14FC Zlín2936:6025
    15SK Dynamo České Budějovice2932:6023
    16MFK Karviná2929:5222

Příprava: Sparta si na úvod zastřílela, Zlín se blýskl nevídaným obratem

Většina účastníků FORTUNA:LIGY se již usilovně chystá na nadcházející ročník, jenž bude rozlosován už tuto středu 5. srpna. V závěru uplynulého týdne proto byla k vidění celá řada přípravných střetnutí. První duel má za sebou pražská Sparta, která rozstřílela 5:0 druholigového nováčka z Táborska. Pět branek vsítil rovněž Zlín. Ten prohrával zkraje druhé půle s Trenčínem už 0:2, pak ale Ševci rozjeli nevídaný gólostroj a zasypali slovenského protivníka v rozmezí 58. až 75. minuty hned pěti brankami.

fctaborsko.cz

Dvě měření sil proti slovenským soupeřům má za sebou ostravský Baník. Svěřenci trenéra Kozla remizovali v pátek 1:1 s Nitrou, o den později pak smolně podlehli 2:3 Zlatým Moravcům. Šestý celek uplynulého ročníku FORTUNA:LIGY nabral proti ViOnu i vinou dvou vlastních branek třígólové manko, které v závěru už jen korigovali Kuzmanovič se Smolou.

Roli favorita potvrdila Plzeň, která zdolala 2:0 České Budějovice. O oba góly se postarali nováčci v dresu Viktorie – Miroslav Káčer s Lukášem Matějkou. Těsné vítězství 2:1 nad třetiligovou Admirou Praha zaznamenali na úvod přípravy fotbalisté Bohemians 1905. O výsledku rozhodly pohledné trefy Koubka a Bartka. První výhru slaví i nováček z Pardubic, který brankou Ewertona ze závěru duelu zdolal nejtěsnějším rozdílem 1:0 Jihlavu.

Střídavě se dařilo Mladé Boleslavi, která odehrála dvojzápas s druholigovým Třincem. Do toho prvního vlétli svěřenci trenéra Webera fantasticky, když už po osmi minutách vedli 2:0 a nakonec zvítězili 4:2. Rovněž do druhého střetnutí vstoupili Středočeši rychlou brankou z osmé minuty, Třinec ale zápas po změně stran otočil a vyhrál 3:2.

Podobně si vedl i Liberec, který nejprve zdolal dopoledne 2:1 Chrudim, posléze ale s omlazenou sestavou nestačil na třetiligové Přepeře. Těm Slovan podlehl shodným výsledkem.

Porážky se soupeři z nižší soutěže musely skousnout rovněž týmy Teplic, Jablonce a nováčka z Brna.