16SK Dynamo České Budějovice42:102
    171.FK Příbram32:71
    18FC Zbrojovka Brno44:111

Liberec v souboji o pohárovou Evropu porazil Baník 2:1

Liberec – Fotbalisté Liberce porazili ve třetím kole ligové nadstavby ve skupině o titul Ostravu 2:1. Slovan poslal v 76. minutě do vedení Jakub Pešek a v 85. minutě přidal pojistku Kamso Mara, v závěru nastavení už jen snížil z penalty Patrizio Stronati. Liberec vyhrál po pěti kolech a dobře se naladil na středeční domácí finále poháru se Spartou. Slovan v neúplné tabulce poskočil na čtvrté místo a má jistotu, že skončí před Ostravou. Naopak Baník v nadstavbě i potřetí prohrál a zůstala mu jen teoretická šance na účast v evropských pohárech.

fcb.cz
    3. kolo, Skupina o titul LIB2:10:0OVA

Ostrava sice více držela míč, ale šance si vytvářel Liberec. Hrozil především Kuchta, který byl pro Baník hlavní útočnou hrozbou při absenci domácí ofenzivních opor Malinského s Balutou. Severočechům kvůli žlutým kartám scházel i hlavní kouč Hoftych, jenž sledoval zápas z hlediště.

První velkou možnost měl Kuchta v 11. minutě, kdy zblízka trefil jen Laštůvku. Hostující gólman vyhrál souboj s Kuchtou i v 37. minutě, kdy útočníkův oblouček dokázal lehce přizvednout na břevno. O chvíli později si pak Laštůvka poradil s Kuchtovou technickou střelou.

Kouč Baníku Kozel v poločase dvakrát střídal a poslal na trávník Smolu s uzdraveným De Azevedem, který si připsal jubilejní 100. start v české lize. Jako první ale znovu zahrozili domácí, po akci mladíka Berana Pešek v dobré pozici ve vápně minul.

Slezané, kteří potřebovali k oživení nadějí na účast v evropských pohárech zvítězit, se v druhé půli nemohli dostat do tempa a dál hrozili spíše domácí. Beran v 65. minutě minul, v 76. minutě však už Liberec slavil. Po chybě v hostující obraně se otevřel prostor před Peškem a jeho tečovaná střela zpoza vápna zapadla k tyči. Záložník Slovanu skóroval pošesté v ligové sezoně.

V 85. minutě přidal Liberec pojistku. Zemanův centr z přímého kopu se odrazil přímo před Maru a ten zblízka hlavou nezaváhal. Baník se dočkal snížení až příliš pozdě. Ve čtvrté minutě nastavení zahrál Mikula ve vlastním vápně rukou a sudí Proske po zhlédnutí záznamu na videu nařídil penaltu, kterou Stronati o dvě minuty později s přehledem proměnil.

FC Slovan Liberec – FC Baník Ostrava 2:1 (0:0)

Branky: 76. Pešek, 85. Mara – 90.+6 Stronati (pen.).
    Rozhodčí: Proske – Hrabovský, Dresler – Houdek (video).
    ŽK: Kuchta, Koscelník – Lalkovič, Potočný, Smola.
    Bez diváků.

Liberec: Knobloch – Koscelník (90.+4 Dvořák), Kačaraba, Karafiát, Mikula – Mara, Hromada – Zeman (90.+4 Černický), Beran (80. Michal), Pešek (80. Fukala) – Kuchta (72. Rondič).

Ostrava: Laštůvka – Procházka, Svozil (64. Kaloč), Stronati – Reiter (64. Buchta), Jirásek, Jánoš, Lalkovič (46. De Azevedo), Fleišman – Šašinka (46. Smola), Potočný (75. Drozd). Trenér: Kozel.