<
>

Slovácko drží neporazitelnost, rozhodl svou první ligovou brankou Kohút

Teplice – Fotbalisté Slovácka zvítězili dvěma brankami po přestávce v utkání 3. kola FORTUNA:LIGY v Teplicích 2:0. Hosty poslal v 62. minutě do vedení Michal Kohút a v nastavení přidal pojistku střídající Jan Kliment. Tým z Uherského Hradiště zvítězil v lize nad Teplicemi po osmi zápasech, po třech kolech nové sezony drží neporazitelnost a nejméně do večera poskočil do čela tabulky. Severočeši naopak podruhé za sebou prohráli.

fkteplice.cz
    3. koloTEP0:20:0FCS

Tepličtí po dvou venkovních zápasech poprvé po rekonstrukci hrací plochy nastoupili doma a nový trávník se mohl dočkat rychlého gólového křtu. Už ve čtvrté minutě totiž Kučera z přímého kopu nastřelil tyč. Vzápětí mohli skórovat hosté, kteří po rychlém brejku po ráně Kohúta rovněž trefili tyč. Míč se odrazil k Ciciliaovi, jenž ho ale nedokázal usměrnit do opuštěné branky.

Oba týmy úvodní chyby v defenzivě zjevně vyděsily a v dalším průběhu hry si obrany dávaly již větší pozor. Domácí pak byli blíže vedení. Po půlhodině hry dostali soupeře na chvíli na pod tlak a ve 37. minutě neměli Trubač a Žitný daleko k úvodní trefě, ale zmatku v šestnáctce Slovácka využít nedokázali. Hosté se mohli dočkat branky těsně před poločasem, ale hlavička Kadlece po rohu nebyla dostatečně důrazná.

Druhý poločas začal ve vlažnějším tempu, ale brzy znovu přišly šance na obou stranách. Zatímco domácí Mareš velkou možnost neproměnil, Slovácko se vzápětí ujalo vedení. V 62. minutě se dostal na zadní tyči k hlavičce Kohút a protlačil míč za brankovou čáru. Dal svůj premiérový ligový gól.

Teplická ofenziva neměla svůj den. Jindy nebezpečné útočné duo Řezníček s Marešem se nedokázalo prosadit a do šancí se dostávali spíše hráči ze středu pole. Nebezpečně pálili Kučera a Paradin, jenže ani oni nedokázali srovnat.

V druhé minutě nastaveného času naopak hosté po brejku přidali druhý gól. Střídající Kliment se přes faul Paradina před šestnáctkou dostal zpět na nohy a do odkryté branky, kde chyběl po předchozí akci gólman Grigar, zvýšil. V lize skóroval po více než pěti letech. Slovácko zvítězilo v Teplicích poprvé od března 2013.

Stanislav Hejkal (trenér Teplic): "Soupeř dokázal lépe proměnit své šance, a proto vyhrál. Ale my už ani nezačali dobře, Slovácko se mi zdálo silnější na míči. Zápas se nakonec lámal po hodině hry. My velkou šanci neproměnili a pak jsme udělali několik chyb, které vedly ke gólu soupeře. Nedokázali jsme udržet míč v útoku, trápí nás forma některých hráčů. Po rychlém střídání dnes nevyšel ani vstup Radostovi. Čekám od naší hry více, po výhře v Příbrami jsme rozjeli sezonu dobře, ale teď jsme dvěma prohrami pohrdli posunout se výše. Uvažujeme ještě o příchodu některých nových hráčů, ale pokud někdo přijde, tak pouze hráč, o kterém budeme stoprocentně přesvědčeni, že nám pomůže."

Martin Svědík (trenér Slovácka): "V prvním poločase jsme podle mého soudu byli aktivnější, ale nepoměnili jsme žádnou šanci. Teplice se dostaly k naší brance pouze po našich prohraných soubojích. Vstup do druhého poločasu nám nevyšel, ale přežili jsme šanci Mareše a to bylo pro další vývoj důležité. Po našem gólu jsme si už vítězství uhlídali, proto si myslím, že je zasloužené. Utkání rozhodla branka Kohúta, který hrál v této sezoně poprvé v základní sestavě. Na jaře zde šanci neproměnil a dnes v úvodu opět. I proto jsem rád, že se mu nakonec podařilo skórovat. Vstup do sezony nám vyšel, je za tím spousta tvrdé práce celého týmu. Snad se nám podaří na dnešní výhru navázat i v dalších kolech."

FK Teplice - 1. FC Slovácko 0:2 (0:0)

Branky: 63. Kohút, 90.+1 Kliment.
    Rozhodčí: Rejžek - Moláček, Matoušek.
    ŽK: Vondrášek, Žitný, Paradin - Navrátil, Havlík, Kadlec.
    Diváci: 2193 (omezený počet).

Teplice: Grigar - Vondrášek, Heidenreich (89. Ljevakovič), L. Mareček - Hyčka (20. Radosta, 69. Shejbal), Kučera, Trubač, Žitný, Moulis - Řezníček, Mareš (69. Paradin). Trenér: Hejkal.

Slovácko: Nemrava - Reinberk, Daníček, Kadlec, Kalabiška - Havlík (72. Šimko), Kohút (79. D. Mareček) - Petržela (72. Hellebrand), Sadílek (90. Rezek), Navrátil - Cicilia (79. Kliment). Trenér: Svědík.