16FC Zbrojovka Brno2116:3514
    171.FK Příbram2016:4012
    18Slezský FC Opava2113:4012

Plzeň ukončila čekání na výhru, proti oslabeným Pardubicím rozhodla v závěru

Plzeň - Fotbalisté Plzně se v 16. kole FORTUNA:LIGY protrápili k výhře 2:0 nad oslabeným nováčkem Pardubicemi. Domácí po třech zápasech zvítězili a vstřelili gól a poskočili na sedmé místo neúplné tabulky. Až v 78. minutě otevřel skóre Milan Havel, v nastavení přidal pojistku Pavel Bucha. Východočeši, kteří od 30. minuty hráli bez vyloučeného Martina Šejvla, klesli na desátou příčku.

fcviktoria.cz
    16. kolo, Základní část PLZ2:00:0PCE

Plzeňští začali velkým tlakem a už v páté minutě byli blízko gólu, když Toml tečoval Buchovu ránu na tyčku. Hostující brankář Boháč si pak poradil s Ondráškovou střelou a ještě lepší zákrok předvedl proti Buchově ráně.

Pardubičtí se oklepali a vyrovnali hru. Ve 29. minutě Černého střelu z voleje výborně zneškodnil gólman Staněk, který dostal šanci místo jedničky Hrušky.

Už za minutu však hostující kapitán a stoper Šejvl před šestnáctkou podrazil unikajícího Faltu a dostal červenou kartu. Ve 44. minutě Ondrášek dorazil do Boháčovy branky Kašovu střelu, ale gól byl po kontrole videorozhodčího odvolán kvůli těsnému ofsajdu plzeňského útočníka.

Viktoria i druhý poločas začala náporem a obléhala pokutové území soupeře, ale s postupujícím časem domácí působili stále víc bezzubě a bezradně. Oslabené Pardubice v pevném bloku Plzni dlouho nic nedovolovaly, Šulc nebo Kalvach z dálky mířili nepřesně.

Plzeňští se deset minut před koncem dočkali. Havlova trefa nejprve neplatila kvůli ofsajdu, ale rozhodčí Berka situaci překontroloval u videa a nakonec branku uznal, protože míč tečoval pardubický Toml.

V závěru mohl ještě přidat domácí pojistku náhradník Ba Loua, jenže Boháč jeho střelu vyrazil. Ve třetí minutě nastavení Západočeši přece jenom dali druhou branku, když se po brejku a přihrávce Ba Louy trefil Bucha. Plzeň vyhrála teprve podruhé z posledních devíti kol.

FC Viktoria Plzeň - FK Pardubice 2:0 (0:0)

Branky: 78. Havel, 90.+3 Bucha.
    Rozhodčí: Berka - Dresler, Melichar - Petřík (video).
    ČK: 30. Šejvl (Pardubice).
    Bez diváků.

Plzeň: Staněk - Havel, Kaša, Brabec, Kovařík (61. Matějka) - Bucha, Kalvach, Šulc (72. Ba Loua) - Kayamba (72. Mihálik), Ondrášek, Falta. Trenér: Guľa.

Pardubice: Boháč - Surzyn, Šejvl, Toml, Čelůstka - Prosek, Ewerton (82. I Sang-hjok) - Kostka, Černý (64. Sláma), Cadu - Huf (82. Petráň). Trenér: Novotný.