<
>

Baník má druhou výhru pod trenérem Kozlem, v souboji o čtvrté místo porazil Budějovice

České Budějovice – Fotbalisté Českých Budějovic prohráli ve 23. kole FORTUNA:LIGY v přímém souboji o čtvrté místo s Ostravou 0:2. Baník poslal před přestávkou do vedení Nemanja Kuzmanovič a pojistku přidal v závěru střídající Tomáš Smola. Jihočeši na jaře poprvé ztratili a doma v lize nebodovali po pěti výhrách za sebou. Baník pod trenérem Lubošem Kozlem vyhrál druhý ze tří zápasů a v tabulce se posunul o dva body před jihočeského nováčka soutěže.

fcb.cz
    23. kolo, Základní částCEB0:20:1FCB

Baník o svém triumfu rozhodl hlavně v prvním poločase. Nejen že se prosadil střelecky, ale především byl v úvodních 45 minutách nebezpečnějším týmem.

Jihočeši si nevěděli rady hlavně s krajním obráncem Holzer, který poslal svým spoluhráčům ze strany několik nebezpečných přihrávek. Nejprve se po jedné z nich neprosadil Potočný a z další akce nezakončil ani De Azevedo. V obou případech výborně zasáhnul českobudějovický brankář Drobný. Následně mu pomohla i tyč, kterou trefil Kuzmanovič.

V 41. minutě už se ale srbský hráč prosadil gólově. De Azevedovu střelu vyrazil Drobný a Novák při odkopu trefil Kuzmanoviče, od kterého se míč dostal do sítě. Útočník Baníku navázal na branku z předchozího kola proti Jablonci.

Jihočeši ve druhém poločase výrazně přidali, tlačili se do ofenzivy, bojovali a byli nebezpeční. Ale Mršič v dobré pozici těsně minul a hlavičku střídajícího Šulce zlikvidoval ostravský brankář Laštůvka. Sivok pak v 81. minutě rovněž hlavou z pár kroků mířil nad břevno.

Baník navíc v závěru udeřil z brejku a pojistil si tři body. Po Šašinkově přihrávce v 89. minutě v úniku nezaváhal střídající Smola. Slezané pod novým koučem Kozlem vyhráli i druhý jarní zápas venku.

David Horejš (trenér Č. Budějovic): "Za druhý poločas by výsledku remíza slušela. Ale ta první část byla z naší strany špatná, byli jsme zakřiknutí, byli jsme nervózní. Věřím, že na nás ta pozice nedolehla. Musíme uznat, že Baník má kvalitu, ale i tak jsme ve druhém poločase mohli vyrovnat. Jenže jsme nedali gól ani z velkých šancí. Po přestávce naši hru oživilo také střídání, Šulc i Mészáros tomu výkonu hodně pomohli."

Luboš Kozel (trenér Ostravy): "Musím být spokojený, protože tři body odsud jsou pro nás hodně cenné. Myslím si, že jsou zasloužené, protože především v prvním poločase jsme podali nejlepší výkon od mého příchodu do Ostravy. Naše ofenzivní fáze byla velmi dobrá. Bohužel ve druhé půli jsme na to moc nenavázali, i když jsme věděli, že domácí mají svou kvalitu. České Budějovice měly šance, ale naštěstí pro nás je neproměnily."

SK Dynamo České Budějovice – FC Baník Ostrava 0:2 (0:1)

Branky: 41. Kuzmanovič, 89. Smola.
    Rozhodčí: Klíma – Caletka, Batík – Houdek (video).
    ŽK: Kaloč, Pokorný, Laštůvka, Baránek (trenér brankářů; všichni Ostrava).
    Diváci: 5702.

Č. Budějovice: Drobný – Čolič, Havel, Sivok, Novák – Čavoš, Havelka – Brandner (60. Mészáros), Javorek (46. Šulc), Mršič – Schranz (80. Ledecký). Trenér: Horejš.

Ostrava: Laštůvka – Fillo, Pokorný, Stronati, Holzer – Kaloč (88. Smola), Jirásek – De Azevedo (64. Reiter), Kuzmanovič (48. Hrubý), Potočný – Šašinka. Trenér: Kozel.