<
>

Opava vyrovnala dvě minuty před koncem a z Teplic veze bod za remízu 2:2

Teplice – Fotbalisté Opavy přidali po koronavirové přestávce druhý bod za další remízu. Po předchozí plichtě doma s Karvinou tentokrát vybojovali bod v Teplicích, které sice dvakrát vedly, ale o vedení vždy přišly. Hrdinou Slezského byl Juřena, který na konečných 2:2 vyrovnal dvě minuty před koncem.

fkteplice.cz
    26. kolo, Základní částTEP2:21:1

Poprvé Teplice do vedení poslal z penalty Jakub Řezníček, na jeho zásah však odpověděl v závěru první půle Bojan Dordič. Druhou branku domácích vstřelil Daniel Trubač, ale Opava znovu srovnala. Lukáš Železník sice nevyužil pokutový kop, ale v 88. minutě se prosadil Václav Juřena. Teplice poté přišly po druhé žluté kartě o Petra Kodeše, skóre už se však neměnilo.

Opava přijela na sever Čech bez zraněného záložníka Zavadila, ale zpočátku se zdála být i bez něj hladovější, domácí začali zakřiknutě. Jenže nahrála jim už první nebezpečná situace, při které Vondrášek nastřelil ruku Dordiče a z penalty Jakub Řezníček v desáté minutě otevřel skóre.

Domácí rázem ožili, výrazně jim pomáhalo i patnáct vlajkonošů a třicet permanentkářů, kteří se dostali do rozšířeného hlediště, a tak nebyli pořadatelé ani nuceni pouštět fandění z reproduktorů jako před týdnem s Libercem. Hlučná hrstka fanoušků byla hodně slyšet a podruhé se mohla radovat ve 23. minutě, kdy se ocitl ve velké šanci Jakub Mareš, jenže ztroskotal na brankáři Fendrichovi.

Hosté ale také neopustili svoji aktivitu, vytvořili si postupně několik slibných trestných kopů, byť bez výsledku. Vyrovnali však hru a brzy také skóre po centru z pravé strany, na který naběhl na hranici ofsajdu Dordič a odčinil přesnou hlavičkovou trefou svoji chybu před inkasovaným gólem.

Vedení si Teplice vzaly zpět v 56. minutě, kdy se dostal chytře za hostující stopery Trubač a hlavou „koníčkem“ s výrazným přispěním chybujícího gólmana Fendricha přidal druhý gól domácích. Domácí byli při chuti i nadále, vzápětí musel Fendrich vyrážet přesnou ránu Žitného, velkou šanci spálil ještě Řezníček.

Jenže hosté nakonec stejně bodovali. Už v 62. minutě mohlo být vyrovnáno, protože znovu s přispěním asistenta nařídil rozhodčí Hrubeš penaltu za údajnou ruku Kodeše, ale exekutor Železník na brankáře Grigara nevyzrál. Hosté se v závěru snažili střídáním výsledek ještě zvrátit a v 88. minutě se mohli radovat: domácí obrana zazmatkovala a Juřena vyrovnal. Domácí protesty proti ofsajdu střelce byly marné, domácí kouč Hejkal za protesty obdržel žlutou kartu.

Stanislav Hejkal (trenér Teplic): "Byl to těžký zápas, oba týmy moc potřebovaly bodovat. Mě mrzí, že nedokážeme navýšit vedení a zjednodušit si zápas. Šance jsme soupeři nabídli sami, takový zápas máme ubojovat - ano. Hra nebyla nejlepší, ale měli jsme to dotáhnout. Teď se nám výrazně zkomplikoval posun do prostřední nadstavbové skupiny. Jak jsem viděl vyrovnání? Raději počkám na pořádné záběry - z toho co jsem viděl po utkání, to na ofsajd Juřeny vypadalo, ale vyjádřím se až uvidím více."

Jiří Balcárek (trenér Opavy): "Obě mužstva se zpočátku oťukávala, ale my soupeři vlastní chybou brzy nabídli vedení. Pak jsme se sice vrátili do zápasu, ale na úvod druhé půle zase necháme soupeře odskočit, navíc neproměníme penaltu. To jsme měli zvládnout lépe. Na druhou stranu hráči se nevzdali, šli dál za vyrovnáním a to se podařilo, což musím ocenit. Zda by podobný hektický záběr vyřešil videorozhodčí, který zde ale nebyl? Samozřejmě - od začátku říkám, že video má být na všech zápasech, nebo nikde."

FK Teplice – Slezský FC Opava 2:2 (1:1)

Branky: 10. Jakub Řezníček (pen.), 54. Trubač – 37. Dordič, 88. Juřena.
    Rozhodčí: Hrubeš – Koval, Vaňkát.
    ŽK: Kodeš, Nazarov, Hýbl, Hejkal (trenér), Semerád (kustod) – Železník.
    ČK: 90. Kodeš (Teplice).

Teplice: Grigar – Vondrášek, Čmovš, Kodeš, Knapík – Žitný (90. Černý), Nazarov (46. Mareček), Hýbl, Trubač (77. Moulis) – J. Mareš (73. Kučera), Jakub Řezníček. Trenér: Hejkal.

Opava: Fendrich – Harazim, Hnaníček (84. Sus), Žídek, Helešic – Mondek (64. Zapalač), Souček (84. Rychlý), Jan Řezníček (64. Jursa), Dordič – Železník (69. Texl), Juřena. Trenér: Balcárek.