<
>

Jablonec využil početní převahu a ukončil sérii výher Zlína

Zlín – Fotbalisté Jablonce zvítězili v předehrávce 10. kola FORTUNA:LIGY ve Zlíně 2:0 a podruhé za sebou v nejvyšší soutěži naplno bodovali. "Ševci" hráli od 45. minuty bez vyloučeného útočníka Tomáše Poznara. Přesilovku využili Severočeši v 71. minutě gólem Václava Pilaře, pojistku přidal v 84. minutě z penalty Ivan Schranz. Zlín prohrál v lize po třech vítězstvích za sebou.

fkjablonec.cz
    10. koloFCZ0:20:0FKJ

Jablonec, který v lize nastoupil po dvou týdnech, jelikož jeho zápas s Bohemians 1905 z minulého kola byl odložen, zahrozil proti Zlínu jako první v osmé minutě. Holík nacentroval do vápna na Zeleného, jehož hlavičku vyrazil brankář Dostál. Akce pokračovala, Pleštil ji však zblízka zakončil střelou nad. Stejně později dopadly i Krobův přímý kop a Považancova a Schranzova rána zpoza šestnáctky.

Ze stejné pozice na opačné straně pálil dvakrát Dramé, ale vždy jen do středu branky do náruče připraveného Hanuše. Pak zahrozil opět Jablonec. Robert Hrubý si naběhl do vápna na Pleštilovu přihrávku, ale jeho přízemní střelu Dostál zastavil.

Poté dostal s pěti trefami nejlepší ligový střelec "Ševců" Poznar první žlutou kartu. V závěru poločasu podle rozhodčího Berky nafilmoval v pokutovém území Severočechů pád a po druhé žluté oslabil mužstvo.

Severočeši se po změně stran dlouho nedostali k výraznějšímu ohrožení Dostálovy branky. V 71. minutě se ale poprvé gólově prosadili. Hrubý našel Pilaře, který překonal Dostála. Letní posila se za Jablonec v pátém ligovém utkání prosadila poprvé.

V 83. minutě Conde v šestnáctce nedovoleně zastavil Schranze a sudí Berka nařídil pokutový kop. Odpovědnost vzal na sebe sám faulovaný hráč, který bez potíží penaltu proměnil a dodal hostům uklidnění.

Jablonec porazil Zlín v lize počtvrté za sebou a znovu bez inkasovaného gólu. V nejvyšší soutěži nepodlehl Zlínu od dubna 2008 ve 13. zápase po sobě a ve Zlíně od září 2005 podeváté v řadě. Severočeši se posunuli na páté místo právě před "Ševce". V úterý je čeká odložený domácí duel s Bohemians.

Bohumil Páník (trenér Zlína): "Byli jsme od začátku horším týmem, nepodařilo se nám zachytit rytmus hry. Podržel nás tradičně Dostál, ale těžko jsme utkání chytali. Když jsme se do něj dostali, přišel Poznarův pád v pokutovém území. Jablonec byl trpělivý. Dneska nám to nevyšlo, proto jsme prohráli."

Petr Rada (trenér Jablonce): "Jsem rád, že jsme bodovali, ale jeli jsme sem s respektem, protože Zlín udělal devět bodů z tří těžkých zápasů. Vstoupili jsme do utkání vlažně a trvalo nám, než jsme se zvedli. V prvním poločase jsme měli více šancí a byli jsme lepší. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že hrajeme proti deseti. Je to ale zastrašující a domácí postavili blok a vpředu byl Jawo. Chtěli jsme hrát rychleji, aby musel soupeř více běhat. Dostali jsme se úvodním gólem na koně, ale až z penalty jsme zvýšili na 2:0. Výhry si ceníme."

FC Fastav Zlín – FK Jablonec 0:2 (0:0)

Branky: 71. Pilař, 84. Schranz z pen.
    Rozhodčí: Berka – Mokrusch, M. Podaný – Marek (video).
    ŽK: Poznar, Páník (trenér) – Holík, Krob.
    ČK: 45. Poznar (Zlín).

Zlín: Dostál – Cedidla, Buchta, Procházka – Fantiš (78. Janetzký), Hlinka, Conde (90.+2 Slaměna), Jiráček – Dramé (46. Jawo), Poznar, Čanturišvili. Trenér: Páník.

Jablonec: Hanuš – Holík, Martinec, Zelený, Krob (90.+2 Jovovič) – Považanec – Pleštil (67. Ladra), R. Hrubý (90.+2 Čvančara), Kubista, Pilař (87. J. Podaný) – Schranz (87. Doležal). Trenér: Rada.