<
>

Karviná loupila v Plzni! Tři body trefil po rohu Papadopulos

Plzeň - Fotbalisté Plzně v 10. kole FORTUNA:LIGY překvapivě prohráli s Karvinou 0:1. Viktoria v nejvyšší soutěži potřetí za sebou nevyhrála a nedala gól a zůstala na čtvrtém místě tabulky. Západočeši doma v lize ztratili body po sérii 11 vítězství a poprvé od remízy 1:1 s Teplicemi z loňského 15. prosince. Zápas rozhodl ve 38. minutě Michal Papadopulos. Slezané v lize porazili Viktorii na devátý pokus poprvé.

mfkkarvina.cz
    10. koloPLZ0:10:1KAR

Domácí od začátku víc drželi míč, ale v ofenzivě působili bezradně. Bývalý plzeňský brankář Bolek v prvním poločase nemusel předvést těžší zákrok. Záložník Viktorie Kopic si navíc poranil koleno a hřiště opustil na nosítkách.

Karvinští s favoritem drželi krok a ve 38. minutě se dostali do překvapivého vedení. Bartošák z rohu přesně našel Papadopulose, který umístěnou hlavičkou překonal brankáře Hrušku.

Do druhého poločasu naskočil druhý plzeňský útočník Beauguel a nejlepší ligový střelec týmu byl hodně vidět. V 54. minutě po rohu hlavičkoval do břevna a o chvíli později opět hlavou přestřelil.

Hosté, kteří se v té době hlavně bránili plzeňskému náporu, si v 69. minutě vytvořili zajímavou možnost, ale Ostrákovu přízemní střelu chytil Hruška. Jeho protějšek Bolek zase zlikvidoval Ondráškovu hlavičku. Karvinští přečkali nejsilnější plzeňský tlak a v 77. minutě podruhé dostali míč do branky. Trefa střídajícího Guby však neplatila kvůli ofsajdu.

Největší šanci na vyrovnání měl v nastavení Beauguel, ale nepřekonal Bolka. Další domácí náhradník Alvir předtím v dobré pozici napálil jen spoluhráče Hejdu. Slezané tak náskok udrželi a zvítězili po dvou ligových porážkách za sebou. Karviná poskočila na osmou příčku.

Adrian Guľa (trenér Plzně): "První poločas byl z naší strany pomalý, řešili jsme věci nepřipraveně, zbrkle. Tím pádem se prostory uzavřely, navíc jsme ještě inkasovali ze standardní situace. Ve druhé části se to zlepšilo, ale už nám nebylo souzeno dát gól. Dneska to bylo už o takovém neklidu ve finální třetině hřiště. Dostaneme se tam mnohokrát, ale řešení bylo zbrklé. Třikrát jsme trefili sami sebe ve vápně. Chlapci chtějí, donesou to tam, ale možná z přehnané snahy, aby oni byli rozhodující a vytvořili šanci, se to odráží přesně do opačných prostorů. Velké zklamání pro nás. Každá prohra je bolestivá a komplikuje vám situaci vzhledem k ambicím a touze. Samozřejmě obzvlášť doma v zápasech, kde jste jednoznačným favoritem při veškeré úctě ke Karviné, která podala bojovný a defenzivní výkon."

Juraj Jarábek (trenér Karviné): "Celý týden jsme se na Plzeň připravovali. Chtěli jsme odčinit domácí zápas se Zlínem a jsme velmi rádi, že se nám tu podařilo získat tři body. Podali jsme k tomu fantastický, bojovný a týmový výkon. Samozřejmě je k tomu třeba i štěstí. To všechno jsme měli. Nějaké šance pochytal Péťa Bolek, zachránilo nás břevno po Beauguelově hlavičce. Domácí se ale dostávali do minima šancí na to, jakou mají kvalitu. My jsme to dneska vydřeli dobrým kompaktním výkonem a jsme velmi rádi za tři body. Myslím, že to je nejcennější výhra Karviné, i když předminulou sezonu ještě s Frantou Strakou vyhrála na Spartě. Dnešní vítězství se určitě řadí k největším skalpům, protože Plzeň je top český tým."

FC Viktoria Plzeň – MFK Karviná 0:1 (0:1)

Branka: 38. Papadopulos.
    Rozhodčí: Hocek – Melichar, Vlček – Ginzel (video).
    ŽK: Pernica – Guba, Mašlej (asistent trenéra), Jarábek (trenér).

Plzeň: Hruška – Řezník (46. Beauguel), Hejda, Pernica, Limberský – Bucha, Kalvach (89. Káčer), Čermák (89. Hořava) – Kopic (31. Ba Loua), Ondrášek, Kovařík (75. Alvir). Trenér: Guľa.

Karviná: Bolek – Santos, Dramé, Šindelář, Ndefe – Mangabeira – Herc (66. Janečka), Ostrák (77. Smrž), Qose (84. Čmelík), Bartošák (77. Guba) – Papadopulos (66. Haša). Trenér: Jarábek.