14Slezský FC Opava209:3114
    15MFK Karviná2013:3013
    161.FK Příbram2015:3613

Sparta míří do Příbrami, ve Zlíně se střetnou rivalové

Pátou Spartu v sobotu čeká zápas v Příbrami. Sparta domácí remízou 3:3 s nováčkem Českými Budějovicemi ukázala, že má především v obraně stále problémy. Papírovým favoritem budou Letenští i v souboji se čtrnáctou Příbramí, která je bez vítězství už deset kol.

sparta.cz

"Jsme určitě velice nespokojeni se zápasem s Budějovicemi. Není možné, aby Sparta odehrála jenom jeden poločas. Ten první poločas nám leží v hlavě a chceme se z toho poučit," uvedl Jiří Saňák, asistent sparťanského trenéra Václava Jílka. "Máme možnost se v Příbrami posunout dál a chceme tam vyhrát. Příbram je konsolidovaný tým, snaží se hrát fyzický fotbal a cítíme z jejich mužstva, že má tvář," dodal Saňák.

Desátá Olomouc se v sobotním duelu s osmým Libercem musí obejít bez Radoslava Látala, který jako druhý trenér v české lize bude chybět za čtyři žluté karty. Prvním byl v říjnu shodou okolností kouč Slovanu Pavel Hoftych. Hanáci v lize nevyhráli osmkrát po sobě.

Sedmé Slovácko se v sobotu představí v derby na stadionu třináctého Zlína. Tým z Uherského Hradiště vyhrál oba letošní vzájemné ligové zápasy 1:0, předtím ale moravského rivala nezdolal osmkrát za sebou.