<
>

Plzeň hrála s Teplicemi 1:1 a už je v dosahu třetího Jablonce

Plzeň – Fotbalisté Plzně zakončili podzimní část FORTUNA:LIGY domácí remízou 1:1 s Teplicemi. Viktorii v zápase 20. kola poslal do vedení Luděk Pernica, ještě v prvním poločase odpověděl Jan Shejbal. Západočeši mají na druhém místě tabulky už jen tříbodový náskok na třetí Jablonec. Plzeň na vedoucí Slavii ztrácí propastných 13 bodů a obhájci titulu mají ještě k dobru večerní utkání s Českými Budějovicemi. Teplice jsou jedenácté.

fcviktoria.cz
    20. kolo, Základní částPLZ1:11:1TEP

Po opatrnějším úvodu domácí z první větší šance vstřelili gól. Čermákův přímý kop v 11. minutě propadl v šestnáctce k volnému Pernicovi, který míč tečoval mezi nohy brankáře Grigara. Plzeňský stoper oslavil gólem první ligový start od září.

Viktoria si pak vytvořila tlak, ale slibné náznaky nedotáhla do konce. Tepličtí ve 24. minutě z ojedinělé akce vyrovnali. K odraženému míči se dostal Shejbal a z dálky ho napálil přesně k tyči překvapeného gólmana Hrušky.

Domácí branku o chvíli později minul Jakub Mareš. Západočeši zahrozili až krátce před pauzou, kdy si na Hořavův centr za obranu naběhl Kovařík, ale zblízka Grigara nepřekvapil.

Teplický tým začal druhý poločas lépe a v 55. minutě málem otočil skóre. Trubač se prokličkoval obranou a po zemi vystřelil těsně vedle tyčky. Strnulý Hruška se za míčem opět jenom bezradně ohlédl.

Domácí pak přidali a vytvořili si nadějné příležitosti. Krmenčík s Kopicem ale ideálně netrefili míč a Čermákovi v největší šanci nevyšel krok a minul branku. V 69. minutě v podobné situaci selhal také Krmenčík.

O chvíli později na druhé straně Hruška vyrazil Řezníčkovu ránu nejistě před sebe, ale dorážku Jakuba Mareše zblokoval obránce Brabec. Domácí se dlouho nedokázali dostat do závěrečného tlaku. V 84. minutě se přece jenom hlavou prosadil střídající Chorý, jeho branka ale neplatila kvůli ofsajdu. Procházka pak hlavičkoval nepřesně a střelu náhradníka Beauguela vyrazil Grigar.

Plzeň v nejvyšší soutěži neporazila Teplice potřetí za sebou, ale doma se severočeským soupeřem neprohrála podvanácté v řadě.

Pavel Vrba (trenér Plzně): "Určitě jsme zklamaní, že jsme doma ztratili dva body. Hlavně za druhý poločas si myslím, že jsme si zasloužili tři. Ale Teplice urputně bránily a hrozily z brejků a byly také nebezpečné. Ale je doopravdy škoda, že nemůžeme využít ty situace, které jsme měli. Mrzí mě, že jsme se s podzimem rozloučili pouze remízou, která je pro nás určitě ztráta. Doufám, že ta jarní část soutěže vyjde líp."

Stanislav Hejkal (trenér Teplic): "Toto utkání se hodnotí dobře. Za prvé vezeme bod z Plzně. Za druhé jsme si hlavně předvedenou hrou jsme si ten bod zasloužili. Připouštím, že Plzeň v závěru nás centry a vysokými hráči a centry dostávala pod nějaký tlak. Ale my jsme od začátku do konce byli nebezpeční a byly tam okamžiky, kdy jsme mohli sahat i po vítězství. Plzeň je kvalitní mužstvo, proto si bodu ceníme."

FC Viktoria Plzeň – FK Teplice 1:1 (1:1)

Branky: 11. Pernica – 24. Shejbal.
    Rozhodčí: Rejžek – Moláček, Kříž – Berka (video).
    ŽK: Kopic, Procházka, Chorý – Nazarov, P. Mareš, Řezníček, Shejbal.
    Diváci: 6118.

Plzeň: Hruška – Řezník, Pernica, Brabec, Hloušek – Procházka, Hořava (58. Chorý) – Kopic (70. Kayamba), Čermák, Kovařík – Krmenčík (83. Beauguel). Trenér: Vrba.

Teplice: Grigar – Knapík, Čmovš, Shejbal – Paradin (29. Hyčka), Nazarov (46. Vyhnal), Kučera, Trubač (85. Radosta) – P. Mareš – Řezníček, J. Mareš. Trenér: Hejkal.