<
>

Stanciu zařídil vítězství Slavie v Boleslavi, sešívaní jsou stále neporažení

Mladá Boleslav – Fotbalisté pražské Slavie zvítězili ve 23. kole FORTUNA:LIGY v Mladé Boleslavi 3:0. Obhájce titulu rozhodl už v úvodním dějství, kdy se dvakrát trefil Nicolae Stanciu. V 82. minutě pak proměnil penaltu střídající Júsuf Hilál. "Červenobílí" nadále jako jediní v ligové sezoně drží neporazitelnost a vedou neúplnou tabulku o 14 bodů před druhou Spartou, která má dvě utkání k dobru.

slavia.cz
    23. koloMBL0:30:2SLA

Slávisté v nejvyšší soutěži bodovali ve 35 zápasech za sebou a k vyrovnání vlastního rekordu jim chybí jediné utkání. Pražané se vítězně naladili na čtvrteční odvetu osmifinále Evropské ligy na půdě Glasgow Rangers. Boleslav nebodovala po předchozích dvou výhrách a na 15. místě tabulky má nadále čtyřbodový náskok na sestupové příčky. Domácímu trenérovi Karlu Jarolímovi nevyšel duel proti bývalému klubu, za který hrál a který později dovedl k dvěma titulům.

Kouč Slavie Trpišovský oproti čtvrtečnímu domácímu úvodnímu osmifinále Evropské ligy s Rangers (1:1) udělal z různých důvodů pět změn v základní sestavě. Šanci dostali uzdravený Van Buren či Tecl, který hrál v lize od začátku poprvé od září. V 16. minutě se právě hostující útočník dostal do první velké šance, ale sám před brankářem Šedou minul. Poté domácí gólman vyrazil Simovu střelu.

Slávisté byli podle předpokladů aktivnější a v 27. minutě otevřeli skóre. Stanciu z přímého kopu zakroutil míč s pomocí tyče do sítě a skóroval ve čtvrtém utkání za sebou, do kterého nastoupil.

Rumunský záložník byl nabuzený a pět minut před pauzou se prosadil znovu. Ve vápně si pohrál s obránci a z úhlu s přehledem zavěsil. Dva góly v jednom duelu dal v české lize počtvrté, na první hattrick stále čeká. Ještě do přestávky mohl zvýšit Tecl, ale v další šanci trefil Šedu.

V 58. minutě mohl snížit domácí Škoda, hlavičku však poslal mimo. Na opačné straně se podobně vedlo Provodovi. Jarolím 20 minut před koncem netradičně provedl hned čtyři střídání najednou, ale jeho svěřenci na zdramatizování zápasu neměli.

Naopak v 81. minutě zahrál Šimek ve vlastním vápně rukou a střídající Hilál z penalty nezaváhal. Na druhé straně Preisler první mladoboleslavskou střelou mezi tyče protáhl Koláře, krátce poté se pro změnu dostal do zakončení znovu Hilál, ale hlavičkoval vedle. Slavia porazila Boleslav v lize podesáté za sebou.

Karel Jarolím (trenér M. Boleslavi): "Do zápasu jsme nevstoupili dobře, na mé gusto tam byla spousta nevynucených chyb. Místo abychom šli dopředu, byli jsme nuceni se bránit. Slavia je momentálně u nás bezpochyby nejlepší mužstvo a naše chyby dokázala potrestat. Navíc zápas extrémně vyšel Stanciuovi. Dal hezký gól ze standardky a pak i trochu naší zásluhou sólo při druhé brance. V poločase jsme hráče nabádali, že se pokusíme dát kontaktní gól. Slavia by znervózněla. Michal Škoda měl velmi dobrou šanci, skoro se to tam dalo donést na prsou. Bohužel netrefil branku. Těžko jsme pak mohli pomýšlet na to, že s výsledkem něco uděláme."

Jindřich Trpišovský (trenér Slavie): "Myslím, že jsme do zápasu dobře vstoupili. Odehráli jsme velmi dobrý první poločas. Dali jsme dva hezké góly a měli další šance. I po náročném čtvrtečním utkání jsme měli velmi dobrý pohyb, dobře jsme kombinovali. Přispělo k tomu i skvěle připravené hřiště. Boleslav prohrávala 0:2 a ve druhém poločase hrála trošku výš. Mají vepředu nadstandardní trojici hráčů, celkově jsou to ofenzivy nepříjemní. Nechtěli jsme inkasovat nějaký zbytečný gól. Pak se nám podařilo z jednoho protiútoku po penaltě skórovat. Myslím, že jsme viděli koukatelný a velmi dobrý ligový zápas. Dobré týmové i individuální výkony. Nico Stanciu je v dobrém rozložení, vyhovují mu ti hráči kolem něj."

FK Mladá Boleslav – SK Slavia Praha 0:3 (0:2)

Branky: 27. a 40. Stanciu, 82. Hilál z pen.
    Rozhodčí: Julínek – Kubr, Leška – Berka (video).
    ŽK: Matějovský, Škoda – Bořil, Sima.

M. Boleslav: Šeda – Douděra, Šimek, Křapka (71. Řezník), Preisler – Matějovský (71. Jirásek), Dancák – Skalák (82. Fulnek), D. Mašek (71. Jiří Klíma), Zmrhal (71. Ladra) – Škoda. Trenér: Jarolím.

Slavia: Kolář – Masopust, Kúdela, Deli, Bořil – Hromada – Van Buren (70. Lingr), Stanciu (79. Holeš), Provod (79. Bah), Sima (86. Višinský) – Tecl (79. Hilál). Trenér: Trpišovský.