<
>

Liberec přišel o výhru nad Karvinou v samotném závěru

Liberec – Fotbalisté Liberce ve 4. kole FORTUNA:LIGY překvapivě jen remizovali s Karvinou 1:1. Domácí poslal do vedení v 55. minutě Jhon Mosquera, ale v 90. minutě srovnal Eduardo Santos. Severočeši v nejvyšší soutěži ztratili body po předchozích dvou výhrách a nedokázali se úspěšně naladit na čtvrteční 3. předkolo Evropské ligy na půdě FCSB. Karviná v pátém ligovém utkání v Liberci uhrála teprve druhou remízu a bodovala ve třech z dosavadních čtyř kol.

fcslovanliberec.cz
    4. koloLIB1:10:0KAR

Liberecký trenér Hoftych udělal oproti čtvrtečnímu vítěznému utkání 2. předkole Evropské ligy na půdě Riteriai tři změny v základní sestavě, od začátku se dostalo na Matouška, Chaluše a Rabušice. Karvinský kouč Jarábek nasadil v lize poprvé od začátku posily Herce a Mikuše.

V první půli převládl na hřišti boj. Domácí se nemohli dostat do obvyklého tempa a měli jen jednu větší šanci. Na centr z přímého kopu si ve 27. minutě naběhl Mara, ale hlavou minul. Na opačné straně se pak marně dožadoval penalty hostující Mikuš.

Do druhé půle vstoupil lépe Liberec a v 55. minutě otevřel skóre. Mara se uvolnil ve vápně, nepovedenou střelou trefil spoluhráče Mosqueru a ten s pomocí tyče překonal Bolka. Kolumbijský záložník skóroval ve třetím kole po sobě a v této ligové sezoně dal už čtyři branky.

Liberec se pak hodně zatáhl a nechal Karvinou kombinovat. Čtvrthodinu před koncem se po Hilálově kolmici dostal do brejku střídající Pešek, ale oblouček přes hostujícího brankáře Bolka mu nevyšel.

V 80. minutě z dálky tvrdě vypálil karvinský stoper Santos a gólman Slovanu Nguyen musel na zem. Šest minut nato se před vápnem obtočil Papadopulos, ale přestřelil, podobně se vedlo hlavičkujícímu Gubovi.

Na začátku nastavení už Severočeši za pasivní hru pykali. Slezané vyhráli dva hlavičkové souboje, Šindelář přiťukl Santosovi a brazilský stoper dloubl míč do sítě přes Nguyena. Dočkal se své první branky v české lize.

Pavel Hoftych (trenér Liberce): "Věděli jsme, že po čtvrtečním zápase na umělce a cestování nemusí být výkon optimální. Byl to spíš boj, soupeř je velmi důrazný v soubojích, velmi tvrdý. My jsme se přizpůsobili, ale chyběla nám dnes nadstandardní kvalita jednotlivců. První poločas skončil 0:0, tam žádné šance moc nebyly. V druhém poločase jsme se dostali do vedení a je škoda, že Kuba Pešek neproměnil velkou šanci. Mohl ještě postupovat, nebo to dávat Rabušicovi, nebo gólmana přehodit pořádně. Myslím, že to byl zlomový moment. Soupeř pak hru ještě více zjednodušil, dělal nám problémy ve výškových soubojích. I když soupeř žádné šance neměl, propadla nám tam jedna situace a vyrovnal. Z pohledu toho, jak se zápas vyvíjel, asi zaslouženě. Šli obětavě za vyrovnáním. Nám ubývalo sil, chyběla nám dynamika, kvalita. Bylo to vidět na hráčích, kteří hráli celý zápas v Litvě. Chyběla nám šťáva dopředu, nedokázali jsme napadat."

Juraj Jarábek (trenér Karviné): "Sledovali jsme Liberec v pohárovém zápase. Nebylo to lehké, takže jsme počítali s tím, že udělají více změn. Nakonec nastoupili skoro v plné palbě. Vstoupili jsme do zápasu s trošku větším respektem, ale postupně jsme se nadechovali. Předvedli jsme dobrý výkon. Musím kluky pochválit za dobrou práci, dobrou organizaci hry. Nepouštěli jsme Liberec do velkých situací. Škoda té situace na začátku druhé půle. Dostali jsme gól, ale pak jsme prostřídali a dostali se do hry. Jsme šťastní, že jsme vyrovnali. Dali jsme nahoru Eduarda Santose a po tom nákopu jsme to tam uhráli výborně. Vážíme si bodu s velmi kvalitním soupeřem. Myslím, že remíza je absolutně zasloužená."

FC Slovan Liberec – MFK Karviná 1:1 (0:0)

Branky: 55. Mosquera – 90. Santos.
    Rozhodčí: Musil – Koval, Hock.
    ŽK: Tijani – Qose, Santos, Papadopulos.
    Diváci: 3382 (omezený počet).

Liberec: Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Tijani, Mikula – Chaluš – Matoušek (61. Pešek), Beran (61. Hilál), Mara, Mosquera (85. Fukala) – Rabušic (70. Cancola). Trenér: Hoftych.

Karviná: Bolek – Ndefe, Santos, Šindelář, Bartošák (78. Twardzik) – Mangabeira (72. Guba) – Ostrák (81. Janečka), Herc, Qose (81. Dramé), Mikuš – Papadopulos. Trenér: Jarábek.