali a přidali jsme k tomu i fotbalovou kvalitu. V prvním poločase jsme zaslouženě vedli 1:0. Ve druhém hosté prostřídali, dali čtyři nové hráče s vysokou kvalitu. I tomu jsme se vyrovnali a dokázali jsme dát gól na 2:1. V závěru šel míč po standardce přesně na hlavu Takácse a ten to trefil. Bereme bod, ale zasloužený, jsme s ním spokojení. Kluci zaslouží obrovskou pochvalu."

Karel Jarolím (trenér M. Boleslavi): "Vzhledem k průběhu utkání, v němž jsme dvakrát prohrávali, nám nezbývá nic jiného, než být s bodem spokojení. O poločase jsme udělali čtyři střídání, naše hra byla směrem dopředu říznější a byli jsme nebezpečnější. Nakonec se nám podařilo dvakrát srovnat, i když jsme chtěli vyhrát. Věřili jsme, že to je v našich silách."

FK Pardubice – FK Mladá Boleslav 2:2 (1:0)

Branky: 5. Tischler, 73. Čelůstka – 54. Ladra z pen., 80. Takács.
    Rozhodčí: Hocek – Šimáček, Ratajová – Adam (video).
    ŽK: Solil, Kostka – Šimek.
    Bez diváků.

Pardubice: Letáček – Surzyn, Čihák, Toml, Čelůstka – Solil, Hlavatý – Tischler, Kostka (90.+1 Jeřábek), Pfeifer (83. Sláma) – Huf (71. Černý). Trenér: Novotný.

M. Boleslav: Šeda – Douděra (46. Řezník), Šimek, Takács, Preisler – Jirásek (46. Matějovský), Dancák – Malínský, D. Mašek (46. Ladra), Zmrhal (71. Skalák) – Škoda (46. Jiří Klíma). Trenér: Jarolím.