<
>

České Budějovice mají třetí výhru ze čtyř zápasů, v Brně vyhrály 3:1

Brno – Fotbalisté Českých Budějovic potvrdili dobrou formu a v 10. kole FORTUNA:LIGY vyhráli na hřišti Brna 3:1, které tak nenavázalo na předchozí cenný bod ze Slavie. Třízápasovou sérii Zbrojovky bez porážky ukončil dvěma góly Patrik Brandner a jedním Patrik Čavoš, za domácí snižoval Antonín Růsek. Dynamo vyhrálo třetí zápas z posledních čtyř zápasů.

fczbrno.cz
    10. kolo1:30:2CEB

Do zápasu vstoupili lépe domácí a už ve třetí minutě se k nebezpečnému zakončení v šestnáctce soupeře dostal Růsek, ale z celkem slibné pozice mířil těsně nad. Poté převzali aktivitu hosté, ale přímý kop Čoliče mířil nad. Další útočná akce už ale skončila gólem. Javorek vysunul do sóla Brandnera, který si obhodil gólmana a otevřel skóre.

Jihočeši byli nadále nebezpečnější a hlavně efektivnější, což potvrdili v 16. minutě. Čoličův centr hlavičkoval Van Buren do tyče, ale míč se odrazil přímo k Brandnerovi, který ho uklidil do prázdné branky a podruhé v sezoně dal v utkání dva góly. Poprvé se mu to povedlo před třemi týdny při nečekané výhře 4:2 na Spartě.

Brňany dva góly evidentně srazily a v pohodě hrající Budějovice měly zápas pod kontroltou. Ve 26. minutě se proháčkoval do šestnáctky Zbrojovky Van Buren, ale obrana míč na poslední chvíli zblokovala. Domácí po půlhodině hry sáhli ke dvěma střídáním a příchod Šumbery s Šuralem jim pomohl.

Zbrojovka získala převahu a ještě před přestávkou mohla snížit, jenže Přichystal z otočky zamířil přímo do brankáře Drobného. Odměny za zlepšený výkon se tak domácí dočkali až ve druhé půli, kdy v 53. minutě Dreksa odcentroval a Růsek hlavou snížil na 1:2.

Vyrovnat mohl v 67. minutě Pachlopník, ale veterán Drobný si s jeho pokusem poradil a vyzmanenal se i při střele Růska o čtyři minuty později. Brno nedokázalo skórovat ani ze závěrečného tlaku a naopak potřetí inkasovalo, když se z brejku v nastavení prosadil Čavoš.

Miloslav Machálek (trenér Brna): "Už je to v našich domácích zápasech obvyklé, zase jsme to nezvládli, ale vlastní vinou. Bylo to v úvodu polovičaté, nezodpovědné, byl tam chaos. Začali jsme hrát až po stavu 0:2, to už je pozdě. Je to pro mě velké zklamání. Chtěli jsme vysoko napadat, být aktivní, nemám pro to vysvětlení, proč to nešlo. Pomohlo dvojí střídání, ve druhé půli jsme hráli velmi dobrý fotbal, jenže jsme některé slibné situace nedotáhli do konce. Zase si zásadně komplikujeme situaci a devalvujeme body zvenku. Pokud se doma nezlepšíme a nebude tam pořádná jízda, bude to špatné. Mám pocit, že někteří hráči si pohrávají se svými osudy a s osudy lidí v tomto klubu."

David Horejš (trenér Českých Budějovic): "Jsem moc rád, že jsme navázali na výkony a výsledky předchozích zápasů. Soupeře jsme dostali pod tlak, kluci plnili taktické pokyny a dali jsme dva góly. Byli jsme produktivní a fotbal je přece o gólech. O přestávce jsme hráče nabádali, že Brno to nezabalí, my jsme jim částečnou pasivitou nabídli snížení. Domácí měli více ze hry, ale podržel nás Drobný. Z brejku jsme dali na 3:1, celkově jsme si tři body za první poločas zasloužili, mají pro nás ohromnou cenu. Musíme to teď potvrdit doma."

FC Zbrojovka Brno – SK Dynamo České Budějovice 1:3 (0:2)

Branky: 53. Růsek – 10. a 16. Brandner, 90.+2 Čavoš.
    Rozhodčí: Lerch – Mikeska, Dresler.
    ŽK: Gajič, Štepanovský, Vintr – Talovierov, Javorek, Horejš (trenér).

Brno: Floder – Moravec, Dreksa, Gajič (32. Šural), Kotula (84. Hladík) – Pachlopník, Sedlák, Čermák, Štepanovský (32. Šumbera) – Růsek, Přichystal (59. Vintr). Trenér: Machálek.

Č. Budějovice: Drobný – Čolić, Králik, Talovierov, Skovajsa – Čavoš, Javorek – Van Buren, Valenta (70. Matějka), Mészáros (81. Mršić) – Brandner (85. Havel). Trenér: Horejš.