<
28.kolo
>

Příprava: Dynamo si zastřílelo, Sparta dvakrát porazila Jihlavu, Olomouc čtyřikrát inkasovala

Kluby FORTUNA:LIGY se s rozvolňujícími opatřeními proti šíření koronaviru vrátily do tréninkového procesu a některé už dokonce odehrály přípravné zápasy před restartem soutěže, který proběhne 23. května dohrávkou mezi Teplicemi a Libercem. Jak si vedly?

dynamocb.cz

Už dva přípravné zápasy za sebou mají fotbalisté Bohemians 1905, kteří nejprve porazili druholigovou Chrudim a posléze remizovali s Libercem. Sparta v dvojutkání rozstřílela druholigovou Jihlavu 6:1 a 4:1 a Jablonec odešel ze dvou duelů s rovněž druholigovým Žižkovem s bilancí výhry 2:0 a porážky 0:2.

Ostrava zdolala Vítkovice 2:0, České Budějovice si proti třetiligovému Táborsku zastřílely a vyhrály vysoko 5:1. Tvrdý direkt musela skousnout Olomouc, která podlehla druholigovému Prostějovu 0:4.

11. května: Bohemians 1905 – Chrudim 2:1

Branky: 10. Šmíd, 62. Osmančík – 83. Řezníček.

Sestava Bohemians: 1. poločas: Le Giang – Bartek, Köstl, Šmíd, Podaný – Mosquera, Levin, Hronek, Vodháněl – Pulkrab, Nečas. 2. poločas: Valeš – Hůlka, Bederka, Krch – Dostál, Vacek, Jindřišek (73. Novák), Květ, Schumacher – Keita (73. Vaníček), Osmančík.

12. května: Ostrava – Vítkovice 2:0

Branky: 38. Stronati, 73. Smola.

Sestava Ostravy: Budinský (46. Číž) – Zálešák (46. Mooc), Pokorný (31. Procházka), Stronati (61. Pokorný), Fleišman (46. Lalkovič) – Kaloč (61. Wojatschke), Kuzmanovič (46. Drozd), Jirásek (46. Jánoš) – Reiter (61. de Azevedo), Šašinka (46. Smola), de Azevedo (31. Potočný).

12. května: Sparta – Jihlava 6:1, Sparta – Jihlava 4:1

Branky: Hložek, Dočkal, Costa, Karlsson, Tetteh, Hancko, Trávník, Vindheim, Kozák, vlastní.

Sestavy nezveřejněny.

13. května: Jablonec – Žižkov 0:2

Branky: 80. Vůch (pen.), 90. Súkenník.

Sestava Jablonce: Hrubý – Holík, Plechatý, Jeřábek, Krob – Pleštil, Hübschman, Považanec, Jovovič (60. Černák) – Kubista – Chramosta.

13. května: Jablonec – Žižkov 2:0

Branky: 20. Velich, 56. Sýkora

Sestava Jablonce: Hanuš – Breda (60. Haitl), Jugas, Štěpánek, Peřina (70. Černák) – Acosta, Pilík, Hämäläinen, Kratochvíl, Sýkora – Velich.

13. května: Bohemians 1905 – Liberec 1:1

Branky: 84. Nečas - 45. Pešek.

Sestava Bohemians 1905: 1. poločas: Le Giang – Dostál, Krch, Bederka, Schumacher – Levin, Vacek – Mosquera, Květ, Vodháněl – Keita. 2. poločas: Valeš – Bartek, Hůlka, Köstl, Podaný – Vaníček, Hronek, Jindřišek, Novák – Nečas, Pulkrab.

Sestava Liberce: 1. poločas: Nguyen – Mikula, Černický, Karafiát, Fukala – Beran, Alibekov, Hromada, Pešek – Baluta – Kuchta. 2. poločas: Knobloch – Koscelník, Kačaraba, Dvořák, Hybš – Malinský, Hromada (60. Alibekov, 75. Beran), Mara, Zeman – Rondič, Elvis.

13. května: České Budějovice – Táborsko 5:1

Branky: 9. Mészáros, 26. Šulc, 48. Granečný, 70. Brandner, 82. Táborský – 74. Uzlík.

Sestava Č. Budějovic: 1. poločas: Křížek – Kopečný, Talovierov, Sivok, Kladrubský – Havelka, Javorek – Mészáros, Šulc, Granečný – Ledecký. 2. poločas: Janáček – Čolič, Havel, Kulhánek, Novák – Pravda (54. Šulc), Čavoš – Brandner, Táborský, Granečný – Rabušic.

13. května: Prostějov – Olomouc 4:0 (3:0)

Branky: 27. a 37. z pen. Koudelka, 17. Pašek, 76. Sus.

Sestava Olomouce: 1. poločas: Reichl – Sladký (34. Šíp), Beneš, Štěrba, Kerbr – Zahradníček, Houska, Zmrzlý, González, Pilař – Yunis. 2. poločas: Mandous – Látal, Greššák, Jemelka, Vepřek – Hála, Daněk, Breite, Chytil, Falta (74. Zlatohlávek) – Juliš.

13. května: Zlín – Třinec 3:1

Branky: 57. a 84. Fantiš, 6. Ikaunieks – 50. Hlúpik.

Sestava Zlína: 1. poločas: Dostál – Ngimbi, Bačo, Simerský, Nečas – Džafič, Conde, Jiráček, Čanturišvili – Poznar, Ikaunieks. 2. poločas: Rakovan – Cedidla, Buchta, Azackij, Bartošák – Fantiš, Hlinka, Martínez, Nečas – Chwaszcz, Janetzký.

13. května: Příbram – Vyšehrad 2:1

Branky: 6. Pinc (pen.), 73. vlastní – 80. Čvančara.

Sestava Příbrami: Melichar – Pazdera, Šimek, Kleščík, Svoboda, Díl, Soldát, Hájek, Vais, Kříž, Pinc. Střídající: Vantruba, Budínský, Belej, Ptáček.

13. května: Opava – Líšeň 1:0

Branka: 86. Hošek.

Sestava Opavy: 1. poločas: Lasák – Harazim, Hnaníček, Žídek, Helešic – Mondek, Jursa, Zavadil, Dordič – Schaffartzik – Dedič. 2. poločas: Šrom – Sus, Rychlý, Hošek, Hrabina – Gorčica, Souček, Řezníček, Texl – Jursa – Juřena.

13. května: Slavia červenobílí – Slavia černí 4:1

Branky: Stanciu 2x, Tecl, Holeš – Musa.

Tréninkové utkání mezi hráči Slavie rozdělených do dvou týmů. Sestavy nezveřejněny.

13. května: Plzeň – Dukla 3:1

Branky: 15. a 64. Čermák, 10. Bucha – 20. Holík.

Sestava Plzně: Hruška – Řezník, Hejda, Brabec, Limberský (73. Hloušek) – Kalvach, Bucha, Čermák – Kayamba, Beauguel, Kopic.

13. května: Plzeň – Příbram 4:0

Branky: 24. a 41. Chorý, 11. Pernica, 50. Kepl.

Sestava Plzně: Sváček (46. Staněk) – M. Havel, Gabriel (74. Kaša), Pernica, Hloušek (74. Hezoučký) – Hořava (62. Káčer), Díaz, Herc – Kepl (83. B. Havel), Chorý, Kovařík

Sestava Příbrami: Vantruba – Kvída, Dramé, Kingue, Antwi, Škoda, Tregler, Rezek, Nový, Zorvan, Šašinka. Střídali: Kočí, Díl, Svoboda, Pinc.