<
>

Slovácko i přes dlouhé oslabení zvítězilo v Příbrami

Příbram – Fotbalisté Slovácka zvítězili ve 20. kole FORTUNA:LIGY v Příbrami vysoko 4:1, přestože hráli od 15. minuty bez vyloučeného Jana Navrátila. Hosty poslal v 11. minutě do vedení Stanislav Hofmann a do pauzy zvýšil z penalty Jan Kliment. Po přestávce přidal tým z Uherského Hradiště v oslabení ještě další dvě branky, trefili se Milan Petržela a střídající Václav Jurečka. V 72. minutě snížil z pokutového kopu domácí Radek Voltr.

fkpribram.cz
    20. kolo1:40:2FCS

Slovácko porazilo Příbram v lize pojedenácté za sebou. Celek z Uherského Hradiště vyhrál sedm z posledních osmi kol a poskočil na třetí místo v tabulce. Středočeský tým naopak protáhl čekání na ligové vítězství na devět zápasů a zůstal na předposledním 17. místě.

Příbramští chtěli bilanci ze vzájemných zápasů zlepšit a začali aktivněji. Při několika závarech měli i solidní možnosti, tu největší při dorážce Treglera do branky odvrátil na poslední chvíli Kadlec.

Jenže poté chyboval domácí gólman Kočí, který podběhl centr od Petržely. Kalabiška vrátil míč před branku, kde Hofmann využil absenci brankáře mezi tyčemi a otevřel skóre. Cestu Slovácka za výhrou mohlo narušit vyloučení Navrátila, jenž dostal už v 15. minutě červenou kartu po zákroku na Kvídu.

Hosté ale i v oslabení brzy zvýšili. Ve 23. minutě fauloval ve vápně domácí Pilík a Kliment z penalty zvýšil. Zaznamenal sedmý gól v ligové sezoně.

Favorit se uklidnil, kontroloval průběh a přestál i šanci Kvídy, který po půlhodině z několika metrů hlavičkoval do náruče brankáře Nemravy. Na opačné straně těsně před přestávkou nedokázal Kliment z metru propálit u levé tyče Kočího.

V druhé půli se hosté v oslabení nikam netlačili a zkušeně hlídali vedení. Příbramský kouč Horváth sice poslal na trávník čerstvé hráče, ale oživení to nepřineslo.

V 70. minutě Petržela po individuální akci oklamal domácího obránce a přízemní střelou k zadní tyči vstřelil třetí branku Slovácka. Vzápětí po faulu na Voltra sice z penalty snížil Voltr, ale v 90. minutě měl poslední slovo střídající Jurečka.

Pavel Horváth (trenér Příbrami): "Jsem hrozně zklamaný a není mi dobře po těle. Na začátku jsme dnes přitom měli dvě slibné možnosti, ale pak jakoby přišlo uspokojení, že to tak půjde i dál. Když Slovácko dalo gól, uklidnilo se. Nám nepomohla ani početní převaha, což se někdy stává. Ale je pravda, že nepamatuji, kdy nějaký oslabený tým dal tři branky. Za stavu 0:2 jsem chtěl zklidnit hru a udělal nějaké změny. Ale mám z některých hráčů pocit, že projevují na hřišti malou ochotu více se vydat. Boj o záchranu ještě bude dramatický a já nejsem ten, kdo rozhoduje, zda u týmu zůstanu. Svoji práci dělám naplno a chci mít čistý štít, že jsme pro záchranu udělali maximu. Takový výkon jako dnes by nám ale asi nestačil."

Martin Svědík (trenér Slovácka): "Začátek nám příliš nevyšel, naštěstí náš rychlý gól průběh utkání změnil. Nepoznamenalo nás ani vyloučení, tým pracoval organizovaně. Hráče musím pochválit za práci v defenzivě i ofenzivě. Hráli jsme z bloku, Příbram se k nám špatně dostávala. My mohli hrát na brejky, ke kterým máme vhodné rychlostní hráče. Před dnešním utkání jsme měli respekt, Příbram za sebou měla herně vydařené zápasy, obrala o body Plzeň i Slavii. Posun na třetí místo v tabulce nás těší, ale stále zbývá hodně zápasů, například nejblíže s Jabloncem a pak se Slavií. Máme na rozdíl od soupeřů možná štěstí, že na nás není žádný tlak. Ale o pohárech se bavit opravdu ještě nechceme, je to daleko."

1. FK Příbram – 1. FC Slovácko 1:4 (0:2)

Branky: 72. Voltr z pen. – 11. Hofmann, 23. Kliment z pen., 70. Petržela, 90. Jurečka.
    Rozhodčí: Berka – Kubr, Novák – Ginzel (video).
    ŽK: Vilotič, Kvída (oba Příbram).
    ČK: 12. Navrátil (Slovácko).

Příbram: Kočí – Laňka, Kvída, Tregler, Vilotič (46. Svoboda), Cmiljanovič (29. Rezek) – Lalkovič (67. Vávra), Pilík (62. Januška), Nový (46. Antwi) – Zorvan – Voltr. Trenér: Horváth.

Slovácko: Nemrava – Reinberk, Hofmann (89. Šimko), Kadlec, Kalabiška – Petržela (77. Divíšek), Havlík, Kohút (62. Daníček), Sadílek (89. Cicilia), Navrátil – Kliment (62. Jurečka). Trenér: Svědík.