<
>

Jablonec otočil prosněžený zápas s Příbramí

Jablonec – Fotbalisté Jablonce udolali v 16. kole FORTUNA:LIGY Příbram po obratu 2:1. Všechny branky v duelu, který provázelo husté sněžení, padly až po přestávce. Hosty poslal ve 49. minutě do vedení Martin Nový, ale hned za čtyři minuty srovnal Miloš Kratochvíl, jenž pak v 64. minutě dokonal z penalty obrat. Severočeši vyhráli poosmé z posledních devíti kol a upevnili si druhé místo v tabulce. Příbram venku v této ligové sezoně získala jen dva body a zůstává předposlední.

fkjablonec.cz
    16. koloFKJ2:10:0

V Jablonci od začátku utkání hustě sněžilo a těžký terén hráčům komplikoval kombinace. Zápas se brzy proměnil především v boj a na šance se dlouho čekalo. V polovině první půle rozhodčí Zelinka hru na chvíli přerušil a nechal pořadatele očistit lajny.

V 41. minutě dostal hlavou do sítě balon Martinec, ale sudí už předtím odpískal domácím útočný faul a branku neuznal. Těsně před pauzou v největší šanci první půle hostující gólman Kočí vychytal jabloneckého Doležala.

Po změně stran přispěl k brankám stále horší stav hrací plochy. Ve 49. minutě po centru z levé strany promáchl domácí Martinec a dorážející Nový napálil balon nekompromisně pod břevno.

Jablonečtí ale už za tři minuty srovnali. Brankář Kočí byl sice u míče dříve než Doležal, ale na zasněženém terénu mu balon vyklouzl a pohotový Kratochvíl z otočky srovnal.

V 63. minutě pak stejný hráč obrátil skóre. Sudí Zelinka po konzultaci s videorozhodčím a přezkoumání situace u monitoru nařídil po Laňkově ruce ve vápně po centru penaltu a Kratochvíl poslal Kočího na opačnou stranu. Jablonecký záložník, který se před jarní částí sezony uzdravil po zranění, se poprvé v ligové kariéře trefil dvakrát v jednom duelu.

Kratochvíl pak v 75. minutě mohl dokonce završit hattrick, ale v další šanci mířil vedle. Příbram se v pětiminutovém nastavení tlačila za vyrovnáním, dopředu se vysunul i brankář Kočí, ale Jablonec už tři body udržel. Hosté stejně jako ve středeční dohrávce v Českých Budějovicích neudrželi vedení a prohráli 1:2.

Petr Rada (trenér Jablonce): "Na tomhle terénu není moc co hodnotit. Samozřejmě Jablonec je položený trochu jinde než jiné kluby. Poslední čtyři dny bylo počasí výborné, ale když přijde takováhle sněhová nadílka, nejde s tím nic dělat. Ještě ráno bylo sucho, pak začalo chumelit. Regulérní to bylo, rozhodčí terén uznal za způsobilý. S fotbalem to nemělo moc společného, byl to boj, ve které jsme byli sebevědomější. Hráči do toho dali vše, některé kondiční výkony stojí za zmínku. Myslím, že jsme byli od začátku aktivní, ale kvůli terénu jsme se do šancí nedostávali. Ve 45. minutě jsme měli ale velkou šanci, šli jsme sami na bránu. Ve druhé půli jsme hned ve 49. minutě inkasovali po nevinné akci, kdy to tam hráč dorazil. Na tomhle terénu to pro nás bylo hodně nepříjemné, ale od začátku bylo vidět, že hráči chtějí zvítězit. Dovedli to otočit, toho si nejvíc cením. Je vidět, že v nás je morálka a forma z posledních zápasů."

Pavel Horváth (trenér Příbrami): "Z pohledu terénu a počasí výjimečný zápas, který se už moc opakovat nebude. Hřiště bylo připravené a pak 30 minut před zápasem začalo sněžit. Pro oba týmy to bylo stejné. Byl to jen boj, všichni hráči na hřišti se vydali ze všech sil. Vedli jsme v Českých Budějovicích, vedli jsme tady. Jsem zklamaný, že nemáme ani bod. Měli jsme jich mít víc, bez ohledu na to, proti komu jsme hráli. Jablonec má výborné hráče, není náhodou, že kluci jsou na čele ligy. Ale terén nám nahrával, i to vedení nám nahrávalo. Troufnu si říct, že jsme se zase porazili sami. Na to, kolik máme zkušených hráčů, jsme měli zápas po našem vstřeleném gólu dohrát úplně jinak. I v těžkých podmínkách byla v závěru vidět kvalita Jablonce, dohráli to zkušeně."

FK Jablonec – 1. FK Příbram 2:1 (0:0)

Branky: 53. a 64. (pen.) Kratochvíl - 49. Nový.
    Rozhodčí: Zelinka – Kotalík, Vaňkát – Lerch (video).
    ŽK: Hübschman, Haitl – Pilík.

Jablonec: Hanuš – Haitl, Martinec, Zelený, Krob – Hübschman – Jovovič (85. R. Hrubý), Považanec, Kratochvíl (90. Podaný), Pilař (76. Pleštil) – Doležal. Trenér: Rada.

Příbram: Kočí – Laňka (83. Cmiljanovič), Tregler, Soldát, Vilotič (68. Hájek), Svoboda – Vais (68. Dočekal), Pilík (78. Januška), Nový (78. Vávra) – Zorvan – Voltr. Trenér: Horváth.