14FC Zlín2836:6024
    15SK Dynamo České Budějovice2830:5822
    16MFK Karviná2828:5121

Sparta vyhrála na hřišti Opavy 3:0 a dotáhla se na druhý Jablonec

Opava – Fotbalisté Sparty zvítězili v dohrávce 13. kola FORTUNA:LIGY na hřišti poslední Opavy 3:0 a bodově se dotáhli na druhý tým tabulky Jablonec. Na vedoucí Slavii, která má zápas k dobru, ztrácejí Letenští šest bodů. Pražané vedli ve Slezsku od třetí minuty po gólu nejlepšího ligového střelce Lukáše Juliše. V 73. minutě si dal vlastní branku Tomáš Čvančara a konečný výsledek stanovil v závěru střídající Srdjan Plavšič. Opava nevyhrála už osm kol za sebou.

sparta.cz
    13. kolo0:30:1ACS

V původním prosincovém termínu se vzájemné utkání neodehrálo kvůli koronaviru v týmu Opavy. Ani tentokrát se Slezanům nemoc nevyhnula, jelikož kvůli ní postrádali bývalého hráče Sparty a nyní trenéra Radoslava Kováče, který je kvůli chybějící licenci oficiálně veden jako asistent Aloise Skácela.

V základní sestavě Pražanů měl po zranění nastoupit Čelůstka. Protože se ale při předzápasové rozcvičce necítil stoprocentně v pořádku, nahradil ho Plechatý. Vedle něj nechyběl znovu Vitík, který ve čtvrtek oslaví 18. narozeniny. Do hostující sestavy se vrátil i uzdravený Karlsson.

Právě švédský hráč se výrazně podepsal po necelých třech minutách pod první gól. Jeho střílenou přihrávku před branku usměrnil do sítě Juliš a vstřelili 11. gól v ligové sezoně.

V osmé minutě se v hostující šestnáctce dostal k míči Hellebrand, jehož střelu zastavila sparťanská obrana. Poté stejný hráč nacentroval do vápna, Holík však ve výhodné pozici na míč nedosáhl. Slezané hráli nadále aktivně a měli větší držení míče, jenže další výraznou příležitost si už do konce úvodního dějství nevypracovali.

Po změně stran domácí Čvančara hlavičkoval zblízka pouze do rukavic brankáře Nity. Na opačné straně vyrazil Sáčkovu tečovanou střelu z dálky Fendrich.

Hosté zvýšili v 73. minutě po rohovém kopu kapitána Dočkala, který si do vlastní branky nešťastně srazil Čvančara. V 90. minutě se po Vindheimově přihrávce do vápna prosadil střídající Plavšič.

Pražané neprohráli pět kol po sobě, naplno však bodovali poprvé po dvou remízách. Opavu, která má ještě jeden zápas k dobru, v lize porazili podvanácté za sebou a pošesté v řadě s ní neinkasovali.

SFC Opava – AC Sparta Praha 0:3 (0:1)

Branky: 3. Juliš, 73. Čvančara (vl.), 90. Plavšič.
    Rozhodčí: Julínek – Dobrovolný, Dohnálek – Zelinka (video).
    ŽK: Helešic, Březina, Hellebrand – Vitík.
    Bez diváků.

Opava: Fendrich – Březina, Didiba, Žídek – Mondek (87. Hrabina), Nešický, Tiéhi, Hellebrand, Helešic (46. Kania) – Holík (84. Dedič), Čvančara (84. Juřena). Trenér: Skácel.

Sparta: Nita – Vitík, Plechatý, Hancko – Vindheim, Sáček, Karabec (46. Pavelka), Dočkal (78. Souček), Hanousek – Juliš (78. Kozák), Karlsson (64. Plavšič). Trenér: Kotal.